عمل زیبایی تزریق چربی

تزریق چربی

 

امروزه تزریق چربی به عنوان یک روش مناسب برای درمان علائم پیری مانند کاهش حجم و افتادگی اندام های مختلف بدن می باشد. باافزایش سن، نواحی مختلف بدن شما از جمله پستان ها و باسن، ممکن است به صورت جزئی یا زیاد دچار کاهش حجم و افتادگی شوند. در بیشتر موارد، این از دست دادن حجم می‌تواند باعث احساس پیری و کاهش اعتماد به نفس در شما شود.

علاوه بر این در روش تزریق چربی، چربی های اضافی بدن شما از قسمت هایی مانند شکم و پهلو ها برداشته می شوند که می تواند به تناسب اندام شما کمک کند.

متخصصین کلینیک زیبایی اکسیر با استفاده از روش نوین تزریق چربی، ضمن درمان این کاهش  حجم در نواحی مختلف بدن شما، باعث جوان تر دیده شدن و بهبود ظاهر شما می شوند. برای مشاوره با متخصصین ما در این زمینه با شماره های ۰۲۱۸۸۵۵۷۶۰۱ الی ۳ تماس بگیرید.

 

تزریق چربی

تزریق چربی، به روشی گفته می شود که در آن چربی اضافی بدن از نواحی مختلف بدن برداشته، و به یک ناحیه دیگر از بدن که دچار کاهش حجم یا افتادگی شده است، تزریق می شود. در این روش، علاوه بر اینکه شما از شر چربی های اضافی در نواحی مختلف بدن خود خلاص می شوید، بلکه به صورت کاملا طبیعی و ایمن، نواحی از بدن خود را که دچار افتادگی هستند و ظاهر زیبایی ندارند را درمان می کنید.

 

تزریق چربی در چه نواحی از بدن قابل انجام است

تزریق چربی در چه نواحی از بدن قابل انجام است

تزریق چربی در کلیه نواحی بدن از جمله صورت، دست ها، باسن، ران ها، سینه ها و ساق پا، قابل انجام است.

از این کار می توان برای درمان چروک پیشانی، گونه های لاغر، خطوط اخم و لبخند، نازکی لب ها، افتادگی پوست صورت و سایر نواحی بدن، خطوط و چین چروک صورت، پوست آویزان دست ها و جبران لیپوساکشن قبلی استفاده کرد.

پزشکان متخصص معمولا برای جبران ظاهر نامناسب لیپوساکشن قبلی، از روش تزریق چربی می توانند استفاده کنند.

 

 

چه افرادی برای انجام تزریق چربی مناسب هستند

همانند دیگر عمل های زیبایی برای انجام این عمل نیز شرایطی وجود دارد که شما باید آن ها را داشته باشید. از جمله ای شرایط می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • میزان توزیع چربی در بدن شما به یک نسبت ثابت نباشد و چربی ها به صورت ناهمگون در بدن شما توزیع شده باشند.
 • چربی‌های اضافی در بدن شما باعث ایجاد حالت آویزان و کشیده در پوست شما شوند.
 • وجود ذخایر چربی کافی در بدن شما.
 • سن شما بیشتر از ۱۸ سال بوده و ساختارهای مختلف بدن شما کاملاً رشد کرده باشند.
 • سیگاری نباشید، زیرا می‌تواند امکان خطر خونریزی در طول عمل را افزایش دهد.
 • از نظر جسمی و روحی در سلامت کامل باشید.
 • بیماری پوستی نداشته باشید، زیرا در روند بهبودی تأثیر می گذارد.

 

چرا باید از روش تزریق چربی استفاده کنم؟

این روش دارای مزایای بسیاری است. از جمله:

 • وقتی توزیع چربی در بدن به طور مساوی و متوازن باشد، بدن شما زیبا تر دیده می‌شود.
 • با تزریق چربی به نواحی دارای چین و چروک و نواحی لاغر صورت، چهره شما زیباتر و جوان تر دیده می شود. جوانسازی
 • این عمل، یک روش بسیار بی خطر و ایمن بوده و عوارض جانبی بسیار کمتری در ارتباط با آن مشاهده شده است. در این روش به دلیل استفاده از سلول های خود فرد، و عدم استفاده از یک جسم خارجی مصنوعی، سلول های بدن واکنش کمتری با چربی تزریق شده از خود نشان می دهند.
 • این روش باعث افزایش اعتماد به نفس شما می‌شود و شما احساس خوشایندی نسبت به بدن خود پیدا می کنید.
 • زمان و فرآیند بهبودی در این روش به نسبت سایر روش های زیبایی مشابه، کمتر و راحت تر است.
 • به طور کلی شما با استفاده از این روش ضمن لاغری در قسمت های خاص بدن مثل پهلو ها و شکم، چربی اضافی خود را به قسمت هایی مانند سینه و باسن و صورت خود تزریق می کنید تا بدن و چهره ای جذاب تر داشته باشید.

