سوالات متداول تزریق ژل و چربی

سوالات متداول تزریق ژل و بوتاکس

تزریق ژل و بوتاکس چیست؟

تزریق ژل و بوتاکس یکی از روش‌های جوانسازی پوست است. این روش غیر تهاجمی بوده و عوارض ناچیزی دارد.و چنانچه در کلینیک‌های معتبر و توسط پزشک متخصص تزریق شوند، عوارض خاصی ندارد. ماندگاری اثر و ژل و بوتاکس به مهارت پزشک و نوع داروی مصرف و محل تزریق میتواند متفاوت باشد

نحوه تاثیرگذاری ژل و بوتاکس چگونه است؟

یکی از روش‌های موثر در رفع چین و چروک و فرو رفتگی‌های صورت تزریق ژل و بوتاکس است پوست صورت به مرور زمان نازک شده و ماهیچه‌های آن تضعیف می‌شوند انواع روش‌های جوانسازی پوست به طرق مختلف به رفع مشکلات پوست از جمله چین و چروک می‌پردازند با توجه به عوارض بسیار ناچیز این روش و تاثیر فوری آن در از بین بردن چین و چروک و فرو رفتگی‌های صورت، تزریق ژل و بوتاکس مورد توجه افراد زیادی قرار دارد از این روش برای رفع چروک‌های صورت، اصلاح خط خنده، رفع خطوط اطراف دهان و حجم دهی لب و زاویه ی فک استفاده می‌شود.

برندهای معتبر بوتاکس کدامند؟

انتخاب برند در وجود عوارض بعد از بوتاکس اهمیت دارد. برندهای استاندارد بسیار عوارض نادری دارند ولی برندهای دیگر بعضا عوارضی مانند حساسیت پوستی و قرمزی، افتادگی پلک و یا شوک آنافیلاکسی می‌شوند. بنابراین پیشنهاد می‌شود از پزشک خود بخواهید بوتاکس استاندارد برای شما استفاده کند حائز اهمیت است قبل از تزریق بوتاکس تاریخ آن را حتما مشاهده کنید. برندهای معتبر و استاندارد و دارای تاییدیه وزارت بهداشت در حال حاضر مصپورت، دیسپورت ، نورونکس، دیستون و زئومین هستند.

تاثیرات درمانی بوتاکس چیست؟

بوتاکس علاوه بر رفع چین چروک صورت و گردن، برای بهبود سردرهای میگرنی، برای کاهش تعریق زیاد زیر بغل یا تعریق دست و پا استفاده می شود. همچنین برای درمان لبخند لثه ای، تنظیم ضربان قلب، تکرر و بی‌اختیاری ادرار و مشکل بزرگ شدن غذد پروستات در آقایان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

چگونه چروک ها توسط تزریق بوتاکس برطرف می شود؟

تزریق بوتاکس  باعث فلج شدن عضله زیر پوست صورت و در نتیجه صاف شدن چروک‌ها می‌شود.

بوتاکس برای درمان چه مناطقی به کار می رود؟

برطرف کردن چروک پیشانی و گوشه چشم و جوانسازی صورت و جوانسازی پوست.

آیا تزریق ژل و تزریق بوتاکس عوارض دارد؟

اگر چه تزریق ژل و بوتاکس نیاز به عمل جراحی و بیهوشی ندارد ولی در برخی افراد بویژه آنهایی که برای بار اول برای تزریق بوتاکس اقدام می‌کنند بروز برخی عوارض ممکن است از جمله عوارض بوتاکس می‌توان به کبودی، قرمزی و سوزش در محل بوتاکس، سر درد، خارش و کهیر، افتادگی پلک و ابرو، تاری دید و مشکلات بینایی اشاره نمود. اغلب این عوارض ناچیز است و به ندرت اتفاق می‌افتد، با اینحال در صورت عدم بهبود به پزشک خود مراجعه کنید.

تفاوت بین تزریق ژل و بوتاکس در چیست؟

تزریق ژل و بوتاکس به عنوان روشهای موثر در رفع چین و چروک‌های پوست محسوب می شوند. بوتاکس در واقع ماده سمی بنام بوتولیسم و گاهی اوقات نوروکسین است که به میزان مناسب در پوست و در محل مورد نظر تزریق می‌شود. این روش برای رفع چین و چروک‌های ناشی از حالت‌های مختلف صورت مانند خطوط دور چشم و خطوط اخم در پیشانی بکار می رود.

تزریق ژل و بوتاکس هر دو برای رفع چین و چروک‌های صورت استفاده می‌شود با اینحال بوتاکس برای رفع چین و چروک‌های حاصل از عضلات متحرک صورت و از ژل برای پر کردن فرو رفتگی هایی که قابل تصحیح با بوتاکس نیستند، استفاده می‌شود.

تزریق بوتاکس برای کدام نواحی انجام می‌شود؟

بطور کلی از بین بردن چین و چروک‌های پیشانی و خطوط ناحیه‌ی اخم شامل خطوط افقی پیشانی، بالا بودن ابرو، برطرف کردن چروک‌های پنجه کلاغی اطراف چشم و خطوط طولی اطراف لب (بارکد لاین) که ناشی از حرکت عضلات صورت است از جمله کارهایی است که می توان به کمک بوتاکس انجام داد.

