هر آنچه  در مورد تفاوت ژل و بوتاکس باید بدانید

تزریق بوتاکس و ژل یکی از روش‌های جوانسازی پوست است. این روش غیرتهاجمی بوده و عوارض ناچیزی دارد. با اینحال دارای اثرات فوری و ماندگاری طولانی با توجه به نوع تزریق و مواد بکار رفته است. در ادامه به بررسی تزریق ژل و تزریق بوتاکس می‌پردازیم.

تزریق ژل و بوتاکس

تزریق بوتاکس و ژل

یکی از روش‌های موثر در رفع چین و چروک و فرو رفتگی‌های صورت تزریق ژل و بوتاکس است. پوست صورت به مرور زمان نازک شده و ماهیچه‌های آن تضعیف می‌شوند. انواع روش‌های جوانسازی پوست به طرق مختلف به رفع مشکلات پوست از جمله چین و چروک می‌پردازند. با توجه به عوارض بسیار ناچیز این روش و تاثیر فوری آن در از بین بردن چین و چروک و فرو رفتگی‌های صورت، تزریق ژل و بوتاکس مورد توجه افراد زیادی قرار دارد. از این روش برای رفع چروک‌های صورت، اصلاح خط خنده، رفع خطوط اطراف دهان و حجم دهی لب و زاویه‌ی فک استفاده می‌شود. در ادامه به بررسی و معرفی یکی از بهترین روش‌های جوانسازی و رفع چین و چروک صورت خواهیم پرداخت.

 

تزریق ژل و بوتاکس از بهترین روش‌های جوانسازی صورت

با پیشرفت علم پزشکی انواع روش‌های جوانسازی پوست بکار گرفته می‌شوند. جوانسازی پوست با کمک مزوتراپی، هایفوتراپی، آر اف فرکشنال، C02 Fractional، میکرونیدلینگ و پیلینگ هر کدام به نوعی پوست را درگیر کرده و جزو روش‌های تا حدودی تهاجمی محسوب می‌شوند. تزریق ژل و بوتاکس یک روش ایمن و با کارایی بالا محسوب شده، لذا یکی از بهترین روش‌های جوانسازی پوست تلقی می‌گردد. در این روش‌ها ماده خارجی به درون پوست صورت و در محل مورد نظر تزریق شده و اثرات مفیدی بر جای می‌گذارد.

تفاوت بوتاکس و ژل

تفاوت بین تزریق ژل و بوتاکس در چیست؟

تزریق ژل و بوتاکس به عنوان روشهای موثر در رفع چین و چروک‌های پوست محسوب می‌شوند. با اینحال میان این دو روش تفاوتهایی از نظر عملکرد و کاربرد وجود دارد. بوتاکس در واقع ماده سمی بنام بوتولیسم و گاهی اوقات نوروکسین است که به میزان مناسب در پوست و در محل مورد نظر تزریق می‌شود. این روش برای رفع چین و چروک‌های ناشی از حالت‌های مختلف صورت مانند خطوط دور چشم و خطوط اخم در پیشانی بکار می رود. در مقابل تزریق ژل برای پر کردن نواحی مختلف صورت که حالت فرو رفته پیدا کرده اند مانند گونه‌ها و خط خنده استفاده می شود. تزریق ژل و بوتاکس هر دو برای رفع چین و چروک های صورت استفاده می‌شود با اینحال بوتاکس برای رفع چین و چروک‌های حاصل از عضلات متحرک صورت و از ژل برای پر کردن فرو رفتگی هایی که قابل تصحیح با بوتاکس نیستند، استفاده می‌شود.

 

بوتاکس چیست؟

بوتاکس در واقع سم بوتولیسم خالص است. این سم کشنده بوده و مقادیر زیاد آن منجر به فلج شدن عضلات حیاتی و سپس مرگ می گردد. اما نگران نباشید، زیرا مقادیر بکار رفته بوتولیسم در بوتاکس کنترل شده و کم است. با تزریق بوتاکس به ماهیچه‌های عامل چین و چروک صورت، این ماهیچه ها غیر فعال شده و منجر به رفع چین و چروک می‌شوند. بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک های پوست حاصل از حرکت ماهیچه های صورت استفاده می‌شود.

