هایفوتراپی یکی از جدیدترین و موثرترین روشهای درمانی برای جوانسازی و رفع چین و چروک پوست محسوب می شود. هایفو یا HIFU در واقع مخفف High-Intensity Focused Ultrasound است. در این روش درمانی از امواج با فرکانس های بسیار بالا و مافوق صوت بطور متمرکز بر روی نقاط مورد نظر استفاده می شود. این امواج انرژی درونی خود را بر روی لایه های زیرین پوست منتقل کرده و منجر به تحریک آن می شوند. در روش هایفوتراپی ساخت کلاژن در پوست تحریک می شود. از آنجائیکه کلاژن مهمترین عامل در داشتن پوست سفت و دارای خاصیت ارتجاعی است، لذا می توان از این روش برای رفع افتادگی، شل شدن و چین و چروک پوست بهره مند شد. هایفوتراپی برای نخستین بار در سال ۲۰۰۸ میلادی در کشور آمریکا برای درمان زیبایی صورت مورد استفاده قرار گرفت. پس از آن در سالهای بعد از هایفو برای درمان چین و چروک نقاط مختلف صورت، گردن و بالای سینه استفاده شد.  

هایفو چیست

هایفو چیست؟

هایفو چیست و چگونه موجب رفع چین و چروک پوست می شود. هایفوتراپی با استفاده از امواج فراصوت به لایه های زیرین پوست متمرکز می شود. در این حالت دمای محل مورد نظر بالا رفته و ممکن است فرد احساس سوزش بسیار خفیف، سوزن سوزن شدن و یا دریافت پالس های الکتریکی خفیفی را احساس کند. تمرکز امواج بر روی لایه های زیرین پوست در واقع منجر به آسیب سلول های این ناحیه می شود. آسیب رساندن به سلولها ساخت کلاژن را تشدید نموده و این همان چیزی است که پوست برای جوانسازی و رفع چین و چروک به آن نیاز دارد. هایفوتراپی روشی بدون عوارض، کم هزینه و موثر نسبت به سایر روشهای درمانی برای رفع چین و چروک پوست بشمار می آید. عامل سفتی و ارتعاش پوست کلاژن است. میزان کلاژن پوست به مرور زمان و افزایش سن افراد کاهش می یابد. البته سایر عوامل مانند تغذیه، محیط، سبک زندگی و استرس نیز بر روند پیری پوست تاثیر دارند. انواع روشهای درمانی و زیبایی پوست که تا کنون مورد استفاده قرار گرفته اند، دارای عوارض جانبی متعددی هستند. هایفوتراپی همانند یک روش درمانی سرپایی و کوتاه به داشتن پوستی صاف و بدون چین و چروک کمک می نماید.    

جوانسازی صورت با هایفوتراپی

هایفوتراپی به عنوان روشی جدید و موثر در رفع افتادگی، شل شدن، چین و چروک و خطوط صورت، گردن و بالای سینه معرفی می شود. امروزه برای جوانسازی صورت از هایفو استفاده می شود. اگر پوست صورت شما شل شده و دارای غبغب هستید و یا اینکه خطوط اطراف دهان، چشم، پیشانی و چانه شما پر رنگ شده است می توانید با استفاده از هایفوتراپی آنها را بهبود ببخشید. رفع چین و چروک های صورت بسته به عمق آن نیاز به یک تا سه جلسه درمان دارد. برای پوستهای با چین و چروک و افتادگی کم می توان طی یک جلسه آنها را بهبود بخشید. پوستهای با چین و چروک عمیق و خطوط پر رنگ تا سه جلسه درمان نیاز دارند. طول مدت هر جلسه درمان بین ۳۰ تا ۹۰ دقیقه خواهد بود. نکته قابل توجه این است که پس از هر جلسه درمانی می توان به فعالیتهای روزمره ادامه داد. به عبارتی هایفوتراپی نیاز به دوره نقاهت نداشته و روشی سرپایی محسوب می شود.   پروسه انجام هایفو در صورت  

