آر اف فرکشنال یکی از روش‌های جوان‌سازی پوست است. این روش غیرتهاجمی بوده و یک متد ایمن محسوب می‌شود. دستگاه آر اف دارای سوزن‌های بسیار ریزی در انتهای خود است که با ورود به پوست امواج رادیویی منتشر می‌کنند. در ادامه به تشریح دستگاه آر اف خواهیم پرداخت.

آر اف فرکشنال سوزنی اسکارلت (microneedle fractional RF)

آر اف فرکشنال

جوان‌سازی پوست و داشتن پوست زیبا و شاداب به روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد. یکی از روش‌های مدرن و پرطرفدار در جوان‌سازی پوست آر اف فرکشنال است. این روش یکی از آخرین متدهای جوان‌سازی پوست با دستگاه است. افرادی که می‌خواهند پوستی زیبا، جوان و سفت داشته باشند می‌توانند طی چندین جلسه نسبت به احیا و جوان‌سازی پوست خود اقدام کنند. این روش به دلیل اینکه هیچ‌گونه عوارضی ندارد و تنها در برخی افراد عوارض جزئی و موقت از خود نشان می‌دهد به‌عنوان یک روش مناسب و سلامت شناخته می‌شود. در ادامه به معرفی و تشریح آر اف فرکشنال خواهیم پرداخت.

آر اف فرکشنال سوزنی اسکارلت (microneedle fractional RF)

آر اف فرکشنال سوزنی با استفاده از سوزن‌های بسیار ریزی که در انتهای دستگاه لیزر وجود دارد منجر به تحریک لایه‌های پوست و کلاژن‌سازی می‌شود. دستگاه آر اف سوزنی به میکرو نیدل فرکشنال آر اف نیز مشهور است. این روش برای پاک‌سازی پوست، بهبود جای جوش و آکنه، رفع چین‌وچروک و بسیاری مشکلات دیگر پوستی بکار می‌رود. دستگاه‌های آر اف لیزری بوده و از سرسوزن‌ها امواج رادیویی منتشر می‌شود. این دستگاه یکی از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های لیزری آر اف فرکشنال سوزنی بوده و عملکرد مطلوبی بر روی پوست بر جای می‌گذارد. در ادامه نحوه عملکرد دستگاه آر اف خواهیم پرداخت.

نحوه عملکرد دستگاه آر اف فرکشنال

دستگاه آر اف فرکشنال از طریق سوزن‌های زیاد و متراکمی که در انتهای دستگاه وجود دارد بر روی پوست قرار داده می‌شود. سوزن‌ها مابین نیم تا سه میلی‌متر ارتفاع دارند. با روشن شدن دستگاه به‌یک‌باره سوزن‌ها درون‌پوست فرو می‌روند. این سوزن‌ها بسیار ریز بوده و تنها درد خفیفی در پوست ایجاد می‌کنند. در انتهای هر سوزن سوراخی وجود دارد که امواج رادیویی که بی‌ضرر هستند از آن منتشر می‌شود. پس از فرورفتن سوزن‌ها در پوست فرکانس‌های رادیویی فعال‌شده و منجر به فعال شدن لایه‌های زیرین پوست می‌شوند. لایه زیرین پوست موسوم به درم محل ساخت کلاژن است.

سوزن‌های دستگاه آر اف فرکشنال پس از عبور از لایه بیرونی پوست بنام اپیدرم وارد درم شده و کلاژن سازی پوست را تحریک می‌کنند. این کار عامل جوان‌سازی و زیبایی پوست خواهد بود. عمق نفوذ سوزن‌ها در پوست قابل تنظیم است. نفوذ سوزن به داخل پوست و عبور امواج رادیویی از آن‌ها منجر به بالا رفتن حرارت و تحریک ساخت کلاژن و الاستین می‌گردد. دستگاه آر اف فرکشنال از طریق تحریک کلاژن‌سازی و افرایش خاصیت الاستیک پوست روند پیری را به تعویق انداخته و شادابی و زیبایی را به پوست شما بازمی‌گرداند.

جوان‌سازی و تحریک کلاژن سازی

یکی از ویژگی‌های استفاده از دستگاه آر اف فرکشنال تحریک کلاژن سازی پوست است. کلاژن پروتئین مهمی در ساختار پوست است که در فرآیند ساخت و تکثیر سلول‌های پوست و جایگزینی با سلول‌های مرده نقش مهمی را بازی می‌کند. تقریباً کلیه روش‌های ترمیمی و جوان‌سازی پوست ازجمله آر اف فرکشنال از طریق تحریک کلاژن سازی عمل می‌کنند.

