میکرودرم ابریژن روشی برای لایه‌برداری و جوانسازی پوست است. در این روش با دستگاه‌های مخصوص و اسپری مواد بر روی پوست نسبت به لایه‌برداری سلول‌های مرده پوست اقدام می‌کنند. میکرودرم روشی غیرتهاجمی و موثر بوده که مزایای بسیاری دارد. در ادامه به معرفی این روش خواهیم پرداخت.

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن

جوانسازی پوست نیاز به مراقبت و توجه ویژه دارد. انواع روشهای جوانسازی پوست وجود دارند که هر کدام دارای مزیت ها و کاربردهای مختلفی هستند. یکی از روشهای موثر و غیر تهاجمی جوانسازی و لایه برداری پوست میکرودرم ابریژن است. این روش بسیار ساده بوده و بر روی انواع پوستها قابل اجراست. در واقع در میکرودرم با استفاده از لایه‌برداری سلول‌های مرده که بر روی سطح پوست وجود دارند، پوستی نرم، شفاف و روشن‌تر خواهید داشت.

پس از انجام میکرودرم پوست شما شاداب، روشنتر و صاف شده که به وضوح قابل مشاهده است. با لایه‌برداری سلولهای سطحی پوست مواردی مانند لک، جای جوش و زخم، آکنه، چین و چروک‌های ظریف، منافذ باز پوست و تیرگی‌های آن برطرف می‌شوند. میکرودرم ابریژن علاوه بر خواص درمانی و زیبایی که دارد، منجر به جذب انواع داروها و کرم‌های استفاده شده بر روی پوست شده و قدرت جذب آن‌ها را بالا می‌برد. بدین ترتیب می‌توان از این ویژگی برای کامل نمودن درمان پوست بهره مند شد. در ادامه به معرفی و بررسی جوانسازی پوست با میکرودرم ابریژن می‌پردازیم.
 
روش جوانسازی پوست با میکرودرم ابریژن

روش جوانسازی پوست با میکرودرم ابریژن

برای جوانسازی پوست روشهای مختلفی وجود دارد. استفاده از لیزر، هایفوتراپی، آر اف فرکشنال، مزوتراپی و میکرونیدلینگ هر کدام علاوه بر خواص درمانی و زیبایی که دارند در جوانسازی پوست تاثیر زیادی دارند. میکرودرم ابریژن به عنوان یک روش کاملا ساده، بدون عوارض و غیرتهاجمی برای جوانسازی پوست مورد توجه افراد زیادی قرار دارد. تاثیر میکرودرم بر پوست بسیار بیشتر از انواع ماسک‌ها و کرم های لایه‌بردار است. عمق لایه برداری سلول‌های مرده و سطحی پوست بر اساس نظر پزشک تعیین می‌شود. همچنین تعداد دفعات جوانسازی بسته به وضعیت پوست و هدف از لایه‌‎برداری انتخاب می‌شود. میکرودرم ابریژن دارای انواع متعددی است که در ادامه به معرفی آن می‌‎پردازیم.

انواع میکرودرم ابریژن

انواع میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن به وسیله دستگاه‌های مکنده صورت می‌گیرد. اساس کار این دستگاه‌ها بدین ترتیب است که ابتدا بر روی پوست مواد کریستالی اسپری شده و سپس با مکش آنها، سلولهای سطحی پوست ساییده و کنده می شوند میکرودرم با توجه به دستگاه مکنده مورد استفاده و نوع اسپری بکار رفته دارای چندین نوع است.

دستگاه میکرودرم ابریژن کریستالی و میکرودرم الماسه از جمله انواع میکرودرم است و به دستگاه‌هایی گفته می‌شود که دارای سری کریستالی و الماس هستند همچنین در میکرودرم کریستالی از اسپری اکسید آلومینیوم، اکسید منیزیوم، بی کربنات سدیم و کلرید سدیم برای لایه‌برداری استفاده می شود در دستگاه میکرودرم الماسه، دستگاه دارای سری الماس است که بر روی پوست قرار گرفته و سلول‌های مرده را لایه برداری می‌کند در میکرودرم ابریژن کریستالی ابتدا مواد کریستالی بر روی سطح پوست اسپری شده و سپس با مکش دستگاه مواد اسپری شده و سلول‌های مرده جمع آوری می‌شوند.

کاربردهای و موارد استفاده از میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن با خاصیت لایه برداری و جوانسازی پوست، دارای کاربردهای متعددی است. از این روش درمانی و زیبایی برای جوانسازی پوست، رفع جای جوش و آکنه، چین و چروک‌های پوستی کم عمق، لک و کک و مک، تیرگی‌های پوست، آفتاب‌سوختگی، جای زخم و کلوئید، کوچک کردن منافذ باز پوست، برداشتن جوشهای سرسیاه، لک‌های حاملگی، اثرات تاتو و خال کوبی، جای بخیه و چروک گردن استفاده می شود. اثرات این کار محسوس بوده و در صورت ادامه درمان به راحتی می‌توان مشکلات پوستی اشاره شده را برطرف نمود.