هایفوتراپی برای چه کسانی مناسب است؟

هایفوتراپی برای افرادی که حداقل ۳۰ سال سن داشته باشند روشی مناسب محسوب می شود. این روش درمانی برای به تعویق انداختن روند پیری پوست بکار رفته و برای پوستهای با شل شدگی خفیف تا متوسط ایده آل است. افرادی که سن بالایی دارند و پوست آنها دچار افتادگی و شل شدگی شدید است برای اینکار مناسب نیستند. بدین ترتیب بسته به موقعیت پوست می توان حتی تا هفتاد سالگی نیز از این روش بهره مند شد. هر چقدر افراد سن کمتری داشته باشند هایفوتراپی تاثیر بیشتری خواهد داشت. افرادی که پوست آنها دچار مشکلاتی مانند آفتاب سوختگی، عفونت، زخم، آکنه و یا کیست است، برای هایفو مناسب نیستند.  

کاربردهای هایفوتراپی

هایفوتراپی یک روش درمانی برای جوانسازی پوست بدون عمل جراحی، تزریق آمپول و هر گونه مواد خارجی است. در این روش نیازی به بیهوشی و بستری شدن وجود ندارد. در سالهای اخیر استفاده از هایفو برای رفع چین و چروک و افتادگی پوست با استقبال زیادی مواجه شده است. از هایفوتراپی برای کاهش چین و چروک صورت و رفع آن در صورت درمان مداوم، رفع افتادگی پوست در گلو و گردن، رفع چروکهای اطراف چشم، رفع خطوط اطراف دهان و بینی، رفع چین و چروک های پیشانی و چانه، صاف و صیقلی نمودن پوست صورت، سفت کردن پوست صورت، لیفت ابرو و پلک و رفع خطوط بالای سینه استفاده می گردد.  

هایفوتراپی یا جراحی لیفت صورت؟

هایفوتراپی با توجه به مزیت های متعددی که دارد در سالهای اخیر با استقبال روبرو شده است. علاوه بر این دامنه کاربرد این روش درمانی زیبایی هر روز افزایش می یابد. در مقابل جراحی لیفت صورت چند سالی است که به عنوان جراحی زیبایی مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. واقعیت این است که در روش درمانی هایفوتراپی نیازی به هیچ نوع تزریق، عمل جراحی، بیهوشی و استفاده از برش بر روی پوست وجود ندارد. جراحی لیفت صورت نیاز به بیهوشی، کار به مدت حداقل ۲ ساعت، ایجاد برش بر روی پوست و در نهایت پانسمان سر و صورت دارد. علاوه بر این هزینه لیفت صورت بسیار بیشتر از هایفوتراپی است. بدین ترتیب هایفو در اغلب موارد روشی موثر، کم هزینه و مناسب برای بیماران محسوب می شود.
 

طریقه انجام هایفوتراپی چگونه است؟

انجام هایفوتراپی نیاز به آماده سازی زیادی ندارد. در این روش قبل از شروع باید پوست صورت و محل عملیات پاکسازی شود. آرایش، کرم و سایر محصولات مراقبت پوست را پاک کرده و آماده درمان شوید. این روش درمانی دارای کمترین عوارض برای فرد بیمار است. ممکن است دردهای خفیف، سوزش کم و یا گرمای اندکی را در ناحیه مورد نظر احساس کنید. برای اینکار می توانید از انواع مسکن و یا کرم بی حس کننده قبل از شروع استفاده کنید. عمل بصورت سرپایی انجام شده و بسته به ناحیه مورد نظر بین ۳۰ تا ۹۰ دقیقه طول می کشد. دستگاه توسط پزشک بر روی محل قرار گرفته و شدت امواج و دامنه نفوذ آن توسط پزشک کنترل می شود. در اینصورت مانع از آسیب به سایر قسمتهای پوست می شود. پس از پایان درمان فرد ممکن است احساس سوزش و یا درد خفیفی را احساس نماید که به زودی برطرف می گردد. هایفوتراپی نیاز به دوره نقاهت نداشته و پس از اتمام درمان می توان به کارهای روزمره ادامه داد.  

