خدمات زیبایی و لیزر اکسیر

 

بهترین خدمات زیبایی و لیزر پوست و مو
با کامل‌ترین تجهیزات و پزشکان حاذق

لیزر موهای زائد

به عنوان یکی از خدمات زیبایی و لیزر کلینیک اکسیر به یکی از پرطرف‌دارترین روش‌های رفع موهای ناخواسته بدن تبدیل‌ شده است که در سال‌های اخیر تقاضا براى لیزر موهای زائد افزایش زیادی داشته است؛ که باعث خلاص شدن از سالن‌های اپیلاسیون، تیغ، مو مک، موبر و دستگاه اپیلیدی همچنین جوش‌ها و موهای زیرپوستی می‌شود.

لیزر موهای زائد مانند هر فنّاوری جدیدی که ممکن است مورد سوء استفاده قرارگیری بسیارى از کسانی که بدون مطالعه قبلى و صرفاً بر اساس تبلیغات یا قیمت ارزان‌تر، اقدام به انجام لیزر موهای زائد کردند را مأیوس کرده است در این مقاله سعى داریم تا با ارائه اطلاعات مهم در زمینه خدمات لیزر و زیبایی و معرفى روش صحیح انتخاب مرکز مناسب براى انجام لیزر موى زائد مانع تکرار تجربه تلخ از دست دادن پول و وقت و از همه مهم‌تر سلامتی خود را به خطر بیندازیم.

لیزر موهای زائد کل بدن

لیزر کل بدن


لیزر موهای زائد صورت

لیزر صورت

 لیزر موهای زائد صورت آقایان و بانوان


لیزر بانوان

لیزر بیکینی

 لیزر موهای زائد بیکینی بانوان و مایو آقایان


لیزر موهای زائد پا

لیزر پا

 لیزر موهای زائد پا آقایان و بانوان


لیزر موهای زائد دست

لیزر دست

لیزر موهای زائد دست آقایان و بانوان


لیزر موهای زائد آقایان

لیزر آقایان

 

لیزر موهای زائد  آقایان


دپارتمان زیبایی و لیزر

هر آنچه راجع به لیزر موهای زائد باید بدانید

روش‌های مختلف حذف موهای زائد

 • بند انداختن:

این روش برای سطوح کوچک روی سطح بدن مخصوصا روی صورت مناسب است اما مدت زمان رویش مجدد مو با این روش بین ۲ تا ۳ هفته است.

 • کرم موبر:

کرم‌های موبر می‌توانند مویی را که روی سطح پوست شما قرار دارد در خود حل کنند بنابراین پس از چند روز این موها مجددا رشد پیدا می‌کنند. علاوه بر آن این کرم‌ها معمولا در اکثر پوست‌ها ایجاد حساسیت می‌کنند.

 • وکس یا موم:

حذف موهای زائد با استفاده از وکس، دوام بیشتری از تیغ زدن یا کرم موبر دارد و ممکن است چند هفته طول بکشد تا موها مجدداً رشد پیدا کنند. اما به‌هرحال این روش نیز دائمی نیست و امکان بروز حساسیت و جوش‌های پوستی را بسیار بالا می‌برد.

 • الکترولیزیز:

الکترولیزیز یکی از روش‌های حذف دائمی موهای زائد بدن یا صورت است در این روش با استفاده از یک پروب، جریان الکتریکی به فولیکول هر مو ارسال می‌شود تا آن را از بین ببرد سپس آن مو به‌راحتی با موچین کنده می‌شوند چون الکترولیزیز باید روی تک‌تک موها انجام شود، این روش بسیار زمان‌بر است و معمولا نمی توان از این روش برای نواحی وسیع بدن استفاده کرد.

 • لیزر:

لیزر یک روش حذف دائمی موهای زائد بدن است با استفاده از لیزر مو، بدون ایجاد حساسیت‌های پوستی مانند کرم موبر و بدون نیاز به‌صرف وقت زیاد مثل روش الکترولیزیز می‌توانید طی چند جلسه به‌طور کامل از شر موهای زائد خود خلاص شوید چون در روش لیزر مو، ریشه موها با جذب انرژی و ایجاد حرارت توسط ملانین سوزانده می‌شوند امکان رشد مجدد آن‌ها وجود ندارد حالا می‌توانید خودتان به این موضوع فکر کنید که استفاده از لیزر مو فقط برای چند جلسه چقدر می‌تواند موجب صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ای شود که مجبورید در طول زندگی خود صرف روش‌های دیگر حذف مو مانند کرم موبر، تیغ زدن یا موم انداختن کنید.

