هایفو چیست

سوالات متداول جوانسازی با هایفوتراپی

هایفوتراپی چیست ؟

هایفوتراپی یکی از جدیدترین و موثرترین روشهای درمانی برای جوانسازی و رفع چین و چروک پوست محسوب می شود.

در این روش درمانی از امواج با فرکانس های بسیار بالا و مافوق صوت بطور متمرکز بر روی نقاط مورد نظر استفاده می شود. این امواج انرژی درونی خود را بر روی لایه های زیرین پوست منتقل کرده و منجر به تحریک آن می شوند. در روش هایفوتراپی ساخت کلاژن در پوست تحریک می شود. از آنجائیکه کلاژن مهمترین عامل در داشتن پوست سفت و دارای خاصیت ارتجاعی است، لذا می توان از این روش برای رفع افتادگی، شل شدن و چین و چروک پوست بهره مند شد.

مزایای هایفوتراپی چیست ؟

هایفوتراپی به عنوان روشی جدید و موثر در رفع افتادگی، شل شدن، چین و چروک و خطوط صورت، گردن و بالای سینه معرفی می شود. امروزه برای جوانسازی صورت از هایفو استفاده می شود

طریقه انجام هایفوتراپی به چه صورت است؟

شخص به آرامی روی صندلی می‌نشیند و پزشک حدود ۴۵ دقیقه دسته  دستگاه  (پروپ) هایفو (HIFU) را درست مثل سونوگرافی معمولی به آرامی روی پوست صورت در جهت‌های خاص روی صورت بیمار حرکت می دهد چون این تکنیک درد غیر قابل تحملی ندارد هیچ نیازی به بیهوشی و بی‌حسی ندارد و حتی نیاز به مالیدن کرم های موضعی بی حسی نمی‌باشد.

تاثیرات هایفو از چه زمانی قابل مشاهده خواهد بود؟

نکته قابل توجه اینجاست که بلافاصله بعد از اتمام هایفوتراپی شخص بطور واضح لیفت صورت خود را حس می‌کند که به این نتایج، نتایج سریع هایفو می گوییم.
با توجه به اینکه نتایج لیفتینگ هایفو  دو دسته می‌باشد: ۱- نتایج سریع و ۲- نتایج تاخیری و تدریجی باید بگوییم نتایج تاخیری لیفتینگ هایفو  تا حدود سه ماه بعد از انجام هایفو ادامه دارد و تا ۶ ماه بعد نتایج کامل می‌شود.

هر جلسه هایفوتراپی چه مدت زمان طول می کشد؟

با توجه به میزان افتادگی و شلی پوست هایفوتراپی به ۳۰ تا ۶۰ دقیقه زمان نیاز دارد .

آیا قبل از هایفوتراپی کار خاصی باید انجام شود؟

خیر ؛ فرد کار خاصی لازم نیست انجام دهد.

آیا هایفوتراپی روی صورت لک می اندازد؟

در این روش هیچ لکی روی پوست به وجود نمی آید و دلیل آن این است که درهایفوتراپی لایه عضلانی تحت تاثیر قرار داده می شود  و لایه درم پوست را مورد هدف قرار می دهد .

آیا بعد از انجام هایفوتراپی فرد نیاز به بستری دارد ؟

خیر، هایفوتراپی یک کار سرپایی می‌باشد و بلافاصله بعد از اتمام جلسه هایفوتراپی شخص می‌تواند به سر کار خود رفته و سایر فعالیت‌های روزانه خود را انجام دهد و نیاز به هیچ نوع استراحت یا بستری نمی‌باشد.

هایفوتراپی برای چه کسانی مناسب است ؟

هایفوتراپی برای افرادی که حداقل ۳۰ سال سن داشته باشند روشی مناسب محسوب می شود. این روش درمانی برای به تعویق انداختن روند پیری پوست بکار رفته و برای پوستهای با شل شدگی خفیف تا متوسط ایده آل است. افرادی که سن بالایی دارند و پوست آنها دچار افتادگی و شل شدگی شدید است برای اینکار مناسب نیستند

آیا روش هایفو ماندگار است ؟

بله، اما میزان ماندگاری آن بسته به ۱- سن شخص ۲- جنسیت فرد ۳- میزان افتادگی و شلی پوست فرد متفاوت است.
البته بطور تقریبی می‌توان گفت نتایج هایفو حدودا تا ۲ سال ماندگار است ولی اگر شخص بخواهد نتایج و اثرات ماندگارتر و دائمی ‌تری از آن بگیرید با توجه به درجه افتادگی پوست که توسط پزشک شخص تعیین می‌شود با فواصل زمان خاص تکرار شود.

