تزریق ژل و بوتاکس

تزریق ژل و بوتاکس یکی از روشهای جوانسازی پوست است. این روش غیر تهاجمی بوده و عوارض ناچیزی دارد. با اینحال دارای اثرات فوری و ماندگاری طولانی با توجه به نوع تزریق و مواد بکار رفته است. در ادامه به بررسی تزریق ژل و تزریق بوتاکس می پردازیم.

 

تزریق ژل و بوتاکس

 

تزریق ژل و بوتاکس

یکی از روشهای موثر در رفع چین و چروک و فرو رفتگی های صورت تزریق ژل و بوتاکس است. پوست صورت به مرور زمان نازک شده و ماهیچه های آن تضعیف می شوند. انواع روشهای جوانسازی پوست به طرق مختلف به رفع مشکلات پوست از جمله چین و چروک می پردازند. با توجه به عوارض بسیار ناچیز این روش و تاثیر فوری آن در از بین بردن چین و چروک و فرو رفتگی های صورت، تزریق ژل و بوتاکس مورد توجه افراد زیادی قرار دارد. از این روش برای رفع چروک های صورت، اصلاح خط خنده، رفع خطوط اطراف دهان و حجم دهی لب و زاویه ی فک استفاده می شود. در ادامه به بررسی و معرفی یکی از بهترین روشهای جوانسازی و رفع چین و چروک صورت خواهیم پرداخت.

 

تزریق ژل و بوتاکس از بهترین روشهای جوانسازی صورت

با پیشرفت علم پزشکی انواع روشهای جوانسازی پوست بکار گرفته می شوند. جوانسازی پوست با کمک مزوتراپی، هایفوتراپی، آر اف فرکشنال، C02 Fractional، میکرونیدلینگ و پیلینگ هر کدام به نوعی پوست را درگیر کرده و جزو روشهای تا حدودی تهاجمی محسوب می شوند. تزریق ژل و بوتاکس یک روش ایمن و با کارایی بالا محسوب شده، لذا یکی از بهترین روشهای جوانسازی پوست تلقی می گردد. در این روشها ماده خارجی به درون پوست صورت و در محل مورد نظر تزریق شده و اثرات مفیدی بر جای می گذارد.

 

تفاوت بوتاکس و ژل

 

تفاوت بین تزریق ژل و بوتاکس در چیست؟

تزریق ژل و بوتاکس به عنوان روشهای موثر در رفع چین و چروک های پوست محسوب می شوند. با اینحال میان این دو روش تفاوتهایی از نظر عملکرد و کاربرد وجود دارد. بوتاکس در واقع ماده سمی بنام بوتولیسم و گاهی اوقات نوروکسین است که به میزان مناسب در پوست و در محل مورد نظر تزریق می شود. این روش برای رفع چین و چروک های ناشی از حالت های مختلف صورت مانند خطوط دور چشم و خطوط اخم در پیشانی بکار می رود. در مقابل تزریق ژل برای پر کردن نواحی مختلف صورت که حالت فرو رفته پیدا کرده اند مانند گونه ها و خط خنده استفاده می شود. تزریق ژل و بوتاکس هر دو برای رفع چین و چروک های صورت استفاده می شود با اینحال بوتاکس برای رفع چین و چروک های حاصل از عضلات متحرک صورت و از ژل برای پر کردن فرو رفتگی هایی که قابل تصحیح با بوتاکس نیستند، استفاده می شود.

 

 

بوتاکس چیست؟

بوتاکس در واقع سم بوتولیسم خالص است. این سم کشنده بوده و مقادیر زیاد آن منجر به فلج شدن عضلات حیاتی و سپس مرگ می گردد. اما نگران نباشید، زیرا مقادیر بکار رفته بوتولیسم در بوتاکس کنترل شده و کم است. با تزریق بوتاکس به ماهیچه های عامل چین و چروک صورت، این ماهیچه ها غیر فعال شده و منجر به رفع چین و چروک می شوند. بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک های پوست حاصل از حرکت ماهیچه های صورت استفاده می شود.

