تزریق چربی

امروزه تزریق چربی به عنوان یک روش مناسب برای درمان علائم پیری مانند کاهش حجم و افتادگی اندام‌های مختلف بدن می‌باشد. باافزایش سن، نواحی مختلف بدن شما از جمله پستان‌ها و باسن، ممکن است به صورت جزئی یا زیاد دچار کاهش حجم و افتادگی شوند.
علاوه بر این در روش تزریق چربی، چربی‌های اضافی بدن شما از قسمت هایی مانند شکم و پهلو ها برداشته می‌شوند. که می‌تواند به تناسب اندام شما کمک کند.

 

تزریق چربی

تزریق چربی، به روشی گفته می‌شود که در آن چربی اضافی بدن از نواحی مختلف بدن برداشته، و به یک ناحیه دیگر از بدن که دچار کاهش حجم یا افتادگی شده است، تزریق می شود در این روش، علاوه بر اینکه شما از شر چربی‌های اضافی در نواحی مختلف بدن خود خلاص می‌شوید، بلکه به صورت کاملا طبیعی و ایمن، نواحی از بدن خود را که دچار افتادگی هستند و ظاهر زیبایی ندارند را درمان می‌کنید.

تزریق چربی در چه نواحی از بدن قابل انجام است

 • تزریق چربی در کلیه نواحی بدن از جمله: صورت، دست‌ها، باسن، ران‌ها، سینه‌ها و ساق پا، قابل انجام است.

از این کار می‌توان برای درمان چروک پیشانی، گونه‌های لاغر، خطوط اخم و لبخند، نازکی لب‌ها، افتادگی پوست صورت و سایر نواحی بدن، خطوط و چین چروک صورت، پوست آویزان دست‌ها و جبران لیپوساکشن قبلی استفاده کرد.
پزشکان متخصص معمولا برای جبران ظاهر نامناسب لیپوساکشن قبلی، از روش تزریق چربی می‌توانند استفاده کنند.

 

چه افرادی برای انجام تزریق چربی مناسب هستند

همانند دیگر عمل‌های زیبایی برای انجام این عمل نیز شرایطی وجود دارد که شما باید آن ها را داشته باشید. از جمله‌ای شرایط می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • میزان توزیع چربی در بدن شما به یک نسبت ثابت نباشد و چربی‌ها به صورت ناهمگون در بدن شما توزیع شده باشند.
 • چربی‌های اضافی در بدن شما باعث ایجاد حالت آویزان و کشیده در پوست شما شوند.
 • وجود ذخایر چربی کافی در بدن شما.
 • سن شما بیشتر از ۱۸ سال بوده و ساختارهای مختلف بدن شما کاملاً رشد کرده باشند.
 • سیگاری نباشید، زیرا می‌تواند امکان خطر خونریزی در طول عمل را افزایش دهد.
 • از نظر جسمی و روحی در سلامت کامل باشید.
 • بیماری پوستی نداشته باشید، زیرا در روند بهبودی تأثیر می‌گذارد.

 

چرا باید از روش تزریق چربی استفاده کنم؟

این روش دارای مزایای بسیاری است از جمله:

وقتی توزیع چربی در بدن به طور مساوی و متوازن باشد. بدن شما زیباتر دیده می‌شود با تزریق چربی به نواحی دارای چین و چروک و نواحی لاغر صورت، چهره شما زیباتر و جوان‌تر دیده می‌شود جوانسازی این عمل، یک روش بسیار بی خطر و ایمن بوده و عوارض جانبی بسیار کمتری در ارتباط با آن مشاهده شده است در این روش به دلیل استفاده از سلول های خود فرد، و عدم استفاده از یک جسم خارجی مصنوعی، سلول های بدن واکنش کمتری با چربی تزریق شده از خود نشان می دهند.

این روش باعث افزایش اعتماد به نفس شما می‌شود و شما احساس خوشایندی نسبت به بدن خود پیدا می‌کنید. زمان و فرآیند بهبودی در این روش به نسبت سایر روش‌های زیبایی مشابه، کمتر و راحت تر است. به طور کلی شما با استفاده از این روش ضمن لاغری در قسمت‌های خاص بدن مثل پهلو‌ها و شکم، چربی اضافی خود را به قسمت‌هایی مانند سینه و باسن و صورت خود تزریق می‌کنید تا بدن و چهره ای جذاب‌تر داشته باشید.