 

تزریق بوتاکس برای چه نواحی از بدن استفاده می شود؟

بطور کلی از بین بردن چین و چروک‌های پیشانی و خطوط ناحیه‌ی اخم شامل خطوط افقی پیشانی، بالا بودن ابرو، برطرف کردن چروک‌های پنجه کلاغی اطراف چشم و خطوط طولی اطراف لب (بارکد لاین) که ناشی از حرکت عضلات صورت است از جمله کارهایی است که می‌توان به کمک بوتاکس انجام داد.

 

انواع بوتاکس و بهترین مارک بوتاکس چیست؟

بوتاکس دارای انواع برندهای مختلفی است. بوتولیسم، نوروکسن و نورومودولاتور برخی از مواد بکار رفته در ساخت بوتاکس هستند. برندهای بکار رفته با نام‌های بوتاکس (USA)، دیسپورت (England) و زئومین (Germany)، نورونوکس (Korea) و مصپورت (Iran) هستند.

 
مزایای تزریق بوتاکس

تزریق ژل یا فیلر چیست؟

تزریق ژل یا فیلر به ماده خارجی گفته می‌شود که با پر کردن مناطق فرو رفته در صورت موجب بهبود چین و چروک‌ها و خطوط می‌شوند. در نواحی که پوست صورت نازک است مانند بالای لب بالایی و گونه‌ها، خط خنده، خطوط و چروک‌هایی ظاهر می‌شوند که با تزریق ژل می‌توان آنها را برطرف نمود.

تزریق ژل یا فیلر برای چه نواحی از بدن استفاده می‌شود؟

در برخی نواحی پوست نازک بوده و به سرعت دچار چین و چروک می‌شود لذا می‌توان با مواد پرکننده آنها را به حالت اولیه درآورد.

 
انواع ژل و کاربردهای آن

انواع ژل یا فیلر و بهترین مارک ژل چیست؟

همانند بوتاکس، فیلر نیز از مواد مختلفی ساخته می‌شود. ژل‌ها بصورت دائمی، نیمه دائمی و کوتاه مدت بکار می‌روند. ژل‌های دائمی پروتزها هستند که با جراحی جایگزاری می‌گردند. ژل‌های نیمه دائمی ساخته شده از کلسیم هیدروکسی آپانیت (Radiesse) و پلی لاکتیک اسید (Sculptra) با ماندگاری ۲ تا ۳ سال و ژل‌های کوتاه مدت مانند هیالورونیک اسیدها که حدود ۹ تا ۱۲ ماه ماندگاری دارند. از بهترین مارک ژل می‌توان به ژل ژوویدرم Juvederm, ژل لب تئوسیال Teosyal, ژل لب رستیلن RESTYLANE, ژل لب استایلج Stylage, ژل لب بلترو BELOTERO

 

 

 

ماندگاری و نتایج تزریق ژل و بوتاکس چقدر است؟

بطور کلی بوتاکس بین ۴ تا ۶ ماه ماندگاری دارند و ژل‌ها بسته به نوع ژل استفاده شده از ۶ ماه تا ۲ سال ماندگاری دارد.

 

مزایای تزریق بوتاکس

تزریق ژل و بوتاکس هر دو موجب رفع چین و چروک‌های صورت می‌شود. اثر بوتاکس از حدود سه روز بعد از تزریق شروع می شود و تا ۲ هفته بعد به MAX اثر خود می‌رسد و بعد از این زمان تغییری نخواهد داشت. یکی از مزیت‌های عمده این روش غیرتهاجمی بودن آن است که عوارض ناچیزی به همراه دارد. همچنین می‌توان با بوتاکس چین و چروک‌های صورت را به سهولت برطرف نمود.

 

نکات مهم قبل از تزریق بوتاکس

قبل از تزریق ژل و بوتاکس استحمام داشته باشید. همچنین صورت را از هرگونه مواد آرایشی و کرم‌های پاک نمائید. عدم استفاده از داروهای ضد انعقاد خون در صورت امکان و طبق صلاحدید پزشک مربوطه که تجویز نموده‌اند.

 

عوارض تزریق بوتاکس

اگر چه تزریق ژل و بوتاکس نیاز به عمل جراحی و بیهوشی ندارد ولی در برخی افراد بویژه آنهایی که برای بار اول برای تزریق بوتاکس اقدام می کنند بروز برخی عوارض ممکن است. از جمله عوارض بوتاکس می‌توان به کبودی، قرمزی و سوزش در محل بوتاکس، سر درد، خارش و کهیر، افتادگی پلک و ابرو، تاری دید و مشکلات بینایی اشاره نمود. اغلب این عوارض ناچیز است و به ندرت اتفاق می‌افتد، با اینحال در صورت عدم بهبود به پزشک خود مراجعه کنید.