فاصله ی زمانی رشد مجدد موهای زائد

چرا لیزر موهای زائد؟

 • دقت:

لیزر کندلا (الکس و یَگ) می تواند با دقت بسیار بالا موهای تیره و ضخیم را تشخیص داده و ریشه آن‌ها را از بین ببرد.

 • سرعت:

سرعت تشخیص لیزر الکس کندلا در حد چند میلی ثانیه است و در این زمان کوتاه می‌تواند چندین ریشه مو را بسوزاند بنابراین استفاده از آن در نواحی وسیعی از سطح بدن تنها نیاز به صرف وقتی حدود چند دقیقه دارد.

 • نازک‌تر و کمرنگ‌تر شدن:

پس از هر بار استفاده از لیزر الکس کندلا، موهای جدیدی که رشد می‌کنند به وضوح نسبت به موی اولیه نازک‌تر و کمرنگ‌تر می‌شوند.

 • کارایی:

اکثر افراد پس از ۳ تا ۸ جلسه استفاده از لیزر الکس کندلا به طور کامل و دائم موهای زائد خود را از دست می‌دهند.

 • ایمن بودن:

لیزر (الکس و یَگ) موهای زائد با هدف حذف دائم موها توسط FDA تایید شده و پیش از ۲۰ سال است که در آمریکا مورد استفاده قرار گرفته است و درحال حاضر یکی از پرطرفدارترین درمانهای زیبایی است که در این کشور انجام می‌گیرد.

 • کاربرد گسترده:

از لیزر مو الکس کندلا می‌توان برای حذف مو در هرناحیه ای از بدن در زنان و مردان استفاده کرد. دستگاه لیزر کندلا بیشتر برای حذف موهای زائد صورت، گونه، چانه، بازوها، سینه، شکم، پاها، کمر، بیکینی، و کمر به کار می‌رود.

 • صرفه‌جویی در زمان و هزینه:

از زمانی که دوره درمانی خود را با لیزر موهای زائد تکمیل می‌کنید، در تمام زمان و هزینه‌ای که باید برای برداشتن موهای خود به روش‌های دیگر مانند موم انداختن، شیو کردن و غیره صرف می‌کردید؛ صرفه‌جویی می‌کنید.

 • امکان شیو کردن بین جلسات:

در فاصله بین دو جلسه لیزر که باید به موها اجازه دهید تا رشد کنند؛ می‌توانید در صورت نیاز هرروز نواحی مختلف بدنتان را شیو کنید و خودتان می‌بینید موهایی که پس از هر جلسه رشد می‌کنند؛ نازک‌تر و روشن‌تر می‌شوند و حتی شیو کردن آن‌ها نیز بسیار راحت‌تر است.

 • حذف موهای زیرپوستی:

پس‌ازاینکه دوره لیزر موی خود را تکمیل کردید؛ دیگر نیازی نیست که نگران درد ناشی از برگشت مو به داخل پوست یا موهای زیرپوستی باشید. علاوه بر اینکه لیزر کندلا (الکس و یَگ) می‌تواند تمام موهای زیرپوستی موجود را به‌طور کامل از بین ببرد، احتمال رشد مجدد موهای زیرپوستی را پس از اتمام هر جلسه لیزر کاهش می‌دهد.

 • درد کم:

لیزر موهای زائد با الکس کندلا درد بسیار کمتری نسبت به موم انداختن دارد. معمولاً بیماران درد ناشی از لیزر را به داشتن احساس وارد شدن ضربه به پوست از یک کش لاستیکی تشبیه می‌کنند و تقریباً تمام آن‌ها به این نکته اشاره دارند که درد لیزر هر جلسه کمتر از جلسه قبل است.

جلسات لیزر موهای زائد

عوارض لیزر موهای زائد

عوارض ناشی از لیزر موهای زائد بسیار کم است است و به شکل عوارض جانبی مانند قرمزی، ورم، هیپرپیگمانتاسیون، هیپوپیگمانتاسیون، تاول و کبودی پس از لیزر پدیدار می‌شود عوارض جانبی دائمی به ندرت بروز می‌یابد و اگر عوارضی پدیدارشود معمولاً ظرف کمتر از چند روز برطرف می‌شود.

قبل و بعد از لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد:

باید توسط متخصص مجرب که در زمینه روش‌های مختلف از بین بردن موهای زائد با لیزر آموزش دیده انجام شود متخصص ابتدا درباره مسائلی چون نوع پوست، آلرژی، داروهای مصرفی و وضعیت سلامت عمومی با بیمار صحبت می‌کند و سپس دستگاه لیزر را با توجه به شرح حالی که بیمار برایش داده بر روی ایمن‌ترین و موثرترین مشخصات تنظیم ‌می‌کند تا بهترین نتیجه ممکن حاصل شود.

