ماندگاری کاشت ابرو

ابروهای خیلی نازک و کوتاه سال‌ها قبل از گردونه مدهای مربوط به چهره خارج شده‌اند. حالا سال‌ها است که بیشتر خانم‌ها تمایل دارند ابروهای پرپشت، ضخیم و بلند داشته باشند.
اما گاهی به دلایل مختلف دیگر نمی‌توان ابرو را به این فرم کلاسیک و جذاب درآورد. به‌طور مثال پیروی کردن طولانی مدت از مد ابروهای نازک یا کوتاه باعث شده ابروها آسیب ببینند به طوری که در برخی از نقاط ابروها دچار ریزش شدید و کم پشتی شده و دیگر قابل ترمیم نیستند.
معضلات دیگری هم در رابطه با ابروها وجود دارد که سبب می‌شود خانم‌ها از فرم ابروهای خود و در نهایت تأثیری که روی زیبایی چهره‌شان می‌گذارند، راضی نباشند. به‌طور مثال تا به تا بودن و عدم هماهنگی و هم شکلی دو ابرو، ریزش سکه‌ای مو در برخی از نقاط ابروها و اشکالات حل نشدنی ناشی از بی‌تجربگی آرایشگران بخشی از این مشکلات است.
کاشت ابرو

به‌جز این موارد دلایل دیگری نیز وجود دارد که باعث می‌شود خانم‌ها به فکر اصلاح یا ترمیم فرم کلی ابروهای خود باشند. به‌طور مثال ممکن است خانمی در اثر مصرف داروهای مربوط به شیمی درمانی دچار ریزش شدید موی تمام بدن از جمله ابروهای خود شود. همچنین رخ دادن اتفاقات ناگواری مانند تصادفات رانندگی یا آتش سوزی نیز سبب ساز تغییر در چهره بسیاری از افراد و از بین رفتن ابروها می‌شود.
همه ما می‌دانیم که داروهای موضعی که به منظور اصلاح و ترمیم اشکالات موجود در ابرو معرفی و فروخته می‌شوند، آن‌چنان‌که باید مؤثر نیستند. بسیاری از این داروها به جای آن که مشکلات مربوط به کم پشتی موی ابرو را برطرف کنند، سبب ریزش بیشتر آن می‌شوند. در برخی از موارد مدت‌های مدیدی باید یک داروی موضعی یا حتی خوراکی را مصرف کرد تا شاهد رشد چند تار موی ضعیف در ابروها بود.
نکته دیگر در خصوص مصرف داروهای مربوط به رشد ابرو این است که دوام اغلب این داروها فقط تا زمانی است که مرتب مصرف می‌شوند و به محض عدم استفاده، ابروها به تدریج به حالت قبلی خود باز می‌گردند.
به کارگیری روش‌های دیگری مثل تاتو ابرو یا میکروبلیدینگ نیز با ریسک بسیار زیادی همراه هستند. خطر ایجاد عفونت یا آلرژی در این روش‌ها بسیار زیاد است. همچنین اگر در حین انجام کار اشکالی در ابرو رخ دهد، جای زخم یا تغییر شکل ایجاد شده اغلب اوقات هرگز قابل اصلاح نخواهد بود.
در چنین مواقعی کاشت ابرو یکی از بهترین راه حل‌ها است.

عمر عمل پیوند ابرو یا کاشت ابرو چند سال است؟

شاید باور این موضوع کمی سخت باشد که اکنون بیش از ۲۰ سال است که عمل کاشت ابرو در جهان انجام می‌شود. البته تکنیک کاشت ابرو در ابتدا به اندازه امروز پیشرفته نبوده است. اما به هر حال محبوبیت زیاد عمل پیوند ابرو سبب شده سرعت پیشرفت تکنیک‌های انجام این کار روز به روز بیشتر شود.