 

تزریق بوتاکس برای چه نواحی از بدن استفاده می شود؟

بطور کلی از بین بردن چین و چروکهای پیشانی و خطوط ناحیه ی اخم شامل خطوط افقی پیشانی، بالا بودن ابرو، برطرف کردن چروک های پنجه کلاغی اطراف چشم و خطوط طولی اطراف لب (بارکد لاین) که ناشی از حرکت عضلات صورت است از جمله کارهایی است که می توان به کمک بوتاکس انجام داد.

انواع بوتاکس و بهترین مارک بوتاکس چیست؟

بوتاکس دارای انواع برندهای مختلفی است. بوتولیسم، نوروکسن و نورومودولاتور برخی از مواد بکار رفته در ساخت بوتاکس هستند. برندهای بکار رفته با نام های بوتاکس (USA)، دیسپورت (England) و زئومین (Germany)، نورونوکس (Korea) و مصپورت (Iran) هستند.

 

مزایای تزریق بوتاکس

تزریق ژل یا فیلر چیست؟

تزریق ژل یا فیلر به ماده خارجی گفته می شود که با پر کردن مناطق فرو رفته در صورت موجب بهبود چین و چروک ها و خطوط می شوند. در نواحی که پوست صورت نازک است مانند بالای لب بالایی و گونه ها، خط خنده، خطوط و چروکهایی ظاهر می شوند که با تزریق ژل می توان آنها را برطرف نمود.

 

تزریق ژل یا فیلر برای چه نواحی از بدن استفاده می شود؟

در برخی نواحی پوست نازک بوده و به سرعت دچار چین و چروک می شود لذا می توان با مواد پر کننده آنها را به حالت اولیه درآورد.

 

انواع ژل و کاربردهای آن

انواع ژل یا فیلر و بهترین مارک ژل چیست؟

همانند بوتاکس، فیلر نیز از مواد مختلفی ساخته می شود. ژل ها بصورت دائمی، نیمه دائمی و کوتاه مدت بکار می روند. ژل های دائمی پروتزها هستند که با جراحی جایگزاری می گردند. ژل های نیمه دائمی ساخته شده از کلسیم هیدروکسی آپانیت (Radiesse) و پلی لاکتیک اسید (Sculptra) با ماندگاری ۲ تا ۳ سال و ژل های کوتاه مدت مانند هیالورونیک اسیدها که حدود ۹ تا ۱۲ ماه ماندگاری دارند. از بهترین مارک ژل می توان به ژل ژوویدرم Juvederm , ژل لب تئوسیال Teosyal, ژل لب رستیلن RESTYLANE, ژل لب استایلج Stylage , ژل لب بلترو BELOTERO

 

ماندگاری و نتایج تزریق ژل و بوتاکس چقدر است؟

بطور کلی بوتاکس بین ۴ تا ۶ ماه ماندگاری دارند و ژل ها بسته به نوع ژل استفاده شده از ۶ ماه تا ۲ سال ماندگاری دارد.

 

مزایای تزریق بوتاکس

تزریق ژل و بوتاکس هر دو موجب رفع چین و چروک های صورت می شود. اثر بوتاکس از حدود سه روز بعد از تزریق شروع می شود و تا ۲ هفته بعد به MAX اثر خود می رسد و بعد از این زمان تغییری نخواهد داشت. یکی از مزیت های عمده این روش غیر تهاجمی بودن آن است که عوارض ناچیزی به همراه دارد. همچنین می توان با بوتاکس چین و چروک های صورت را به سهولت برطرف نمود.

 

نکات مهم قبل از تزریق بوتاکس

قبل از تزریق ژل و بوتاکس استحمام داشته باشید. همچنین صورت را از هر گونه مواد آرایشی و کرم های پاک نمائید. عدم استفاده از داروهای ضد انعقاد خون در صورت امکان و طبق صلاحدید پزشک مربوطه که تجویز نموده اند.

 

عوارض تزریق بوتاکس

اگر چه تزریق ژل و بوتاکس نیاز به عمل جراحی و بیهوشی ندارد ولی در برخی افراد بویژه آنهایی که برای بار اول برای تزریق بوتاکس اقدام می کنند بروز برخی عوارض ممکن است. از جمله عوارض بوتاکس می توان به کبودی، قرمزی و سوزش در محل بوتاکس، سر درد، خارش و کهیر، افتادگی پلک و ابرو، تاری دید و مشکلات بینایی اشاره نمود. اغلب این عوارض ناچیز است و به ندرت اتفاق می افتد، با اینحال در صورت عدم بهبود به پزشک خود مراجعه کنید.