مزایای روش هایفو 

 

مزایای هایفوتراپی

هایفوتراپی مزیت های زیادی برای بیماران در بر دارد. عوارض جانبی این روش درمانی بسیار کم بوده و معمولا به سرعت از بین می رود. سوزش و دردهای خفیف و احساس گرما در ناحیه درمان جزو عوارض هایفو بشمار می رود. طول درمان در هر جلسه حدود نیم ساعت تا یک و نیم ساعت است. همچنین نیاز به هیچ گونه آمادگی قبلی، بستری شدن و دوره نقاهت پس از اتمام کار وجود ندارد. هزینه هایفوتراپی نسبت به سایر روشهای جراحی زیبایی صورت پائین است. پس از اتمام تعداد جلسات مورد نیاز معمولا تا یکسال پوست حالت طبیعی خود را داشته ولی پس از آن نیاز به تکرار درمان وجود دارد. البته در این مدت درمانهای کوتاه و مراقبت های لازم جهت افزایش تاثیر درمان کمک مهمی خواهد بود. معمولا تا سه جلسه در طول یکسال می تواند شما را به نتیجه مطلوب برساند.  

هزینه انجام هایفو در کلینیک های زیبایی

هزینه مناسب و پائین هایفوتراپی در کلینیک های زیبایی نسبت به سایر روشهای درمانی مانند لیفت آنرا مورد توجه افراد زیادی قرار داده است. هزینه انجام هایفو در کلینیک های زیبایی بسته به تعداد جلسات درمان، مدت زمان و تجهیزات کلینیک متفاوت است. بطور کلی می توان گفت که هزینه درمان هایفوتراپی نسبت به لیفت صورت بسیار کمتر است. برای لیفت صورت فرد باید حداقل مبلغ پنج میلیون تومان در نظر بگیرد، در صورتیکه این مبلغ برای درمان هایفو به یک سوم کاهش می یابد.  

میزان دوام و ماندگاری هایفو چقدر است؟

سوالی که ذهن اغلب بیماران را به خود مشغول می نماید این است که تاثیر هایفوتراپی چه مدت است. به عبارتی تا چه زمانی پس از انجام هایفو پوست حالت سفتی و بدون افتادگی خود را حفظ می کند. برای پاسخ به این سوال باید گفت که حداقل زمان دوام و ماندگاری پوست پس از هایفو یکسال خواهد بود. در برخی موارد و با رسیدگی و مراقبت فرد از پوست، این مدت زمان به دو سال نیز افزایش می یابد. پس از طی این مدت برای رفع چین و چروک و افتادگی پوست باید هایفوتراپی را تکرار نمود. همچنین بطور کلی بسته به وضعیت پوست بین یک تا سه جلسه درمان برای افراد در نظر می گیرند.  

متخصصین پوست کلینیک زیبایی اکسیر

کلینیک زیبایی اکسیر متشکل از مجموعه درمانگاه های مختلف است که در زمینه های قلب و عروق، زیبایی، لیزر، تناسب اندام و لاغری فعالیت دارد. دپارتمان هایفوتراپی اکسیر مجموعه ای از متخصصین پوست مجرب و کارآزموده است که سالها تجربه خدمات زیبایی و پزشکی را دارند. برای اجرای انواع خدمات لیفت صورت، گردن و سینه به اکسیر مراجعه کنید. این مرکز با بهره گیری از بیش از ۳۰ کارشناس و متخصص در حوزه های مختلف بهترین خدمات حرفه ای زیبایی پوست و هایفوتراپی را به مراجعه کنندگان ارائه می نماید.