موهای زائد بیکینی با انواع روش‌های سنتی و جدید قابل رفع است. به این دلیل که ناحیه‌ی بیکینی یکی از سخت ترین و حساس ترین نواحی برای رفع موهای زائد است، انتخاب بهترین روش رفع موهای زائد برای این ناحیه بسیار مهم است. از روش‌های موثر و بدون عوارض در رفع موهای زائد بدن استفاده از لیزر است. لیزر موهای زائد بدون درد بوده و با اثر بر روی فولیکول های مو منجر به توقف رشد مو و یا رشد موهای نازک می‌شود. یکی از مشکلات خانم‌ها در مورد ناحیه بیکینی تیره بودن رنگ آن است که پس از انجام فرآیند درمان لیزر با از بین رفتن فولیکول‌های مو در این ناحیه و بسته شدن منافذ پوستی، شاهد پوستی روشن‌تر و لطیف‌تر خواهیم بود.

 

موهای زائد بیکینی

رفع موهای زائد بدن همواره یکی از مشکلات و دغدغه‌های خانم‌ها محسوب می‌شود. داشتن پوستی لطیف و زیبا که عاری از هر گونه موهای زائد، جوش و سایر ضایعات پوستی باشد برای اغلب خانم‌ها مهم است. موهای زائد بیکینی، زیر بغل و سایر قسمت‌های بدن نیاز به از بین بردن بطور منظم دارند. این موها علاوه بر چهره نازیبایی که دارند، منجر به خارش و یا تعریق بیش از حد و ایجاد بوی نامطبوع می‌شوند. لذا با انواع روش‌های مختلف برداشته می‌شوند. در این مقاله به رفع موهای زائد بیکینی به روش لیزر می‌پردازیم.

لیزر موهای زائد بیکینی

عوارض استفاده از روش‌های سنتی برای رفع موهای زائد بیکینی

استفاده از روش‌های سنتی برای رفع موهای زائد بیکینی دارای مشکلات و عوارض مختص بخود است. استفاده از وسایلی مانند تیغ، موم، وکس، کرم‌های موبر و داروهای مختلف تمیزکننده پوست هر کدام دارای عوارضی است. بریدگی محل اصلاح، عفونت، خونریزی، تاول، سوزش و یا خارش و مشکلات پوستی دیگر در این روش‌ها شایع است. از طرفی این روش‌ها موقتی بوده و افراد هر چند روز باید آنرا تکرار کنند. از طرفی با توجه به حساسیت پوست در این ناحیه و لزوم حفظ بهداشت آن جهت جلوگیری از عفونت‌های ناحیه تناسلی، استفاده از روشهای ایمن برای رفع موهای زائد تناسلی الزامی است.

مزایای استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد بیکینی

مزایای استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد بیکینی

یکی از روش‌های موثر در رفع موهای زائد بیکینی استفاده از لیزر است. لیزر روشی بسیارکم عارضه، ایمن و دائمی بوده که اثرات مطلوبی در رفع موهای زائد از خود نشان می‌دهد. در روش لیزر هیچگونه دردی احساس نمی‌شود. در واقع لیزر بر روی فولیکول‌های مو تاثیر می‌گذارد و با تخریب آن‌ها رشد مجدد مو را متوقف و یا کند می‌کند.

انرژی لیزر در برخورد با پوست و فولیکول‌های مو تبدیل به انرژی گرمایی شده و حرارت ایجاد شده در محل رویش مو، منجر به سوختگی فولیکول می‌شود. در نتیجه رشد موهای محل لیزر شده متوقف و یا در صورت رشد نازک می‌شوند. انواع جوش‌های پوستی، قرمزی و تیرگی بر اثر لیزر از بین می‌روند. از دیگر مزیت‌های رفع موهای زائد بیکینی با لیزر رفع موهای زائد ناحیه تناسلی تا ۹۰ درصد پس از اتمام دوره درمان است. این روش با داشتن تاییدیه  FDA (سازمان غذا و داروی ایالات متحده امریکا) هیچگونه ضرری برای سلامتی نداشته و می‎‌توان آنرا به آسانی بکار برد. با این روش می‌توانید کاملاً از شر موهای زائد بیکینی رها شوید و پوستی صاف، عاری از مو و لطیف داشته باشید.

لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی برای چه کسانی مناسب است؟

لیزر این قسمت از بدن محدودیتی از نظر سنی در استفاده  ندارد و تمامی افراد بالای ۱۴ سال می‌توانند از این روش استفاده کنند. در واقع این روش برای تمام خانم‌ها مناسب است ولی خانم‌های باردار، شیرده، مبتلا به بیماری‌های سیستم ایمنی و کسانی که کمتر از ۳ ماه پیش جراحی در ناحیه تناسلی داشته‌اند نباید از این روش استفاده کنند. لیزر برای پوست‌های روشن و تیره قابل انجام بوده ولی برای رفع موهای تیره بر روی پوست‌های روشن تاثیر بیشتری دارد. نکته قابل ذکر این است که برای رفع موهای روشن استفاده از لیزر مناسب نبوده و برای اینکار استفاده از الکترولیز توصیه می‌شود.