قبل از لیزر
قبل از لیزر موهای زائد به هیچ‌وجه بند نیندازید و وکس نکنید. استفاده از کرم موبر نیز اصلا توصیه نمی‌شود. چون اشعه لیزر روی ریشه موهای شما اثر می‌گذارد و اگر با بند انداختن، وکس کردن یا استفاده از کرم موبر آن را از بین ببرید باید ۴ تا ۶ هفته منتظر بمانید تا ریشه موها مجددا رشد کند. بهتر است ناحیه مورد نظر را ۱۲ تا ۱۴ ساعت قبل از جلسه لیزر شیو کنید از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری نمائید. هرگونه آرایش یا کرمی را از روی ناحیه‌ای که می خواهید لیزر کنید، پاک کنید.
 

لیزر کندلا

لیزر کندلا را می‌توان برای افراد بزرگتر از ۱۵ سال که موهای تیره‌ای دارند؛ به کار برد. توصیه می‌شود که افراد کوچکتر از ۱۵ سال، زنان باردار زیر سه ماه، بیمارانی که سرطان پوست دارند، افرادی که به علت بیماری که دارند پوستشان حاوی کلاژن است یا به دلیل بیماری رنگ پوستشان تغییر کرده و افرادی که در حال درمان آکنه هستند؛ از لیزر مو استفاده نکنند. افرادی که تبخال دارند یا به بیماری عفونت پوستی مبتلا هستند نیز نباید این روش را به کار ببرند.
اکثر دستگاههای لیزری را نمی‌توان بر روی پوست برنزه شده استفاده کرد و فرد باید منتظر بماند تا پوست به رنگ اولیه خود برگردد. چون پوست‌های تیره نسبت به لیزر کردن حساس‌ترند بهتر است از برنزه کردن پیش از آن خودداری کنید. اگر رنگ موها بسیار روشن باشد طوری‌که رنگدانه‌های ناچیزی داشته باشد؛ لیزر نمی‌تواند روی آنها تاثیرگذار باشد.
 • بنابراین لیزر روی موهای سفید، جوگندمی، قرمز و بور اثری ندارد. طبق برخی تحقیقات انجام گرفته، خوردن قرص‌های مکمل و ویتامین مانند بیوتین موجب رشد سریعتر و بیشتر موهای صورت می‌شود و به همین علت ممکن است.
در نتیجه لیزر مو تاثیر منفی بگذارد درحالی‌که در برخی مطالعات دیگر اثر نامطلوبی از مصرف این قرص‌ها روی لیزر مو مشاهده نشده است در هر صورت بهتر است پیش از اقدام به حذف موهای زائد توسط لیزر، با پزشک پوست و مو در خصوص قرص‌ها و مکمل‌هایی که مصرف می‌کنید، مشورت کنید.
درصورتی‌که درناحیه‌ای از پوست که می‌خواهید عمل لیزر انجام دهید، بوتاکس کرده‌اید بهتر است ۱۴ روز صبر کنید. همچنین درنظر داشته باشد که آنتی‌بیوتیک‌ها می‌توانند حساسیت به نور ایجاد کنند بنابراین در صورتیکه برای مدتی طولانی درحال مصرف آنتی‌بیوتیک بوده‌اید، بهتر است پیش از اقدام به لیزر با موهای زائد با پزشک پوست و مو مشورت کنید.

 

بعد از لیزر
بهتر است بعد از لیزر موهای زائد از لباس‌های نخی و گشاد استفاده کنید و از لمس کردن پوستتان در نواحی لیزر شده خودداری نمایید تنها می‌توانید کرم‌های حاوی ۱۰۰% آلوئه ورا را در نواحی لیزر شده پوست خود بمالید. از رفتن به باشگاه ورزشی، سونای بخار یا خشک، جکوزی و استخر خوددرای کنید. هنگام دوش گرفتن، آب را زیاد داغ نکنید. از هرگونه فعالیت شدید فیزیکی خودداری کنید.
 
 

ایجاد تورم و قرمزی پوست:

پس از انجام لیزر کاملا طبیعی است و پس از مدتی خودبخود از بین می‌رود اما در موارد بسیار نادری فرد دچار سوختگی‌های خفیف یا تاول می‌شود. در اینصورت بهتر است در آن ناحیه از کیسه یخ استفاده کنید و در صورتی‌که درد دارید نیز می‌توانید قرص مسکن مصرف کنید. در برخی موارد پزشک به شما توصیه می کند که از کرم‌های آنتی بیوتیک استفاده کنید.