همچنین برای برطرف نمودن درد و کبودی در محل تزریق بوتاکس از کمپرس یخ استفاده کنید. هرگز محل تزریق را دستکاری نکرده و آنرا با دست ماساژ ندهید. اینکار به ضعف عضلات و پخش شدن سم به اطراف منجر می شود، لذا ممکن است مشکلاتی را برای شما به وجود آورد.

 

مزایای تزریق ژل یا تزریق فیلر

تزریق ژل و بوتاکس دارای مزیت های متعددی است. از جمله فواید تزریق ژل می توان به عوارض ناچیز، تاثیر فوری در رفع چین و چروک، استفاده راحت، ماندگاری زیاد از ۶ ماه تا ۲ سال و هزینه مناسب نسبت به سایر روشهای جوانسازی پوست اشاره نمود. تزریق ژل روشی غیر تهاجمی بوده و نیاز به بیهوشی و عمل جراحی ندارد لذا می توان پس از اتمام تزریق به فعالیتهای روزمره ادامه داد.

 

نکات مهم قبل از تزریق ژل یا فیلر

نکات مهم قبل از تزریق ژل یا فیلر

قبل از تزریق ژل و بوتاکس باید صورت خود را از هر گونه مواد آرایشی پاک کنید. اگر دیابت، بیماری قلبی عروقی و یا بیماری های پوستی دارید به پزشک خود اطلاع دهید. همچنین در صورت داشتن حساسیت به مواد خاص قبل از تزریق اعلام نمائید. از داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپیرین و بروفن تا چند روز قبل از تزریق استفاده نکنید.

عوارض تزریق ژل یا تزریق فیلر

تزریق ژل و بوتاکس دارای عوارض ناچیزی است. با اینحال مراجعه به افراد غیر متخصص و یا مراکز غیر بهداشتی و استفاده از مواد نامرغوب می تواند عوارضی برای افراد به همراه داشته باشد. برخی از این موارد شامل خارش، زخم، جوش و آسیب های پوستی در محل تزریق و ایجاد عفونت پوستی، عدم تقاون در صورت، عدم خون رسانی به سلولهای ناحیه تزریق و عوارضی مانند خون مردگی و کبودی باشد. برای کاهش علائم ظاهری تزریق از کمپرس یخ و آب سرد استفاده کنید. در صورت تداوم عوارض به پزشک خود اطلاع دهید.

 

هزینه تزریق ژل و بوتاکس در اکسیر

هزینه تزریق ژل و بوتاکس در کلینیک زیبایی اکسیر

هزینه تزریق ژل و بوتاکس در کلینیک زیبایی اکسیر نسبت به بسیاری از مراکز درمانی دیگر مناسب تر است. کلینیک زیبایی اکسیر دارای کادر درمانی مجرب بوده و از پزشکان متخصص پوست و زیبایی برخوردار است. کلیه مواد استفاده شده در تزریق جزو برترین مواد و مارک های موجود در دنیا هستند لذا کمترین عوارض و مشکلات را برای افراد به همراه دارند. دستگاه ها و وسایل مورد استفاده همگی استریل و بهداشتی بوده و سلامتی بیماران را تضمین می کند. هزینه تزریق ژل و بوتاکس به عوامل متعددی مانند محل تزریق، نوع مواد استفاده شده و میزان مواد تزریق شده بستگی دارد. تزریق ژل و تزریق بوتاکس اثرات فوری و ماندگاری از چهار ماه تا دو سال بسته به نوع تزریق دارند. برای ماندگاری بهتر تزریق بهتر است پس از گذشت چند ماه با مشورت پزشک به تزریق مجدد بپردازید. برای کسب اطلاعات بیشتر از هزینه تزریق ژل و بوتاکس کلینیک زیبایی اکسیر با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

مشاوره رایگان
نیاز به چه کمک دارید؟
سلام چه کمکی میتونم بهتون بکنم؟