همچنین برای برطرف نمودن درد و کبودی در محل تزریق بوتاکس از کمپرس یخ استفاده کنید. هرگز محل تزریق را دستکاری نکرده و آنرا با دست ماساژ ندهید. اینکار به ضعف عضلات و پخش شدن سم به اطراف منجر می‌شود، لذا ممکن است مشکلاتی را برای شما به وجود آورد.

 

مزایای تزریق ژل یا تزریق فیلر

تزریق ژل و بوتاکس دارای مزیت‌های متعددی است. از جمله فواید تزریق ژل می‌توان به عوارض ناچیز، تاثیر فوری در رفع چین و چروک، استفاده راحت، ماندگاری زیاد از ۶ ماه تا ۲ سال و هزینه مناسب نسبت به سایر روش‌های جوانسازی پوست اشاره نمود. تزریق ژل روشی غیر تهاجمی بوده و نیاز به بیهوشی و عمل جراحی ندارد لذا می‌توان پس از اتمام تزریق به فعالیت‌های روزمره ادامه داد.

نکات مهم قبل از تزریق ژل یا فیلر

نکات مهم قبل از تزریق ژل یا فیلر

قبل از تزریق ژل و بوتاکس باید صورت خود را از هر گونه مواد آرایشی پاک کنید. اگر دیابت، بیماری قلبی عروقی و یا بیماری‌های پوستی دارید به پزشک خود اطلاع دهید. همچنین در صورت داشتن حساسیت به مواد خاص قبل از تزریق اعلام نمائید. از داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپیرین و بروفن تا چند روز قبل از تزریق استفاده نکنید.

 

عوارض تزریق ژل یا تزریق فیلر

تزریق ژل و بوتاکس دارای عوارض ناچیزی است. با اینحال مراجعه به افراد غیر متخصص و یا مراکز غیر بهداشتی و استفاده از مواد نامرغوب می‌تواند عوارضی برای افراد به همراه داشته باشد. برخی از این موارد شامل خارش، زخم، جوش و آسیب‌های پوستی در محل تزریق و ایجاد عفونت پوستی، عدم تقاون در صورت، عدم خون‌رسانی به سلول‌های ناحیه تزریق و عوارضی مانند خون مردگی و کبودی باشد. برای کاهش علائم ظاهری تزریق از کمپرس یخ و آب سرد استفاده کنید. در صورت تداوم عوارض به پزشک خود اطلاع دهید.
 
هزینه تزریق ژل و بوتاکس در اکسیر

هزینه تزریق ژل و بوتاکس در کلینیک زیبایی اکسیر

هزینه تزریق ژل و بوتاکس در کلینیک زیبایی اکسیر نسبت به بسیاری از مراکز درمانی دیگر مناسب‌تر است. کلینیک زیبایی اکسیر دارای کادر درمانی مجرب بوده و از پزشکان متخصص پوست و زیبایی برخوردار است. کلیه مواد استفاده شده در تزریق جزو برترین مواد و مارک‌های موجود در دنیا هستند لذا کمترین عوارض و مشکلات را برای افراد به همراه دارند. دستگاه‌ها و وسایل مورد استفاده همگی استریل و بهداشتی بوده و سلامتی بیماران را تضمین می‌کند. هزینه تزریق ژل و بوتاکس به عوامل متعددی مانند محل تزریق، نوع مواد استفاده شده و میزان مواد تزریق شده بستگی دارد. تزریق ژل و تزریق بوتاکس اثرات فوری و ماندگاری از چهار ماه تا دو سال بسته به نوع تزریق دارند. برای ماندگاری بهتر تزریق بهتر است پس از گذشت چند ماه با مشورت پزشک به تزریق مجدد بپردازید. برای کسب اطلاعات بیشتر از هزینه تزریق ژل و بوتاکس کلینیک زیبایی اکسیر با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

 

نمونه بوتاکس
نمونه بوتاکس
بعد
نمونه بوتاکس
قبل
نتیجه بوتاکس بعد از یک جلسه
نمونه بوتاکس
نمونه بوتاکس
بعد
نمونه بوتاکس
قبل
نتیجه بوتاکس بعد از یک جلسه
نمونه بوتاکس
نمونه بوتاکس
بعد
نمونه بوتاکس
قبل
نتیجه بوتاکس بعد از یک جلسه

سوالات متداول

تزریق ژل و بوتاکس یکی از روشهای جوانسازی پوست است. این روش غیر تهاجمی بوده و عوارض ناچیزی دارد. با این حال دارای اثرات فوری و ماندگاری طولانی با توجه به نوع تزریق و مواد بکار رفته است.