سوزن‌های دستگاه آر اف سوزنی با ورود به درون‌پوست و انعکاس امواج رادیویی باعث ایجاد حرارت و تحریک کلاژن سازی پوست می‌گردند. سفت شدن پوست، رفع شل شدگی و افتادگی، رفع چین‌وچروک، انسداد منافذ پوست، رفع جای جوش و آکنه برخی از نتایج آشکار جوان‌سازی پوست با استفاده از روش آر اف فرکشنال بشمار می‌آید.

کاربردهای آر اف فرکشنال

کاربردهای آر اف فرکشنال

آر اف فرکشنال کاربردها و مزیت‌های زیادی در جوان‌سازی پوست و رفع مشکلات پوستی دارد. ازجمله کاربردهای آر اف می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • جوان‌سازی پوست: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های استفاده از آر اف فرکشنال سوزنی جوان‌سازی پوست است. سفت کردن پوست و لیفت آن‌یکی از نتایج بارز استفاده از آر اف است. دستگاه با تحریک کلاژن سازی پوست موجب سفت شدن و کشیدگی آن می‌شود. افزایش حجم پوست با صاف شدن، کشیدگی و خاصیت ارتجاعی پوست همراه است، بدین ترتیب خطوط و چین‌وچروک‌های پوست برطرف می‌گردد.
  • از بین بردن جای جوش، زخم و منافذ پوستی: یکی از کاربردهای دیگر دستگاه آر اف فرکشنال سوزنی از بین بردن جای جوش، آکنه، منافذ پوستی و ترک‌های موجود بر روی پوست است. با استفاده مداوم از آر اف کلیه مشکلات پوستی از قبیل برطرف شده و یا به حداقل ممکن کاهش می‌یابد.
  • علاوه بر دو کاربرد اصلی آر اف فرکشنال سوزنی که در بالا به آن اشاره شد، رفع کیست‌های پوستی، کیسه‌های چربی، بافت‌های سطحی و رنگ‌دانه‌های روی پوست از طریق این روش قابل‌رفع خواهد بود.

مراحل انجام آر اف فرکشنال

اگر قصد جوان‌سازی پوست خود با استفاده از آر اف فرکشنال را دارید توجه به برخی نکات قبل از انجام آر اف و رعایت برخی نکات و مراقبت‌های ویژه بعد از آر اف ضروری است. در مباحث بعدی در این خصوص گفتگو خواهیم داشت. مدت‌زمان آر اف معمولاً مابین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه خواهد بود. قبل از شروع فرآیند ابتدا بر روی پوست صورت کرم بی‌حسی مالیده می‌شود. پس از اتمام آر اف نیز فرد نیاز به دوره نقاهت نداشته و می‌تواند فعالیت‌های روزمره خود را از سر بگیرد. قرمزی و تورم پوست در مدت یک تا دو روز بهبود یافته و نشانه های محسوس بهبود پوست اغلب دو تا سه هفته بعد از آن نمایان می‌شود.

راهنمایی و توصیه های قبل از انجام آر اف فرکشنال

قبل از انجام آر اف فرکشنال باید سعی کنید که کمتر در معرض آفتاب قرار گرفته و از آفتاب گرفتن و سولاریوم اجتناب کنید. همچنین از یک تا سه ماه قبل از آر اف از دیگر روش‌های جوان‌سازی پوست مانند لیزر، لایه‌برداری و کرم های مختلف استفاده نکنید.

نکات و مراقبتهای پس از درمان با آر اف فرکشنال

پس از اتمام درمان با آر اف فرکشنال به مدت یک شبانه روز از شستشوی صورت خود بپرهیزید. در صورت خشک‌شدن صورت از اسپری آب استفاده کنید. همچنین کرم های ضد آفتاب بدون چربی و بی رنگ بطور مرتب استفاده گردد. به دلیل ورود سوزن به داخل پوست، رنگ صورت قرمز و ملتهب بوده که تا ۷۲ ساعت پس از اتمام آر اف برطرف می‌گردد. کرم ترمیم کننده برای رفع التهاب پوست بکار می‌رود. در صورت وجود خون مردگی بر روی پوست تا یک هفته بعد از عمل برطرف می‌گردد. عدم استعمال دخانیات و الکل در بهبود پوست پس از آر اف فرکشنال موثر است.