انواع دستگاه‌های لیزر موهای زائد

دستگاه کندلا

دستگاه کندلا

لیزر الکساندرایت پرتو نور قرمز با طول موج ۷۵۵ نانومتر ساطع می‌کند. لیزر الکساندرایت برای افرادی مناسب است که پوستی با رنگ روشن تا زیتونی دارند این روش سریع‌ترین نوع لیزر است و برای درمان ناحیه‌های بزرگ از بدن به کار می‌رود

.

دستگاه دکا

دستگاه دکا

لیزر الکساندرایت (الکس) دکا مشهورترین و سودمندترین تکنولوژی لیزر است که برای رفع دائمی موهای زائد بدن و حتی موهای بسیار نازک، کرک مانند و بلوند استفاده می‌شود. این دستگاه مجهز به تکنولوژی الکس سرد است که باعث بدون درد و سوزش بودن لیزر می‌شود.

دستگاه لیزر ipl

دستگاه لیزر ipl

ipl مخفف نور پالسی شدید است . این دستگاه نیز مانند لیزر الکساندرایت توانایی بسیار زیادی برای حذف موهای زائد به مدت طولانی دارد. اما مدت درمان آن بسیار طولانی‌تر است و بازده آن نیز به اندازه دستگاه کندلا نمی‌باشد.

دستگاه کوترا

دستگاه دایود

دستگاه لیزر دایود با طول موج ۸۱۰ نانومتر برای رفع موهای زائد ضخیم و مشکی بر روی پوست‌های روشن مناسب است و برای پوست‌های تیره کارایی کافی ندارد.

سوالات متدوال

شیوه کار دستگاه لیزر موهای زائد به چه صورت است؟

در لیزر موهای زائد از دستگاه لیزر زیبایی استفاده می‌شود که شدت و انرژی آن با توجه به نوع مو و پوست تنظیم می‌شود. لیزر پرتو نور را به سمت رنگدانه موجود در فولیکول‌های مو هدایت می‌کند و موجب می‌شود که فولیکول از ریشه از بین برود و شاهد رشد مو نخواهیم بود

لوگو کلینیک زیبایی اکسیر

سوال یک

بهترین شرایط سنی برای لیزر موهای زائد چیست؟

برای شروع لیزر موهای زائد حداقل سن تایید شده می‌تواند ۱۴ سالگی باشد، اگرچه متخصصان کلینیک پوست و مو رخ آرا توصیه می‌کنند تا زمان بلوغ کامل صبر کنید و اگر مراجعه‌کننده خانم است باید سیکل عادت ماهیانه‌اش آغاز شده باشد. خانم‌ها نباید شرایط سلامتی خاصی مانند سندروم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) و باید از لحاظ هورمونی در شرایط ثابت باشند.

لوگو کلینیک زیبایی اکسیر

سوال دو

بهترین شرایط پوستی برای لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر درمانی در صورت آفتاب سوختگی یا حتی برنزه بودن پوست توصیه نمی‌شود. از ۴ هفته قبل از درمان نباید در معرض آفتاب قرار بگیرید. بهترین زمان برای شروع لیزر درمانی فصل پاییز یا زمستان است تا با نزدیک شدن به فصل تابستان پوستی صاف و بدون مو داشته باشید.

لوگو کلینیک زیبایی اکسیر

سوال سه

بهترین شرایط مو برای لیزر موهای زائد چیست؟

اگر به تازگی وکس کرده‌اید، نمی‌توانید به این زودی لیزر درمانی داشته باشید. قابل ذکر است که لیزر رنگدانه فولیکول مو را هدف قرار می‌دهد و فولیکول باید وجود داشته باشد تا درمان انجام شود بنابراین بهترین کار این است که موها را یک روز قبل از درمان با تیغ بتراشید و به هیچ عنوان با انبوهی از موهای زائد سر جلسه درمان حاضر نشوید!

لوگو کلینیک زیبایی اکسیر

سوال چهارم

آیا قبل از شروع درمان با لیزر پوست چک می‌شود؟

در اولین جلسه لیزر متخصص بخش کوچکی از پوست را تست می‌کند؛ پوست تمام متقاضیان واکنش مناسب به لیزر نشان نمی‌دهد و در بعضی انواع پوست مشکلات رنگدانه‌ای، تغییر رنگ و اسکار یا جای زخم مشاهده می‌شود. بنابراین حتی فکرش را هم نکنید که بتوانید با پوست برنزه متقاضی لیزر موهای زائد باشید.