کی از روشهای موثر در رفع چین و چروک و فرو رفتگی های صورت تزریق ژل و بوتاکس است. پوست صورت به مرور زمان نازک شده و ماهیچه های آن تضعیف می شوند. انواع روشهای جوانسازی پوست به طرق مختلف به رفع مشکلات پوست از جمله چین و چروک می پردازند. با توجه به عوارض بسیار ناچیز این روش و تاثیر فوری آن در از بین بردن چین و چروک و فرو رفتگی های صورت، تزریق ژل و بوتاکس مورد توجه افراد زیادی قرار دارد. از این روش برای رفع چروک های صورت، اصلاح خط خنده، رفع خطوط اطراف دهان و حجم دهی لب و زاویه ی فک استفاده می شود.

انتخاب برند در وجود عوارض بعد از بوتاکس اهمیت دارد. برندهای استاندارد بسیار عوارض نادری دارند ولی برندهای دیگر بعضا عوارضی مانند حساسیت پوستی و قرمزی، افتادگی پلک و یا شوک آنافیلاکسی می شوند. بنابراین پیشنهاد می شود از پزشک خود بخواهید بوتاکس استاندارد برای شما استفاده کند حائز اهمیت است قبل از تزریق بوتاکس تاریخ آن را حتما مشاهده کنید. برندهای معتبر و استاندارد و دارای تاییدیه وزارت بهداشت در ایران در حال حاضر مصپورت، دیسپورت و دیستون هستند.

بوتاکس علاوه بر رفع چین چروک برای بهبود سردرهای میگرنی، برای کاهش تعریق زیاد زیر بغل یا تعریق دست و پا استفاده می شود. همچنین برای تنظیم ضربان قلب، تکرر و بی اختیاری ادرار و مشکل بزرگ شدن غذد پروستات در آقایان مورد استفاده قرار میگیرد

تزریق بوتاکس  باعث فلج شدن عضله زیر پوست صورت و در نتیجه صاف شدن چروک ها می شود.

برطرف کردن چروک پیشانی و گوشه چشم و جوانسازی صورت و جوانسازی پوست 

اگر چه تزریق ژل و بوتاکس نیاز به عمل جراحی و بیهوشی ندارد ولی در برخی افراد بویژه آنهایی که برای بار اول برای تزریق بوتاکس اقدام می کنند بروز برخی عوارض ممکن است. از جمله عوارض بوتاکس می توان به کبودی، قرمزی و سوزش در محل بوتاکس، سر درد، خارش و کهیر، افتادگی پلک و ابرو، تاری دید و مشکلات بینایی اشاره نمود. اغلب این عوارض ناچیز است و به ندرت اتفاق می افتد، با اینحال در صورت عدم بهبود به پزشک خود مراجعه کنید

تزریق ژل و بوتاکس به عنوان روشهای موثر در رفع چین و چروک های پوست محسوب می شوند. بوتاکس در واقع ماده سمی بنام بوتولیسم و گاهی اوقات نوروکسین است که به میزان مناسب در پوست و در محل مورد نظر تزریق می شود. این روش برای رفع چین و چروک های ناشی از حالت های مختلف صورت مانند خطوط دور چشم و خطوط اخم در پیشانی بکار می رود. در مقابل تزریق ژل برای پر کردن نواحی مختلف صورت که حالت فرو رفته پیدا کرده اند مانند گونه ها و خط خنده استفاده می شود. تزریق ژل و بوتاکس هر دو برای رفع چین و چروک های صورت استفاده می شود با اینحال بوتاکس برای رفع چین و چروک های حاصل از عضلات متحرک صورت و از ژل برای پر کردن فرو رفتگی هایی که قابل تصحیح با بوتاکس نیستند، استفاده می شود.