مقایسه آر اف فرکشنال و لیزر CO2

یکی از روش‌های جوان‌سازی پوست استفاده از دستگاه لیزر CO2 است. استفاده از دستگاه آر اف فرکشنال سوزنی نسبت به لیزر CO2 دارای مزیت‌هایی است. بر خلاف لیزر CO2 دستگاه آر اف منجر به تغییرات در رنگ‌دانه‌های روی سطح پوست نمی‌شود. همچنین آر اف دوره نقاهت کوتاهی داشته و به سرعت بهبود می‌یابد. حرارت ایجاد شده بر روی سطح پوست بر اثر آر اف فرکشنال سطحی بوده و منجر به آسیب و سوختگی نمی‌شود در صورتیکه دستگاه لیزر CO2 در برخی موارد سوختگی های پوستی بر جای می‌گذارد.

نتایج آر اف فرکشنال

عوارض احتمالی جوان‌سازی با آر اف فرکشنال

جوان‌سازی پوست با آر اف فرکشنال یک روش غیر تهاجمی و ایمن محسوب می‌شود. در این روش افراد با عوارض بسیار کمی مواجه هستند. مواردی از قبیل التهاب، قرمزی و درد در فاصله یک تا دو روز بعد از عمل بهبود می‌یابند. همچنین ضایعات پوستی، لکه‌های پوستی و پوسته شدن معمولا تا یک هفته کاملا برطرف می‌شود. حساسیت به لمس پوست نیز تا حداکثر سه هفته قابل‌ رفع است. بدین ترتیب آر اف فرکشنال یک روش کاملا ایمن و بدون عوارض با عملکرد فوق‌العاده خواهد بود.

موارد منع استفاده از آر اف فرکشنال

اگر چه آر اف فرکشنال یک روش ایمن و غیر تهاجمی است ولیکن توصیه می‌شود خانم‌های باردار، افرادی که از روش‌های دیگر جوان‌سازی به تازگی استفاده کرده اند، افراد دیابتی و فشار خون بالا از این روش استفاده نکنند.

هزینه جوان‌سازی پوست با آر اف فرکشنال در کلینیک زیبایی اکسیر

جوان‌سازی پوست با دستگاه آر اف فرکشنال در کلینیک زیبایی اکسیر توسط دستگاه‌های مدرن و پیشرفته صورت می‌گیرد. همچنین کلیه لوازم استریل شده و کیت سوزن سر دستگاه بطور انحصاری برای هر بیمار استفاده می‌گردد. همچنین کادر درمانی کلینیک زیبایی اکسیر جزو برترین متخصصان و پزشکان پوست و زیبایی در ایران محسوب می‌شوند. هزینه های جوان‌سازی پوست با آر اف مناسب بوده و شامل هزینه‌های مرتبط با استفاده از لوازم اختصاصی، یکبار مصرف و اجرت متخصصان مجرب مرکز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه جوان‌سازی پوست با آر اف فرکشنال با کلینیک زیبایی اکسیر تماس بگیرید.

مزیت دستگاه لیزر فرکشنال اکسیر نسبت به سایر دستگاه ها

کلینیک زیبایی اکسیر علاوه بر دارا بودن کادر درمانی مجرب و متخصص، از دستگاه‌های پیشرفته و مدرن برخوردار است. دستگاه لیزر آر اف فرکشنال سوزنی بکار رفته در کلینیک زیبایی اکسیر مورد تائید انجمن غذا و داروی آمریکا FDA است لذا عملکرد و ایمنی آن تضمین شده است. همچنین قدرت نفوذ امواج و میزان ارتفاع سوزن‌های دستگاه قابلیت تنظیم بر اساس شرایط پوست و بیماران دارد. برای داشتن پوستی زیبا و صاف به مرکز جوان‌سازی پوست اکسیر مراجعه کنید.

نمونه لیزر RF
نمونه لیزر RF
بعد
نمونه لیزر RF
قبل
نتیجه لیزر RF

نمونه لیزر RF
نمونه لیزر RF
بعد
نمونه لیزر RF
قبل
نتیجه لیزر RF


برای مشاهده خدمات کلینیک اکسیر کلیک کنید