نکات مهم قبل از لیزر بیکینی

نکات مهم پیش از لیزر موهای زائد بیکینی

قبل از لیزر موهای زائد بیکینی نیاز به رعایت برخی نکات است. حداقل دو تا سه هفته قبل از لیزر از آفتاب گرفتن و سولاریوم پرهیز کنید. همچنین استفاده از روشهای سنتی اصلاح موهای زائد مانند موم، کرم و داروهای موبر که منجر به برداشتن فولیکول‌های مو می‌شود ممنوع است. اصلاح ناحیه بیکینی با تیغ بلامانع است. همچنین روز قبل از لیزر اصلاح ناحیه بیکینی با تیغ ضروری است و پوست باید قبل از لیزر عاری از هرگونه مو باشد. عدم استفاده از انواع کرم، خوشبو کننده و لوسیون بویژه آنهایی که حاوی الکل است به دلیل جذب اشعه قبل از لیزر الزامی است. اگر از بی حسی موضعی روی ناحیه ی بیکینی خود استفاده کرده اید، قبل از لیزر باید به صورت کامل آن را با آب و صابون بشویید.

 

مراقبت های لازم بعد از لیزر موهای زائد بیکینی؟

پس از لیزر موهای زائد بیکینی محل لیزر دارای التهاب، سوزش و قرمزی موقتی است. این عوارض ناچیز و موقتی بوده و حالتی شبیه آفتاب سوختگی دارد که به زودی رفع می شود. در صورت احساس درد و سوزش می توانید از کمپرس یخ روی ناحیه بیکینی خود استفاده نمایید. پس از لیزر از خاراندن محل لیزر خودداری کنید. در صورت داشتن خارش و سوزش ادامه دار با پزشک خود تماس بگیرید. تا مدت زمان دو هفته از قرارگرفتن در زیر آفتاب و سولاریوم اجتناب کنید. همچنین از لوسیون های حاوی الکل تا سه روز پس از لیزر پرهیز نموده تا التهاب پوست لیزر شده کاهش یابد پس از لیزر موهای زائد بیکینی توصیه می شود تا دو روز از قرار گرفتن در آب گرم وان، سونا و جکوزی و یا استخر دوری کنید. اینکار موجب کاهش التهابات پوست و تسریع روند بهبود می شود.

لیزر بیکینی باعث نازایی

آیا لیزر بیکینی باعث نازایی می‌شود؟

یکی از سوالاتی که خانم ها از خود می‌پرسند این است که آیا لیزر این ناحیه منجر به بروز نازایی می‌شود. لازم بذکر است که میزان پرتوهای لیزر منتشر شده از دستگاه لیزر بر روی پوست بسیار کم و در مدت زمان کوتاه صورت می گیرد. این پرتوها توسط رنگدانه های فولیکول های مو در روی پوست جذب و تبدیل به حرارت می‌شوند. در واقع اشعه لیزر به ویژه لیزر الکساندرایت، به دلیل عمق نفوذ کمتر از ۳ میلی‌متری بر اندام‌های داخلی افراد از جمله دستگاه تناسلی و تخمدان‌ها تاثیری ندارد.

آیا لیزر موهای زائد بیکینی درد دارد؟

لیزر این قسمت از بدن هیچ گونه دردی ندارد. تنها بر روی پوست مقداری حرارت بر اثر تابش لیزر ایجاد می شود. بدین ترتیب لیزر موهای زائد روشی کاملا غیر تهاجمی بوده و عوارض ناچیزی دارد. اگر آستانه ی درد پایینی دارید می توانید ۲۰ تا ۳۰ دقیقه قبل از درمان از بی‌حسی موضعی بر روی ناحیه مورد نظر استفاده کنید.

آیا روش لیزر موهای زائد بیکینی درمان دائمی است؟

لیزر موهای زائد بیکینی یک روش درمان موثر محسوب می‌شود. این روش اگر چه روشی دائمی نیست ولی در صورت اتمام دوره درمان تا ۹۰ درصد موهای زائد را از بین می‌برد. پس از اتمام اولین جلسه لیزر، تاثیر آنرا بر روی پوست خواهید دید. رفع نقاط تیره و قرمز پوست به همراه موهای زائد پوستی نرمی و لطیف و دارای رنگ روشن‌تر به همراه دارد.

 

هزینه لیزر موهای زائد بیکینی

هزینه لیزر موهای زائد بیکینی بسته به محل لیزر، تعداد جلسات مورد نیاز و نتیجه مورد نظر افراد متغیر است. معمولا برای داشتن نتیجه موثر نیاز به حداقل ۴ تا ۸ جلسه لیزر وجود دارد که حتماً باید در فواصل مورد نظر برای لیزر مراجعه کنید و دوره ی درمانی خود را کامل کنید. مدت زمان هر جلسه کوتاه و در حدود ۸ تا ۱۰ دقیقه است. در جلسه ی مشاوره پس از ویزیت پوست توسط پزشک متخصص با بررسی محل مورد نظر و تعداد جلسات مورد نیاز، هزینه لیزر برآورد می‌شود.

 

کلینیک معتبر برای لیزر موهای زائد بیکینی

لیزر موهای زائد بیکینی اگر چه روشی ساده، غیر تهاجمی و ایمن است، اما در صورت انجام توسط افراد غیر متخصص منجر به سوختگی، تاول و التهابات و عوارض پوستی میشود. همچنین تیره رنگ شدن پوست و یا ایجاد لکه های پوستی از دیگر موارد مشاهده شده می‌باشد. شما می‌توانید برای لیزر موهای زائد خود به کلینیک معتبر زیبایی اکسیر مراجعه کنید. کادر درمانی مجرب، تجهیزات پیشرفته و محیط کاملا بهداشتی کلینیک زیبایی اکسیر آنرا تبدیل به یکی از برترین مراکز زیبایی تهران نموده است.