مزایای تزریق چربی

عمل تزریق چربی به چه صورت انجام می‌شود

روش انجام این عمل بسیار ساده است. در این روش پزشک شما با استفاده از اصول ساکشن، چربی‌های اضافی را از مناطقی که قبلا شناسایی و تعیین شده است برداشته و در قسمت های دیگر بدن شما تزریق می‌کند.
چربی اضافی از طریق یک برش کوچک در ناحیه پوست و وارد کردن یک کانول یا سوزن باریک از ناحیه بریده شده به داخل بدن به وسیله یک پمپ مکنده و ساکشن به داخل دستگاه کشیده می‌شود ناحیه بریده شده به وسیله بخیه بسته می‌شود.
در بیشتر موارد ناحیه برش داده شده به قدری ریز و کوچک است که نیازی به بخیه زدن هم وجود ندارد اما در صورت نیاز عمل بخیه نیز بسیار کوچک و غیر قابل دید خواهد بود.

در طول عمل برداشت و تزریق چربی، از بی‌حسی موضعی یا داروهای آرام بخش و یا بیهوشی عمومی استفاده می شود.
سپس چربی موجود در دستگاه فیلتر می شود تا هرگونه مایع اضافی از جمله خون و سرم از آن برداشته شود. در نهایت چربی خالص بدست آمده در نواحی مورد نظر متخصص تزریق می شوند. کل فرآیند این روش به زمان بسیار کمی نیاز داشته و این عمل به طور معمول به صورت سرپایی و در مطب پزشک قابل انجام است.
کلینیک تخصصی و فوق تخصصی اکسیر این افتخار را دارد تا با به کار گیری به روزترین متدهای ساکشن و بهره‌گیری از متخصصین با تجربه و ماهر، این عمل را با بهترین نتیجه ممکن برای شما انجام دهد.

 

میزان ماندگاری این روش تا چه میزان است

در این روش به دلیل اینکه از سلول‌های چربی خود فرد استفاده می شود، ضمن اینکه عوارض جانبی عمل بسیار کم و جزئی است، میزان دوام و ماندگاری نتایج نیز طولانی است. سلول های چربی تزریق شده خون و مواد غذایی مورد نیاز خود را به راحتی از بدن جذب کرده و به حیات خود ادامه می‌دهند.
میزان پایداری چربی تزریق شده به عوامل زیادی بستگی دارد. یکی از این عوامل ناحیه تزریق می‌باشد.
مورد دوم روش مورد استفاده برای استخراج، پردازش و تزریق چربی به وسیله متخصص می باشد. تزریق سلول های چربی به همراه سلول های بنیادی، می تواند بر بهبود روند خون رسانی به سلول ها نقش داشته و در نتیجه ماندگاری چربی تزریق شده در بدن را افزایش دهد.
نتایج نهایی عمل تا حدودی معمولا بلافاصله پس از عمل قابل مشاهده است اما برای حصول نتایج دلخواه، حدود سه تا شش ماه زمان مورد نیاز است.

 

هزینه تزریق چربی 

هزینه تزریق چربی همانند سایر عمل های زیبایی به عوامل زیادی بستگی دارد. تکنیک مورد استفاده برای برداشت چربی و میزان چربی تزریقی، متخصص تزریق کننده چربی و مراقبت های قبل و بعد از عمل از عواملی هستند که به طور مستقیم بر میزان هزینه عمل تزریق چربی تاثیر می‌گذارند.
استفاده از سلول های بنیادی برای افزایش میزان ماندگاری چربی تزریق شده نیز می‌تواند هزینه عمل را تا حدود زیادی افزایش دهد.
در حالت کلی، قبل از انجام عمل تزریق چربی، با یک مشاوره جامع و کامل در کلینیک زیبایی اکسیر از هزینه‌ها و کل روند درمان و نتایج نهایی عمل خود باخبر شوید.