نحوه انجام میکرودرم ابریژن

نحوه کار میکرودرم ابریژن لایه برداری سطح پوست است. برای اینکار ابتدا مواد حاوی دانه‌های ریز کریستال مانند بر روی سطح پوست اسپری می‌شود. در مرحله بعد با استفاده از دستگاه‌های مکنده دستی و ایجاد خلا و مکش بر روی پوست، نسبت به جمع آوری این مواد و سلول‌های پوست اقدام می‌کنند. دانه‌های کریستالی اسپری شده با ایجاد خراش روی پوست عملیات لایه برداری را تسهیل می کنند عمق لایه برداری و میزان مکش ایجاد شده توسط دستگاه قابل تنظیم است.

بنابراین پزشک می‌تواند بر طبق هدف از میکرودرم ابریژن و وضعیت پوست نسبت به تعیین میزان اسپری مواد و مکش پوست اقدام کند. پس از اجرای لایه‌برداری شما دارای پوستی نرم و لطیف و البته کمی قرمز و برافروخته خواهید بود که بزودی برطرف می شود. طول مدت هر جلسه درمان ما بین ۱۵ تا ۳۰ دقیقه است. تعداد دفعات مورد نیاز نیز بسته به وضعیت پوست از ۶ جلسه به بالا خواهد بود. پس از هر بار انجام میکرودرم ابریژن پوست شما نیاز به حداقل ۲ تا ۳ هفته استراحت دارد تا بتواند خود را بازیابی کند. نکته قابل ذکر این است که پس از انجام عملیات لایه برداری، کلاژن‌سازی پوست تحریک شده و پوست شروع به ترمیم و ساخت پوست جدید می‌کند. لذا پس از مدتی شما دارای پوست جوان، شفاف، شاداب و زیبا خواهید بود.

مزایای میکرودرم نسبت به سایر روش‌های جوانسازی

میکرودرم ابریژن یک عمل لایه‌برداری پوست کاملا غیر تهاجمی است لذا دارای عوارض بسیار ناچیزی است. پس از اتمام کار، پوست شما ممکن است دچار قرمزی، التهاب و سوزش خفیف باشد که موقتی است. با اینکار می‌توانید انواع مشکلات پوستی را درمان کنید، همچنین هزینه این روش نسبت به سایر روشهای جوانسازی پوست کمتر است. پس از لایه‌برداری میکرودرم می‌توانید فعالیت‌های روزمره خود را ادامه دهید لذا دوره نقاهت در این روش منتفی است.

نکته دیگر این است که میکرودرم ابریژن را می‌توان بر خلاف لیزر بر روی انواع پوست‌ها اجرا نمود. در نهایت خاصیت جذب پوست در این روش بسیار بالا رفته بطوریکه می‌توان به عنوان روشی تکمیلی برای سایر روش‌های درمانی مورد استفاده قرار گیرد. انواع داروها، سرم‌ها و ویتامین‌های مورد نیاز برای پوست را می‌وان با اطمینان خاطر از جذب بالای آن توسط پوست پس از میکرودرم بکار برد.

مراقبت های بعد از میکرودرم

نکات مهم قبل از انجام میکرودرم ابریژن

قبل از اجرای میکرودرم ابریژن باید استحمام کرده و پوست خود را از هر گونه مواد آرایشی و کرم ها پاکسازی کنید. همچنین در صورت داشتن مشکلات پوستی مانند اگزما، تبخال، آفتاب سوختگی شدید، زخم‌های باز و عفونی توصیه می‌شود ابتدا درمان را ادامه داده و پس از بهبود نسبت به لایه‌برداری میکرودرم اقدام کنید.

 

 

توصیه و مراقبت‌های بعد از میکرودرم ابریژن چیست؟

پوست شما حالت برافروخته و ملتهب پیدا نموده که زودگذر است. اغلب افراد بلافاصله پس از میکرودرم به حالت عادی بر می‌گردند. در صورت عدم بهبود پوست صورت از کرم‌های مرطوب‌کننده، ضد آفتاب و ضد التهاب استفاده کنید. کرم کالامین و زینک اکساید یکی از کرم‌های مفید در این زمینه است. پس از لایه‌برداری تا چند روز زیر نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.

هزینه میکرودرم ابریژن

هزینه میکرودرم ابریژن

هزینه انجام میکرودرم ابریژن نسبت به سایر روشهای جوانسازی پوست مانند لیزر کمتر است. این روش قابل انجام بر روی تمام پوست‌های تیره و روشن است. هزینه میکرودرم به تعداد دفعات مورد نیاز و هدف از لایه‌برداری دارد بستگی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کلینیک زیبایی اکسیر تماس بگیرید. خدمات مشاوره تخصصی قبل از میکرودرم توسط پزشک متخصص در کلینیک زیبایی اکسیر به شما در خصوص تعداد جلسات مورد نیاز و هزینه انجام آن اطلاعات لازم را خواهد داد.   

برای مشاهده خدمات کلینیک اکسیر کلیک کنید