مزیت کاشت ابرو نسبت به میکروبلیدینگ چیست؟

مزیت کاشت ابرو نسبت به میکروبلیدینگ چیست؟

کاشت ابرو بهترین روش برای دستیابی به ابروهای سه بعدی دائمی است. با کاشت ابرو موهای خود فرد از پشت سر او به ابروهای او منتقل می‌شوند. به این ترتیب ابروها کاملاً طبیعی، کامل و قابل رشد خواهند بود.
اما میکروبلیدینگ روشی است که در آن رنگ دانه‌های خاصی به زیر پوست تزریق می‌شوند. این رنگ‌دانه‌ها فقط ظاهر مو را دارند. در حالی که کاملاً تخت بوده و زاویه و بُعد ندارند. همچنین پس از مدتی ‌که تازگی رنگ آن‌ها از بین رفت، به جای مشکی یا قهوه‌ای بودن، آبی به نظر می‌رسند. این یعنی لازم است هر ۶ ماه یک بار ترمیم شوند تا ظاهر تقریباً طبیعی خود را حفظ کنند.
میکروبلیدینگ مانند کاشت ابرو قابلیت رشد کردن ندارد. همچنین فرم و شکل آن را هرگز نمی‌توان تغییر داد.

کاندید مناسبی برای کاشت ابرو

چه کسانی کاندید مناسبی برای کاشت ابرو هستند؟

به طور معمول همه افراد می‌توانند عمل کاشت ابرو را انجام دهند. مهم‌ترین چیزی که برای انجام این کار مورد نیاز است داشتن موهای سالم و زاویه دار در پشت سر است. اغلب افراد چنین موهایی را در پشت سر خود دارند.
موهای ناحیه اهدا کننده نباید خیلی فر یا مجعد باشند. چرا که فرم چنین تار موهایی در ابرو چندان خوشایند و جذاب نخواهد بود.
شاید تنها کسانی که کاندید مناسبی برای عمل کاشت ابرو تشخیص داده نشوند افرادی باشند که به دلایل پزشکی و با وجود مشکلات غیر قابل حلی دچار ریزش شدید موی سر هستند.
به هر حال متخصص کاشت ابرو افراد متقاضی را با توجه به شرایط فردی ایشان مورد ارزیابی قرار می‌دهد. سپس تعیین می‌کند که آیا عمل کاشت ابرو برای آن‌ها موفقیت آمیز خواهد بود یا خیر؟

عمل کاشت ابرو چطور انجام می‌شود؟

عمل کاشت ابرو چطور انجام می‌شود؟

قبل از عمل، متخصص پیوند ابرو فرد متقاضی کاشت ابرو را ویزیت می‌کند. در این جلسه باید شکل و ابعاد ابرو با توجه به ویژگی‌های چهره فرد، طراحی شود.
برای این‌که فرد بداند نتیجه کاشت ابروی او به چه شکلی خواهد بود، متخصص کاشت با قلم‌ موهای مخصوصی فرم ابرو پس از کاشت را روی ابروی فعلی رسم می‌کند. به این ترتیب فرد می‌تواند در مورد فرم ابروی خود نظر بدهد و در مورد آن با متخصص کاشت ابرو مشورت کند.
عمل کاشت ابرو به صورت سرپایی، بدون بیهوشی و با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. انجام این عمل در کلینیک‌های زیبایی مجهز با حضور یک تیم متشکل از جراح و دستیاران او صورت می‌گیرد.
برای این‌که فرد در حین عمل کاشت احساس آرامش بیشتری داشته باشد، می‌تواند از داروهای خوراکی آرام بخش استفاده کند.
ابتدا متخصص کاشت ابرو، ابروها و قسمت پشت سر که قرار است از موهای آن برای کاشت ابرو استفاده کند را بی‌حس می‌کند. سپس یک نوار باریک از پوست قسمت بی‌حس شده پشت سر را برش می‌زند این پوست سر جدا شده حاوی صدها تارموی سالم است.
دستیاران جراح پس از جدا سازی پوست سر شروع به برش دادن آن کرده و با دقت فولیکول‌های سالم مو را از پوست جدا می‌کنند. در همین حین جراح با ابزار مخصوصی روی نقاط خاص ابرو که قرار است عمل پیوند در آنجا انجام شود، سوراخ‌های میکروسکوپی ایجاد می‌کند.
سپس جراح فولیکول‌های اهدایی را در نقاط مشخص شده هر دو ابرو می‌کارد. این بخش از کار بسیار حساس و مهم است. چون موی ابروها در هر رج ابرو با زاویه‌های خاصی رشد می‌کنند. بنابراین جهت قرار گیری فولیکول‌ها در ابرو موضوع بسیار مهمی است که روی نتیجه نهایی تأثیر بسیار زیادی دارد.