بطور کلی از بین بردن چین و چروکهای پیشانی و خطوط ناحیه ی اخم شامل خطوط افقی پیشانی، بالا بودن ابرو، برطرف کردن چروک های پنجه کلاغی اطراف چشم و خطوط طولی اطراف لب (بارکد لاین) که ناشی از حرکت عضلات صورت است از جمله کارهایی است که می توان به کمک بوتاکس انجام داد.

تزریق ژل و بوتاکس  چین و چروک پوست را از بین می برد و از شکسته شدن پوست و ایجاد چروک دایمی و عمیق جلوگیری می کند.

افرادی که چین و چروک عمیق همراه با شکستگی پوست نداشته باشند.

تا ۷۲ ساعت بعد از تزریق ژل نباید فشاری به محل تزریق وارد شود، بعد از یک هفته ژل احتمال جابجایی و تغییر مکان ندارد

بوتاکس دارای انواع برندهای مختلفی است. بوتولیسم، نوروکسن و نورومودولاتور برخی از مواد بکار رفته در ساخت بوتاکس هستند. برندهای بکار رفته با نام های بوتاکس (USA)، دیسپورت (England) و زئومین (Germany)، نورونوکس (Korea) و مصپورت (Iran) هستند.

و در مورد ژل ها نیز بهترین مارکهای ژل و فیلر شامل : ژل ژوویدرم Juvederm ِ ژل لب تئوسیال Teosyal ِ ژل لب رستیلن RESTYLANE ِ ژل لب استایلج Stylage , ژل لب بلترو BELOTERO

بطور کلی بوتاکس بین ۴ تا ۶ ماه ماندگاری دارند و ژل ها بسته به نوع ژل استفاده شده از ۶ ماه تا ۲ سال ماندگاری دارد

  • افرادی که دارای بیماری میاستنی (نوعی اختلال خود ایمنی ) هستند.
  • مادران شیرده و باردار نباید بوتاکس تزریق نمایند.
  • افرادی که عفونت پوستی دارند.
  • کسانی که از آلرژی و حساسیت رنج می برند.
  • افرادی که دارای جوش های چرکی در ناحیه صورت دارند.

تزریق بسته به مدت زمان آن دارد. یعنی چنانچه در فردی اثر ماندگاری کوتاه تر باشد، باید تزریق مجددا صورت گیرد. اما اگر مدت زمان اثر گذاری دارو زیاد باشد، قاعدتا متقاضی زمان بیشتری برای تزریق بوتاکس پیدا می نماید.

مدت زمان تزریق بوتاکس ۲ دقیقه بیشتر نمی باشد که بعد از این پروسه بهتر است در ناحیه مذکور کمپرس یخ قرار داده شود. متقاضی بعد از تزریق قادر است که به امور روزمره بپردازد و نیازی به استراحت مطلق ندارد.

اینکار در کلینیک زیبایی اکسیر توسط متخصص انجام می شود.

خیر ِ روشهای دیگری همانند لیفت با نخ ، هایفوتراپی ، لیزر فرکشنال ، میکرونیدلینگ ،میکرودرم ، پیلینگ و آراف از دیگر روشهای جوانسازی پوست می باشند که بسته به نوع مشکلات پوستی خود می توانید از این روشها استفاده نمایید .

در کلینیک تخصصی زیبایی اکسیر تمامی موارد جوانسازی پوست با جدیدترین متد ها انجام می شود

هزینه تزریق ژل و بوتاکس در کلینیک زیبایی اکسیر نسبت به بسیاری از مراکز درمانی دیگر مناسب تر است. کلینیک زیبایی اکسیر دارای کادر درمانی مجرب بوده و از پزشکان متخصص پوست و زیبایی برخوردار است. کلیه مواد استفاده شده در تزریق جزو برترین مواد و مارک های موجود در دنیا هستند لذا کمترین عوارض و مشکلات را برای افراد به همراه دارند. دستگاه ها و وسایل مورد استفاده همگی استریل و بهداشتی بوده و سلامتی بیماران را تضمین می کند. هزینه تزریق ژل و بوتاکس به عوامل متعددی مانند محل تزریق، نوع مواد استفاده شده و میزان مواد تزریق شده بستگی دارد

در صورت داشتن نیاز به مشاوره رایگان و یا رزرو نوبت، فرم زیر را پر کنید

تماس با ما
خدمات(ضروری)