هایفوتراپی برای چه کسانی نباید انجام شود؟

وجود زخم باز یا آکنه کستیک در محل
۲- وجود استنت فلزی یا وسایل الکتریکی در نواحی صورت و گردن
۳- در افراد مبتلا به بیماریهای صرع و …

هایفو چه تفاوتی با روش های لیزری دارد؟

هایفو از انرژی فراصوت استفاده می نماید. انرژی فراصوت دارای خواص منحصر به فردی است که به آن اجازه می دهد سطح پوست را رد کرده و عمقی از پوست را درمان کند که هیچ کدام از روش های غیر تهاجمی زیبایی به آن دسترسی ندارند. هایفو تولید کلاژن را در پایه پوست تحریک می کند که باعث ایجاد نتایج لیفت پوست قابل توجهی در طی ۲-۳ ماه آینده می شود.

لیزرها به انرژی نور متکی هستند و نمی توانند در دمای مطلوب به لایه های عمیق تر پوست برسند، بنابراین درمان با لیزر معمولاً فقط سطح پوست را درمان می کند. از آنجا که این دو فناوری اغلب انواع مختلفی از مشکلات پوستی را درمان می کنند، در واقع بسیار سازگار هستند.

هایفو چگونه تولید کلاژن پوست را تحریک می کند؟

در طول درمان هایفو، دستگاه هایفو انرژی فراصوت متمرکز را در عمق زیر پوست با دمای مطلوب برای بازسازی کلاژن متمرکز می کند. این روند درمانی یک فرایند طبیعی به نام نئوکلاژنز را برای تولید کلاژن تازه و جدید آغاز می کند. هایفو درمانی شامل هیچگونه کرم، فیلر یا بوتاکسی نیست، بلکه فقط به نتایج ساخت کلاژن بدن شما برای رسیدن به نتایج طبیعی و قابل توجه متکی است.

به چند جلسه درمانی هایفو نیاز است؟

بیشتر افراد فقط به یک جلسه درمانی هایفو نیاز دارند. با این وجود ممکن است براساس میزان انعطاف پذیری پوست، واکنش بیولوژیکی به انرژی فراصوت و روند ساخت کلاژن فرد تکرار درمان برای برخی از افراد نیاز باشد. از آنجا که پوست همچنان در حال افزایش سن است، درمان های پیگیری می تواند به کاهش روند پیری پوست و جوانسازی پوست کمک کند.

هایفوتراپی برای کدام نواحی کاربرد دارد؟

از هایفوتراپی برای کاهش چین و چروک صورت و رفع آن در صورت درمان مداوم، رفع افتادگی پوست در گلو و گردن، رفع چروکهای اطراف چشم، رفع خطوط اطراف دهان و بینی، رفع چین و چروک های پیشانی و چانه، صاف و صیقلی نمودن پوست صورت، سفت کردن پوست صورت، لیفت ابرو و پلک و رفع خطوط بالای سینه استفاده می گردد.

هایفوتراپی یا جراحی لیفت صورت؟

واقعیت این است که در روش درمانی هایفوتراپی نیازی به هیچ نوع تزریق، عمل جراحی، بیهوشی و استفاده از برش بر روی پوست وجود ندارد. جراحی لیفت صورت نیاز به بیهوشی، کار به مدت حداقل ۲ ساعت، ایجاد برش بر روی پوست و در نهایت پانسمان سر و صورت دارد. علاوه بر این هزینه لیفت صورت بسیار بیشتر از هایفوتراپی است. بدین ترتیب هایفو در اغلب موارد روشی موثر، کم هزینه و مناسب برای بیماران محسوب می شود.

هزینه هایفوتراپی چقدر است ؟

هزینه مناسب و پائین هایفوتراپی در کلینیک های زیبایی نسبت به سایر روشهای درمانی مانند لیفت آنرا مورد توجه افراد زیادی قرار داده است. هزینه انجام هایفو در کلینیک های زیبایی بسته به تعداد جلسات درمان، مدت زمان و تجهیزات کلینیک متفاوت است. بطور کلی می توان گفت که هزینه درمان هایفوتراپی نسبت به لیفت صورت بسیار کمتر است. برای لیفت صورت فرد باید حداقل مبلغ پنج میلیون تومان در نظر بگیرد، در صورتیکه این مبلغ برای درمان هایفو به یک سوم کاهش می یابد.

چنانچه سوال شما در بین سوالات مطرح شده بالا نیست ؛ میتوانید سوال خود را از ما بپرسید

خدمات(ضروری)
سوالات متداول زیبایی