برای مشاهده خدمات کلینیک اکسیر کلیک کنید

سوالات متدوال

تزریق چربی چیست؟

در این روش، علاوه بر اینکه شما از شر چربی های اضافی در نواحی مختلف بدن خود خلاص می‌شوید، بلکه به صورت کاملا طبیعی و ایمن، نواحی از بدن خود را که دچار افتادگی هستند و ظاهر زیبایی ندارند را درمان می‌کنید.

 

تزریق چربی در کلیه نواحی بدن قابل انجام است؟

تزریق چربی در کلیه نواحی بدن از جمله صورت، دست ها، باسن، ران ها، سینه ها و ساق پا، قابل انجام است.

 

از تزریق چربی برای درمان چه نواحی از صورت می‌توان استفاده کرد؟

برای درمان چروک پیشانی، گونه های لاغر، خطوط اخم و لبخند، نازکی لب‌ها، افتادگی پوست صورت و سایر نواحی بدن، خطوط و چین چروک صورت، پوست آویزان دست ها و جبران لیپوساکشن قبلی استفاده کرد.

 

چه افرادی کاندیدای مناسب تزریق چربی هستند؟

همانند دیگر عمل های زیبایی برای انجام این عمل نیز شرایطی وجود دارد که شما باید آن‌ها را داشته باشید. از جمله ای شرایط می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • میزان توزیع چربی در بدن شما به یک نسبت ثابت نباشد و چربی‌ها به صورت ناهمگون در بدن شما توزیع شده باشند.
 • چربی‌های اضافی در بدن شما باعث ایجاد حالت آویزان و کشیده در پوست شوند.
 • وجود ذخایر چربی کافی در بدن شما.
 • سن شما بیشتر از ۱۸ سال بوده و ساختارهای مختلف بدن شما کاملاً رشد کرده باشند.
 • سیگاری نباشید، زیرا می‌تواند امکان خطر خونریزی در طول عمل را افزایش دهد.
 • از نظر جسمی و روحی در سلامت کامل باشید.
 • بیماری پوستی نداشته باشید، زیرا در روند بهبودی تأثیر می‌گذارد.

 

آیا تزریق چرب یک روش سودمند محسوب می‌شود؟

بافت چربی بسیار شکننده است و به راحتی از بین می‌رود. در کلینیک اکسیر پزشکان متبحر از جدید ترین روشهای ساکشن برای تخلیه چربی و فواوری آن و تزریق آن به قسمت های مختلف صورت و بدن استفاده می‌کنند.

 

از چه سنی برای تزریق چربی می‌توان به پزشک مراجعه کرد؟

می‌توان در هر سنی برای تزریق چربی به پزشک مراجعه کرد و به اصلاح عدم تقارن در نقاط مختلف صورت یا رفع بافت اسکار و آکنه پرداخت. از تزریق چربی برای افزایش حجم لب یا گونه و پر کردن گودی زیر چشم نیز استفاده می‌شود که معمولا انجام این موارد در افرادی که ۲۰ سال به بالا سن دارند توصیه می‌شود.

 

آیا می‌توان سلول‌های چربی را منجمد یا ذخیره کرد؟

پزشکان عقیده دارند که منجمد کردن یا ذخیره کردن سلول‌های چربی باعث مرگ آنها می‌شود. برای تزریق چربی از سلول‌های زنده و تازه چربی استفاده می‌‌شود و به همین دلیل همیشه تخلیه چربی و تزریق آن به نقاط مورد نظر در یک جلسه انجام خواهد شد.دغدغه بسیاری از بیماران است که علاقه ای به عمل دوباره برداشت چربی ندارند پاسخ سوال آنها این است؛ بله این امکان وجود دارد، اما به طور کلی، با توجه به هزینه مناسب این نوع جراحی، می توان از چربی تازه برای تزریق های بعدی استفاده نمود زیرا فریز کردن غیراصولی و ناصحیح ممکن است باعث آلودگی چربی به میکروب یا قارچ شود. بنابراین توصیه می شود در این مورد با پزشک خود مشورت کرده و تصمیم بگیرید.