لوگو کلینیک زیبایی اکسیر

سوال پنجم

برای گرفتن نتیجه مطلوب از درمان با لیزر چه مدت زمانی کافی است؟

باید آگاه باشید که ۵ تا ۶ جلسه صبوری لازم است تا نتایج چشمگیر لیزر درمانی بر روی پوست شما مشخص شود .

لوگو کلینیک زیبایی اکسیر

سوال ششم

 

پکیج‌های لیزر موهای زائد

تخفیف‌های ویژه لیزر موها زائد

پکیج 1 لیزر
پکیج 1 لیزر
پکیج 3 لیزر
پکیج 4 لیزر
پکیج 6 لیزر
قیمت نواحی لیزر موهای زائد

 

لیزر موهای زائد آقایان

تنوع در نوع اصلاح برای آقایان به مانند خانم‌ها زیاد نیست اما به طور معمول از تیغ و ژیلت و ماشین اصلاح و کرم‌های موبر استفاده می شود که این روش‌ها جدا از اینکه روش سنتی به حساب می آیند روشی زمان بر و انرژی بر می‌باشد. پیشرفت تکنولوژی باعث بهبود و سهولت در خیلی از کارها شده که یکی از آن‌ها لیزر موهای زائد برای آقایان است. این اقدام در کلینیک زیبایی اکسیر واقع در خیابان یوسف‌آباد تهران زیر نظر پزشک انجام می‌شود. لیزر موهای زائد آقایان در اکسیر فقط برای نواحی زیر قابل انجام می باشد.

لیست قیمت نواحی قابل انجام لیزر موهای زائد برای آقایان

تعرفه [/vc_column_text][vc_btn align=

مطالب لیزر موهای زائد

[/cz_title]

راهکارهای کاهش درد لیزر موهای زائد

چگونه درد لیزر را تحمل کنیم؟ برای کاهش درد در هنگام انجام لیزر موهای زائد … اطلاعات بیشتر

بهترین روش خلاصی از شر موهای زائد

چگونه از دست موهای زائد بدن خلاص شویم؟ لیزر موهای زائد جزو برترین … اطلاعات بیشتر

لیزر موهای زائد با الکساندرایت دکا

دستگاه لیزر الکساندرایت دکا  لیزر موهای زائد با الکساندرایت دکا: شاید برای شما … اطلاعات بیشتر

لیزر موهای زائد چیست ؟

 

لیزر موهای زائد

به عنوان بهترین روش حذف دائمی موهای زائد بدن شناخته می‌شود که در لیزر مو، با استفاده از دستگاه کندلا جنتل مکس پرو ، بدون رنج بردن از حساسیت‌های پوستی ناشی از کرم موبر و بدون نیاز به صرف وقت زیاد می‌توانید موهای زائد را رفع نمایید شما با انتخاب دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا و دکا تنها در چند جلسه می‌توانید با موهای زائد خداحافظی کنید چون لیزر موهای زائد الکساندرایت، ریشه موها را با جذب انرژی و ایجاد حرارت توسط ملانین می سوزاند؛ امکان رشد مجدد آنها وجود ندارد.

فرآیند حذف موهای زائد به چه صورت است ؟

حذف موهای زائد با لیزر یک فرایند ساده است که از یک اشعه‌ی نور متمرکز شده بر روی پوست شما به منظور حذف موها استفاده می‌نماید که در واقع اشعه‌ی نور فولیکول‌های موی موجود در زیر پوست شما را هدف قرار می‌دهد و موجب متوقف شدن رشد موها از ناحیه‌ی ریشه می‌گردد در هر بار استفاده از لیزر، بخشی از موها که در آن دوره از زمان در وضعیت رشد خود قرار دارند و یا به اصطلاح فعال هستند، حذف می‌گردند از این رو جلسات متعددی برای حذف کامل موهای زائد نیاز است، زیرا همه موهای زائد در یک زمان مشخص در فاز رشد قرار نمی‌گیرند و فاز رشد موهای زائد افراد مختلف متفاوت است مدت زمان انجام فرایند لیزر بسته به اندازه محلی که قرار است توسط این روش انجام می شود متفاوت می‌باشد و می‌تواند از چند دقیقه تا یک ساعت متغیر باشد.