مزایای تزریق ژل و تزریق بوتاکس چیست؟

تزریق ژل و بوتاکس  چین و چروک پوست را از بین می‌برد و از شکسته شدن پوست و ایجاد چروک دایمی و عمیق جلوگیری می‌کند.

چه کسی کاندید مناسب برای تزریق بوتاکس است؟

افرادی که چین و چروک عمیق همراه با شکستگی پوست نداشته باشند.

آیا ژل‌ها یا پرکننده‌ها پس از تزریق در صورت حرکت می‌کنند؟

تا ۷۲ ساعت بعد از تزریق ژل نباید فشاری به محل تزریق وارد شود، بعد از یک هفته ژل احتمال جابجایی و تغییر مکان ندارد.

بهترین مارک ژل و بوتاکس کدامند؟

بوتاکس دارای انواع برندهای مختلفی است. بوتولیسم، نوروکسن و نورومودولاتور برخی از مواد بکار رفته در ساخت بوتاکس هستند برندهای بکار رفته با نام‌های بوتاکس (USA)، دیسپورت (England) و زئومین (Germany)، نورونوکس (Korea) و مصپورت (Iran) هستند.

و در مورد ژل‌ها نیز بهترین مارک‌های ژل و فیلر شامل: ژل ژوویدرم Juvederm ِ ژل لب تئوسیال Teosyal ِ ژل لب رستیلن RESTYLANE ِ ژل لب استایلج Stylage, ژل لب بلترو

BELOTERO

ماندگاری و نتایج تزریق ژل و بوتاکس چقدر است؟

بطور کلی بوتاکس بین ۴ تا ۶ ماه ماندگاری دارند و ژل‌ها به نوع ژل استفاده شده از ۶ ماه تا ۲ سال ماندگاری دارد.

بوتاکس برای چه افرادی ممنوع می‌اشد؟

  • افرادی که دارای بیماری میاستنی (نوعی اختلال خود ایمنی) هستند.
  • مادران شیرده و باردار نباید بوتاکس تزریق نمایند.
  • افرادی که عفونت پوستی دارند.
  • کسانی که از آلرژی و حساسیت رنج می‌برند.
  • افرادی که دارای جوش های چرکی در ناحیه صورت دارند.

بوتاکس هر چند وقت یکبار باید تکرار شود؟

تزریق به مدت زمان آن بستگی دارد. یعنی چنانچه در فردی اثر ماندگاری کوتاه‌تر باشد، باید تزریق مجددا صورت گیرد. اما اگر مدت زمان اثر گذاری دارو زیاد باشد، قاعدتا متقاضی زمان بیشتری برای تزریق بوتاکس پیدا می‌نماید.

مدت زمان این فرآیند چقدر است؟

مدت زمان تزریق بوتاکس ۲ دقیقه بیشتر نمی‌باشد که بعد از این پروسه بهتر است در ناحیه مذکور کمپرس یخ قرار داده شود. متقاضی بعد از تزریق قادر است که به امور روزمره بپردازد و نیازی به استراحت مطلق ندارد. اینکار در کلینیک زیبایی اکسیر توسط متخصص انجام می‌شود.

برای جوانسازی پوست صورت فقط تزریق ژل و بوتاکس مناسب می‌باشد؟

خیر ِ روش‌های دیگری همانند لیفت با نخ ، هایفوتراپی ، لیزر فرکشنال ، میکرونیدلینگ ،میکرودرم ، پیلینگ و آراف از دیگر روشهای جوانسازی پوست می باشند که بسته به نوع مشکلات پوستی خود می توانید از این روش‌ها استفاده نمایید.

در کلینیک تخصصی زیبایی اکسیر تمامی موارد جوانسازی پوست با جدیدترین متدها انجام می‌شود.

هزینه تزریق ژل و بوتاکس در کلینیک زیبایی اکسیر

هزینه تزریق ژل و بوتاکس در کلینیک زیبایی اکسیر نسبت به بسیاری از مراکز درمانی دیگر مناسب‌تر است. کلینیک زیبایی اکسیر دارای کادر درمانی مجرب بوده و از پزشکان متخصص پوست و زیبایی برخوردار است. کلیه مواد استفاده شده در تزریق جزو برترین مواد و مارک‌های موجود در دنیا هستند لذا کمترین عوارض و مشکلات را برای افراد به همراه دارند. دستگاه‌ها و وسایل مورد استفاده همگی استریل و بهداشتی بوده و سلامتی بیماران را تضمین می‌کند. هزینه تزریق ژل و بوتاکس به عوامل متعددی مانند محل تزریق، نوع مواد استفاده شده و میزان مواد تزریق شده بستگی دارد. برای کسب اطلاع از قیمت‌‎ها با شماره‌های مرکز تماس حاصل فرمایید.

چنانچه سوال شما در بین سوالات وجود ندارد؛ می‌توانید سوال خود را از ما بپرسید

خدمات(ضروری)
سوالات متداول زیبایی