 

نتیجه کاشت ابرو چه مدت پس از عمل پیوند قابل مشاهده است؟

به طور معمول نتیجه کاشت ابرو بین ۳ تا ۴ ماه پس از عمل کاشت قابل مشاهده است. البته در برخی از مواقع ممکن است فرد برای کسب نتیجه دلخواه ۶ تا ۸ ماه نیز صبر کند.
به هر حال ابروهای تازه و طبیعی پس از گذشت مدت زمان مشخصی بعد از عمل کاشت، رشد کردن را آغاز می‌کنند.
اما یک نکته بسیار مهم در خصوص کاشت ابرو وجود دارد و آن این است که به دلیل آن‌که موهای کاشته شده در ابرو از پشت سر برداشت شده‌اند، بنابراین سرعت رشد آن‌ها بسیار زیاد است. به همین سبب شاید لازم باشد ابروها هفته‌ای یک بار با قیچی مخصوص ابرو اصلاح شوند.

کاشت ابرو دردناک است

آیا عمل کاشت ابرو دردناک است؟

از آنجائی که سر و ابروهای فرد پیش از آغاز عمل بی حس می‌شوند، این عمل دردناک نیست. اما ممکن است ناحیه اهدا کننده مو در پشت سر ظرف ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از عمل پیوند دچار درد شود. این درد خفیف بوده و جای نگرانی نیست. ضمن آن‌که می‌توان شدت آن را با مصرف داروهای مسکن کنترل کرد.
اما ناحیه ابرو معمولاً هیچ دردی ندارد. زیرا عمق برش در ناحیه ابرو به منظور کاشت فولیکول زیاد نیست.
البته مانند هر عمل سرپایی دیگری امکان خونریزی، درد، اسکار یا عفونت وجود دارد. متخصص به همه این موارد آگاهی داشته و پس از عمل داروهای مورد نیاز را برای جلوگیری از رخ دادن این مشکلات تجویز می‌کند.

 

چند بار نیاز به عمل کاشت ابرو وجود دارد؟

بیشتر افراد برای دست یابی به نتیجه مورد نظرشان فقط یک‌بار این عمل را انجام می‌دهند.
اما ممکن است در برخی از موارد نیاز به تکرار عمل کاشت ابرو وجود داشته باشد. به طور مثال شاید لازم باشد افرادی که در ناحیه ابروی خود دچار زخم عمیق یا اسکار هستند، یا کسانی که پیش از کاشت ابرو، میکروبلیدینگ کرده‌اند برای کسب نتیجه دلخواه بیش از یک بار عمل کاشت ابرو را انجام دهند.
دلیل نیاز به تکرار عمل کاشت در این افراد آن است که وجود بافت اسکار جریان خون در ناحیه ابرو را کاهش می‌دهد. بنابراین ممکن است فولیکول‌های کاشته شده در ابرو به درستی تغذیه نشده و از دست بروند به این رویداد در اصطلاح می‌گویند ابروی کاشته شده، نگرفته است.
در چنین مواردی معمولاً کاشت مجدد با تغییر تکنیک کاشت که در تخصص جراح است، موفقیت آمیز خواهد بود.