لیزر ناحیه تناسلی باعث قرمزی، تورم، خارش و جوش می‌شود؟

ا

انجام لیزر ممکن است در کسانی که پوست حساس‌تری دارند ایجاد قرمزی و کمی التهاب نماید؛ همانند زمانی که وکس انجام می‌دهید؛ شما در چند جلسه اول درمان ممکن است با لیزر دچار تورم و خارش پوست روبرو  شوید و بروز قرمزی پوست به عنوان یکی از عوارض جانبی لیزر بسیار شایع است. شما می‌توانید از ژل آلوئه ورا برای تسکین پوست و کاهش التهاب استفاده کنید. همچنین می‌توانید با توصیه پزشک پوست خود از راه کارهایی که پزشک پیشنهاد می‌دهند استفاده نمایید.

تاثیر لیزر بر موهای زائد چگونه است ؟

این عوامل بر نتیجه لیزر موهای زائد تاثیرگذار است همانند: جنس و ضخامت موها ، رنگ مو و نوع پوست، چرخه رشد موی افراد، نوع دستگاه لیزر، میزان مهارت اپراتور لیزر؛ در یک کلینیک معتبر و مجهز با کادر درمانی مجرب نوع دستگاه بر اساس جنس، ضخامت و رنگ پوست و موی شما انتخاب می‌شود . تاثیر لیزر موهای زائد بر افراد متفاوت است ولی نتایج نشان داده است این تعداد جلسه برای افراد مفید واقع شده است و مقدار زیادی از مو ها دیگر رشد نمیکنند یا به صورت کرک و بسیار ضعیف ظاهر می‌شود.

لیزر موهای زائد بر روی کدام قسمت‌های بدن موثرتر است؟

لیزر موهای زائد بر روی تمامی قسمت‌های بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ لیزر موهای زائد بر روی پوست روشن با موهای ضخیم و تیره رنگ تاثیر بیشتری دارد؛ میتوانید اکثر قسمتهای بدن را لیزر کنید از جمله: ساعد، بیکینی، ساق پا و زیر بغل

آیا یک جلسه یا دو جلسه لیزر می‌تواند کافی باشد؟

از آنجا که اثر لیزر بر روی آن دسته از موهایی است که در دوره رشد خود قرار دارند و بر مو های غیرفعال اثر نمی‌گذارد این  تعداد جلسات برای تحت تاثیر قرار دادن همه فولیکول‌های مو کافی نخواهد بود. برای نتایج دقیق و کامل به برنامه زمانی لیزر خود پایبند باشید وگرنه مجبور می‌شوید آن را از اول شروع کنید.

لیزر مو های زائد روی چه کسانی بیشترین اثر را دارد؟

تاثیر این روش روی افرادی که موی تیره و پوست روشن داشتند بیشتر است ولی امروزه با تکنولوژی های جدید به کار گرفته شده در دستگاه‌ها برای هر تناژ رنگ پوست و مو این امکان فراهم شده است که از لیزر موهای زائد بهره ببرند.

دستگاه و فرکانس لیزر مو برای پوست‌های تیره و روشن متفاوت است؟

لیزر موهای زائد، توسط دستگاه لیزر موی کندلا الکساندرایت را می‌توان روی پوست اکثر ایرانیان انجام داد! با توجه به تحقیقات انجام گرفته نوع پوست اکثر زنان و مردان ایرانی در طیف روشن تا سبزه  قرار دارد. چون لیزر کندلا الکس طول موج را در محدوده فرو سرخ (۷۵۵ نانومتر) تولید می‌کند، با تنظیم مناسب مدت پالس ها و اندازه اشعه لیزر می‌توان موهای زائد این نوع پوست ها را به راحتی و با سرعت قابل قبول از بین برد.

پوست بدن من تیره است، آیا لیزر مو برای من مناسب است؟

همانطور که اشاره شد چون اشعه لیزر باید توسط رنگدانه (فولیکول با ملانین) جذب شود؛ هرچه پوست تیره‌تر باشد امکان نفوذ لیزر و رسیدن به ریشه مو کاهش پیدا می‌کند، چون ملانین موجود در اپیدرم پوست تیره آن را جذب می‌کند جذب بیش از حد انرژی لیزر کندلا  (با طول موج خاص الکساندرایت) توسط ملانین اپیدرم در پوست های تیره علاوه بر اینکه به پوست آسیب وارد کرده و برای فرد مشکلاتی ایجاد می‌کند، نتیجه مطلوب را روی حذف موهای زائد نخواهد داشت.