 

کدام یک از نقاط بدن برای تزریق چربی بهتر از سایر نواحی است؟

در تزریق چربی همانند تزریق بوتاکس به طور کلی نمی‌توان کاملا قطعی گفت که یکی از نواحی بدن در مقایسه با نقاط دیگر برای تزریق چربی بهتر هستند. معمولاً پزشک از یک ناحیه یا چند نقطه به جمع آوری چربی می‌پردازد تا ظاهر مورد انتظار بیمار را به وجود بیاورد. به عبارت دیگر نقاطی برای جمع‌آوری چربی انتخاب می‌‌شوند که مقدار زیادی سلول چربی در آن ناحیه وجود داشته باشد و شکم  و ران ها از بهترین نواحی محسوب می‌شوند.

 

تزریق چربی در چند جلسه انجام می‌شود؟

از نظر پزشکان و متخصصین زیبایی اکسیر  فرآیند تزریق چربی تا جایی ادامه پیدا می‌‌کند که نتایج مورد انتظار بیمار به دست بیاید. معمولا تزریق چربی به لب و خط خنده در سه جلسه انجام می‌شود اما گاهی اوقات یک جلسه درمان برای ایجاد نتایج مورد انتظار کافی است. به طور کلی می‌‌توان گفت که در یک جلسه می‌توان به طرز موفقیت ‌آمیزی به تغییر ظاهر موضع تحت درمان پرداخت.

 

آیا امکان جابجا شدن سلول‌های چربی بعد از تزریق وجود دارد؟

بدن سلول‌های چربی را برخلاف ایمپلنت سیلیکونی و سایر انواع ایمپلنت‌های دیگر به عنوان یک بافت زنده می‌پذیرد. پس از تزریق چربی سلول‌های چربی خون به بافت‌های مجاور متصل می‌شوند و پس از آن که فرایند خون رسانی به این سلول‌ها انجام شد چربی تا حد بسیار زیادی ثابت می‌‌شود و جا به جا نخواهد شد.

 

آیا تزریق چربی می‌تواند به کنترل فرآیند پیری کمک کند؟

با بالا رفتن سن میزان از شادابی پوست کاسته می‌شود به عبارتی صورت کوچک شده و حجم آن کاهش خواهد یافت هنگامی ‌که لایه زیرین از بین برود چین و چروک و خطوط متعددی روی پوست به وجود می‌آید هنگامی ‌که با تزریق چربی لایه زیرین پوست ترمیم و بازسازی می‌شود خطوط و چروک صورت کوچک شده و گاهی اوقات به طور کامل از بین می‌روند.

 

بیمار چه مدت پس از تزریق می‌تواند به محل کار خود برگردد؟

 اکثر بیماران یک هفته پس از جراحی می‌‌توانند به محل کار خود برگردند. و فعالیت‌های خود را آغاز نمایند اما تعداد زیادی از آنها تا دو هفته پس از تزریق چربی همچنان احساس درد و خستگی دارند.

 

مدت زمان تاثیر بوتاکس

معمولاً پس از تزریق چربی در صورت این ناحیه کمی متورم خواهد شد که این مسئله باعث می‌شود ظاهر صورت بسیار پر به نظر برسد. تعداد زیادی از جراحان مقدار چربی بیشتری را به موضع مورد نظر تزریق می‌کنند. زیرا همه سلول‌های چربی تزریق شده در موقعیت جدید زنده نمی‌‌مانند پس از مدتی از میزان تورم کاسته می‌‌شود. و طی مدت ۳ تا ۴ ماه نتایج نهایی قابل مشاهده خواهد بود.

 

هزینه تزریق چربی چقدر است؟

هزینه تزریق چربی همانند سایر عمل‌های زیبایی به عوامل زیادی بستگی دارد. تکنیک مورد استفاده برای برداشت چربی و میزان چربی تزریقی، متخصص تزریق کننده چربی و مراقبت‌های قبل و بعد از عمل از عواملی هستند. که به طور مستقیم بر میزان هزینه عمل تزریق چربی تاثیر می‌گذارند.

در حالت کلی، قبل از انجام عمل تزریق چربی. با یک مشاوره جامع و کامل در کلینیک زیبایی اکسیر از هزینه‌ها و کل روند درمان و نتایج نهایی عمل خود باخبر شوید.

 

در صورت نیاز به مشاوره رایگان و رزرو نوبت فرم زیر را پر کنید