 

مزایای تزریق چربی

 

 

عمل تزریق چربی به چه صورت انجام می شود

روش انجام این عمل بسیار ساده است. در این روش پزشک شما با استفاده از اصول ساکشن، چربی های اضافی را از مناطقی که قبلا شناسایی و تعیین شده است برداشته و در قسمت های دیگر بدن شما تزریق می کند.

چربی اضافی از طریق یک برش کوچک در ناحیه پوست و وارد کردن یک کانول یا سوزن باریک از ناحیه بریده شده به داخل بدن به وسیله یک پمپ مکنده و ساکشن به داخل دستگاه کشیده می شود. ناحیه بریده شده به وسیله بخیه بسته می شود.

در بیشتر موارد ناحیه برش داده شده به قدری ریز و کوچک است که نیازی به بخیه زدن هم وجود ندارد اما در صورت نیاز عمل بخیه نیز بسیار کوچک و غیر قابل دید خواهد بود.

در طول عمل برداشت و تزریق چربی، از بی حسی موضعی یا داروهای آرام بخش و یا بیهوشی عمومی استفاده می شود.

سپس چربی موجود در دستگاه فیلتر می شود تا هرگونه مایع اضافی از جمله خون و سرم از آن برداشته شود. در نهایت چربی خالص بدست آمده در نواحی مورد نظر متخصص تزریق می شوند. کل فرآیند این روش به زمان بسیار کمی نیاز داشته و این عمل به طور معمول به صورت سرپایی و در مطب پزشک قابل انجام است.

کلینیک تخصصی و فوق تخصصی اکسیر این افتخار را دارد تا با به کار گیری به روز ترین متد های ساکشن و بهره گیری از متخصصین با تجربه و ماهر، این عمل را با بهترین نتیجه ممکن برای شما انجام دهد.

 

میزان ماندگاری این روش تا چه میزان است

در این روش به دلیل اینکه از سلول های چربی خود فرد استفاده می شود، ضمن اینکه عوارض جانبی عمل بسیار کم و جزئی است، میزان دوام و ماندگاری نتایج نیز طولانی است. سلول های چربی تزریق شده خون و مواد غذایی مورد نیاز خود را به راحتی از بدن جذب کرده و به حیات خود ادامه می دهند.

میزان پایداری چربی تزریق شده به عوامل زیادی بستگی دارد. یکی از این عوامل ناحیه تزریق می باشد. هر چه سلول های تزریق شده بتوانند مواد مغذی خود را بیشتر تامین کنند، میزان ماندگاری آنها نیز بیشتر خواهد بود.

مورد دوم روش مورد استفاده برای استخراج، پردازش و تزریق چربی به وسیله متخصص می باشد. تزریق سلول های چربی به همراه سلول های بنیادی، می تواند بر بهبود روند خون رسانی به سلول ها نقش داشته و در نتیجه ماندگاری چربی تزریق شده در بدن را افزایش دهد.

نتایج نهایی عمل تا حدودی معمولا بلافاصله پس از عمل قابل مشاهده است اما برای حصول نتایج دلخواه، حدود سه تا شش ماه زمان مورد نیاز است.

 

هزینه تزریق چربی 

هزینه تزریق چربی همانند سایر عمل های زیبایی به عوامل زیادی بستگی دارد. تکنیک مورد استفاده برای برداشت چربی و میزان چربی تزریقی، متخصص تزریق کننده چربی و مراقبت های قبل و بعد از عمل از عواملی هستند که به طور مستقیم بر میزان هزینه عمل تزریق چربی تاثیر می گذارند.

استفاده از سلول های بنیادی برای افزایش میزان ماندگاری چربی تزریق شده نیز می تواند هزینه عمل را تا حدود زیادی افزایش دهد.

در حالت کلی، قبل از انجام عمل تزریق چربی، با یک مشاوره جامع و کامل در کلینیک زیبایی اکسیر از هزینه ها و کل روند درمان و نتایج نهایی عمل خود باخبر شوید.

 

مشاوره رایگان
نیاز به چه کمک دارید؟
سلام چه کمکی میتونم بهتون بکنم؟