البته شرکت کندلا افرادی که پوست‌های تیره‌ای دارند را نیز تنها نگذاشته و دستگاه لیزر موی کندلا مکس از سری جنتل پرو را به این منظور طراحی کرده است که با استفاده از تنظیم مدت زمان پالس ها و اندازه اشعه لیزر بتوان پوست‌هایی که تیره هستند و تا حدی برنزه شده‌اند را لیزر کرد.

اگر برنزه کرده باشم، آیا می‌توانم لیزر مو انجام دهم؟

افرادی که پوست خود را برنزه کرده اند باید مدتی حدود ۴ تا ۶ ماه منتظر بمانند تا پوست آنها به رنگ طبیعی خود برگردد و سپس اقدام به انجام لیزر توسط دستگاه Candela Alex کنند در دستگاه کندلا یگ ۲۰۱۹ گزینه‌هایی نیز در نظر گرفته شده که با استفاده از تنظیم مدت زمان پالس‌ها و اندازه لکه لیزر بتوان پوست‌هایی که تا حدی برنزه شده اند را لیزر کرد البته این تنظمیات باید توسط افراد متخصص و آموزش دیده انجام گیرد بنابراین در کل بهتر است که پیش از برگشتن رنگ پوستتان به حالت طبیعی از انجام لیزر موهای زائد خودداری کنید.

آیا باید حتما تمامی دوره جلسات لیزر را تمام کنم؟

موهای بدن در دوره‌های مختلف رشد می کنند و پس از آن رشد آنها متوقف می‌شود .لیزر بر روی ان دسته موهایی اثر میگذارد که در مرحله رشد خود هستند .در واقع موهایی که در مرحله رشد خود نیستند هیچ آسیبی نمی‌بینند چرخه رشد و مرگ مو در طی چند هفته اتفاق می‌افتد .پس از آن مو به دوره استراحت وارد می‌شود که ممکن است ۲۴ هفته به طول انجامد طول این دوره در افراد مختلف متفاوت است، بنابراین داشتن برنامه دقیق و منظم برای لیزر بسیار مهم است چون در این صورت است که می‌‍توان موهای در حال رشد بیشتری را با لیزر از بین برد.

آیا کاهش موها به صورت همیشگی خواهد بود؟

لیزر موهای زائد روشی امن و مطمئن برای از بین بردن موهای زائد بدن است؛ و چون در دستگاه لیزر الکساندرایت مستقیما فولیکول مو هدف قرار می‌گیرد بنابراین می‌توان گفت که  حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد مو ها بعد از جلسه آخر به طور دائم برطرف می‌شوند و امکان رشد آن‌ها از بین می رود انجام یک یا دو جلسه سالیانه می‌تواند پوست بدون مو و لطیف را برای شما  فراهم کند.

 

عوارض لیزر مو های زائد چیست؟

در صورتی که به توصیه‌های قبل و بعد از لیزر به طور کامل عمل شود و پزشک و اپراتور از تمامی شرایط فرد اطلاع کامل داشته باشند عارضه خاصی رخ نمی‌دهد لازم به ذکر است که بروز عوارضی از جمله احساس درد یا سوزش خفیف، قرمزی و تورم و در برخی موارد نادر بروز دمل و تاول (بسته به نوع پوست) طبیعی بوده و به‌صورت خودبه‌خود رفع می‌شوند و هیچ جای نگرانی برای فرد وجود ندارد.

 

آیا لیزر بیکینی درد دارد ؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم به طور کلی ممکن است کمی درد را تجربه کنید ولی آنقدر نیست که غیر قابل تحمل باشد دستگاه لیزر کندلا با استفاده از تکنولوژی سیستم خنک‌کننده DCD (اسپری کریوژن) و ACC (دمیدن هوای سرد روی پوست) قبل و بعد از تاباندن اشعه لیزر در دستگاه‌های لیزر موی کندلا سری جنتل مکس پرو باعث می‌شود دردی که حین انجام لیزر مو تحمل می‌کنید کاملا قابل تحمل و بسیار کمتر از اپیلاسیون است.

 

آیا لیزر پوست را سفید می‌کند؟

سوالی که بسیاری از افراد مطرح می‌کنند این است که آیا بعد از انجام لیزر پوست ما سفید می‌شود؟در پاسخ به سوال باید بگوییم که هیچ دستگاه لیزری نیست که پوست شما را سفید کند اما وقتی لیزر موهای زائد انجام می‌شود شما نیاز کمتری به ژیلت زدن و کندن موها از ریشه خواهید داشت. به بدین صورت پوست شفاف‌تر و سفیدتر می‌شود.