مراکزی باید عمل پیوند ابرو

در چه مراکزی باید عمل پیوند ابرو را انجام داد؟

عمل کاشت ابرو یا پیوند ابرو باید در کلینیک‌های مجهز و توسط جراحان حاذق انجام شود. این عمل گرچه جزو عمل‌های سرپایی است و بدون بیهوشی انجام می‌شود، اما عمل بسیار ظریف و دقیقی است که هر کسی از عهده انجام آن برنمی‌آید.
طراحی فرم ابرو با در نظر گرفتن ویژگی‌های صورت فرد از اهمیت زیادی برخوردار است. همچنین تعیین جهت و زاویه خروج پیوندهای موی ابرو برای دست‌یابی به بهترین و طبیعی‌ترین نتیجه فقط از عهده جراح و متخصصی برمی‌آید که تجربه زیادی در زمینه کاشت ابرو داشته باشد.

 

برای کاشت ابرو به کلینیک زیبایی اکسیر اعتماد کنید

عمل‌های مربوط به چهره، در هر سطحی که باشند، از عمل مربوط به بینی گرفته تا کاشت ابرو، بسیار ظریف و حساس هستند. نتایج حاصل از این عمل‌ها تا همیشه با افراد باقی می‌ماند.

بنابراین انتخاب یک مرکز زیبایی مجهز که پزشکان حاذق و کارکشته‌ای داشته باشد، کار بسیار دشواری است که باید در مورد آن وسواس داشت. کلینیک زیبایی اکسیر سال‌ها است که در زمینه کاشت ابرو به طور جدی فعالیت می‌کند. این مجموعه در انجام تمام عمل‌های مربوط به زیبایی خوش نام و خوش سابقه است.

به همین سبب به راحتی می‌توانید به دانش و مهارت تیم کاشت ابرو در کلینیک اکسیر اعتماد کنید. کافی است فقط یک بار با متخصص کاشت مو در کلینیک زیبایی اکسیر ملاقات کنید. سپس نمونه‌های قبلی کاشت ابرو که در این مرکز انجام شده است را مشاهده و بررسی کنید. بدون تردید کار کاشت ابروی خود را به کلینیک اکسیر خواهید سپرد.

ما در کلینیک زیبایی اکسیر قدر ظرافت و زیبایی چهره شما را می‌دانیم و با تمام دانش و امکانات خود در جهت حفظ آن و بالاتر بردن اعتماد به نفس شما تلاش خواهیم کرد.

 

نمونه کاشت ابرو
نمونه کاشت ابرو
بعد
نمونه کاشت ابرو
قبل
تغییرات ابرو بعد از کاشت

نمونه کاشت ابرو
نمونه کاشت ابرو
بعد
نمونه کاشت ابرو
قبل
تغییرات ابرو بعد از کاشت


برای مشاهده خدمات کلینیک اکسیر کلیک کنید

سوالات متداول

چه کسانی می‌توانند کاشت ابرو انجام دهند؟

افرادی که از کم پشت بودن ابروهای خود ناراضی هستند. این افراد نباید بیماری های خونی و انعقادی خون داشته باشند.

 

نتیجه کاشت ابرو بعد از چه مدت مشخص می‌شود؟

بعد از گذشت  ۴ الی ۶ ماه رشد مو در نواحی کاشته شده اتفاق می‌افتد که در روزهای اول بعد از کاشت ممکن است شاهد ریخته شدن موهای ابرو شوید. اما اصلا نگرانی وجود ندارد زیرا که این یک فرآیند طبیعی است و مجددا موهای شروع به رشد می‌کنند. پس از گذشت ۱۰ ماه می‌توان شاده نتیجه نهایی کاشت ابرو بود.

 

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی و یا رزرو نوبت، فرم زیر را پر کنید.