ممکن است لیزر سبب بروز غدد سرطانی در درون بدن یا پوست شود؟

خیر چنین چیزی علمی نیست زیرا عمق نفوذ لیزرهای درمانی فقط چند میلی‌متر است و روی فولیکول‌های مو اثرگذار است و به بافت‌های مجاور لطمه‌ای وارد نمی‌کند ضمن این که اگر این روش بیماری خاصی را تشدید کند و حتی اگر یک مورد از این موارد گزارش شود فورا توسط سازمان غذا و دارو آمریکا منسوخ خواهد شد.

 

آیا لیزرموهای زائد منجر به نازایی می‌شود؟

خیر همانطور که گفته شد عمق نفوذ لیزر چند میلی‌متر است و هیچ‌گونه اثری بر اندام‌های داخلی ندارد و شایعات غیر علمی افراد سودجو را باور نکنید تمام این موارد به طور علمی توسط سازمان غذا و دارو مورد آزمایش قرار گرفته شده است و نگرانی برای آن‌ها وجود ندارد.

 

آیا لیزر برای مردان انجام می‌شود؟

بله لیزر آقایان نیز انجام می‌شود که کم اثرتر از لیزر خانم‌ها است زیرا هورمون‌های مردانه سبب مقاومت موها در برابر لیزر می‌شوند به همین علت آقایانی که تمایل به لیزر دارند باید جلسات یادآور سالیانه انجام دهند. آقایان از لیزر برای آنکادر نمودن ریش؛ پشت گردن، لیزر موهای زائد گوش و زیر بغل یا سینه می‌توانند استفاده کنند.

 

فاصله مناسب جلسات لیزر چقدر باید باشد ؟

لیزر موهای زائد طی چندین جلسه روی یک ناحیه از بدن انجام گرفته و مراجعه‌کننده باید در فواصل زمانی معینی برای تکرار جلسات لیزر به کلینیک مراجعه نماید.

فاصله زمانی میان دو جلسه لیزر موهای زائد کل بدن معمولا ۴ تا ۶ هفته بسته به میزان رشد بدن و میزان تراکم آنها در نظر گرفته می‌شود در فرآیند رشد طبیعی موهای زائد مو در مراحل مختلفی قرار می‌گیرد و اثر بخشی لیزر فقط محدود به آن دسته از موهایی است که در فاز رشد و فعالیت قرار دارند، بنابراین اگر فولیکول مو در فاز خواب باشد لیزر روی آن بی‌تاثیر است به همین دلیل جلسات درمانی لیزر باید در فواصل زمانی مشخص تکرار شوند تا تمامی موها تحت تاثیر لیزر قرار بگیرند.

 

قبل از لیزر باید موها را شیو (shave) کرد؟

ناحیه مورد نظر باید ۱۲ تا ۱۴ ساعت قبل از جلسه لیزر بدون ایجاد بریدگی یا زخم با تیغ نو شیو شود. چه مدت بعد از اپیلاسیون می‌توانم لیزر موهای زائد را انجام دهم؟ چند وقت بعد از موم گذاشتن می‌توان لیزر مو انجام دهم؟ بهتر است از اپیلاسیون و موم گذاشتن به مدت یک ماه قبل از انجام عمل لیزر با دستگاه کندلا الکس خوددرای شود.

هزینه و قیمت لیزر موهای زائد

قیمت و هزینه لیزر موهای زائد بسته به وسعت ناحیه‌ای که می‌خواهید لیزر انجام دهید متفاوت است در کلینیک زیبایی اکسیر ما تمامی لیزرهای خود را به قیمت دو سال قبل انجام می‌دهیم و از پیشرفته‌ترین و جدیدترین دستگاه‌های لیزر موهای زائد استفاده می‌کنیم برای اطلاع از قیمت‌ها می‌توانید با مرکز تماس بگیرید و یا از طریق چت واتساپ پیام بگذارید

 

فواید استفاده از لیزر چیست ؟

صرفه‌جویی در زمان و هزینه (دیگر لازم نیست هزینه رفتن به سالن‌های اپلاسیون یا خرید کرم‌های موبر را بدهید و یا هر روز از تیغ و شیو استفاده کنید) دائمی بودن این روش (لیزر موهای زائد روشی دائمی و پایدار است فرد بعد از اتمام جلسات خود پوستی لطیف و بدون مو خواهد داشت لازم است که سالیانه یا هر ۶ ماه یکبار لیزر تمدید گردد.)

 • بدون وجود حساسیت و قرمزی و درد( استفاده از ذستگاه لیزر الکساندرایت کندلا یکی از بهترین گزینه‌ها برای لیزر موی زائد بدون درد است )