یکی از عمل‌های زیبایی چهره جراحی پلک است. چشم‌ها و پلک‌های آن تاثیر زیادی در زیبایی چهره دارند. در واقع ارتباط افراد با دیگران و محیط اطراف از طریق چشم حاصل می‌گردد. شاید هیچ عضو دیگری از بدن انسان مانند چشم نباشد که در زمان تعاملات با دیگران در معرض دید قرار داشته باشد.

بنابراین داشتن پلک‌های زیبا، بدون ورم، افتادگی و شل شدگی پوست اهمیت زیادی خواهد داشت. بطور حتم دیده‌اید که برخی افراد دارای پلک‌های بالایی و پایینی پف کرده، دارای پوست اضافی و کیسه‌های چربی هستند. این افراد بطور ناخودآگاه اعتماد بنفس کمی داشته و سعی می‌کنند در جمع کمتر حاضر شوند. این عمل یک راه حل قطعی برای رفع این مشکل بشمار می‌آید. با انجام بلفاروپلاستی می‌توان کلیه مشکلات و ناراحتی‌های مرتبط با پلک مانند پف کردگی، شل شدگی، افتادگی، پوست های اضافی، کیسه‌های چربی و بافت‌های زاید را حذف نمود. بدین ترتیب شما دارای پلک‌های زیبا و بدون چین و چروک خواهید بود. در ادامه به بررسی جراحی بلفاروپلاستی و تاثیر آن بر زیبایی چهره خواهیم پرداخت.

جراحی پلک (بلفاروپلاستی) چیست

جراجی پلک یا بلفاروپلاستی

جراحی پلک در واقع عمل جراحی زیبایی است که بر روی پلک‌های بالا و پایین انجام می گیرد. با عمل جراحی بلفاروپلاستی می‌توان کلیه چین و چروک‌های اطراف چشم، برآمدگی‌ها، افتادگی پلک و پف آنها را برطرف نمود. این عمل زیبایی تاثیر مهمی بر داشتن چشم و پلک‌های زیبا و شفاف خواهد داشت. در این روش با ایجاد برش هایی بر روی پلک مورد نظر اقدام به خارج نمودن بافت عضلانی، کیسه‌های چربی و یا پوست‌های اضافی می کنند.

پس از بخیه زدن پلک و معمولا با گذشت چند هفته پلک‌ها به حالت عادی بازگشته و شما دارای پلک‌های صاف و بدون چین و چروک خواهید بود. این عمل زیبایی بصورت سرپایی انجام می‌گیرد. جراح محل چشم ها را بصورت موضعی بی‌حس نموده و معمولا بسته به تعداد پلک‌های مورد نظر از یک تا سه ساعت نیاز به زمان وجود دارد. در برخی موارد بیهوشی کامل برای افراد صورت می گیرد. این عمل یک عمل زیبایی دائمی محسوب می‌شود لذا پس از دوره نقاهت شما دارای پلک‌های زیبا و صاف و چهره جذاب برای سال‌‌های طولانی خواهید بود.

جراحی پلک بالا و پایین به چه کسانی توصیه می شود؟

جراحی پلک برای تمام سنین و افرادی که دارای مشکلاتی از قبیل پف زیر و بالای چشم، افتادگی پلک، شل شدگی و چسبندگی پلک هستند توصیه می‌شود. نکته قابل ذکر این است که چین و چروک‌های اطراف چشم با عمل جراحی قابل رفع است. بلفاروپلاستی محدودیت سنی ندارد لذا کلیه افرادی که دارای مشکلاتی در پلک‌های بالا و پایین خود هستند می‌توانند برای جراحی اقدام نمایند. با توجه به ماندگاری بسیار بالای عمل جراحی، افراد می‌توانند پس از یکبار جراحی برای همیشه پلکهای زیبا و صاف داشته باشند. افزایش اعتماد بنفس، زیبایی چهره و داشتن دور چشم های صاف و شفاف را با جراحی پلک تجربه خواهید کرد.

تاثیر جراحی پلک بالا و پایین بر زیبایی چهره

تغییراتی که جراحی پلک بالا و پایین در چهره ایجاد می کند

جراحی پلک تغییرات محسوسی در وضعیت پلک، چشم‌ها و چهره افراد به وجود می‌آورد. داشتن پلک‌های پف کرده، افتاده و دارای چین و چروک به میزان زیادی بر روی زیبایی چشم و ابرو و در نتیجه کل چهره تاثیر دارد. علاوه بر این داشتن پلکهای متورم چه در بالا و یا پایین چشم بر روی میدان دید تاثیر منفی خواهد داشت. با انجام این عمل می‌توانید چهره زیبا و دوست داشتنی داشته باشید. کلیه پوست‌های اضافی، کیسه‌های چربی، عضلات شل شده و پف حاصل از آنها طی عمل جراحی برداشته می شود همچنین وضعیت عضلات شکسته بهبود و اصلاح می‌گردد. شما می‌توانید عمل بلفاروپلاستی را همراه با سایر عمل‌های زیبایی چهره مانند ابرو، گونه، خط لب و غیره انجام دهید، لذا اینکار به عنوان تکمیل‌کننده جراحی‌های زیبایی صورت نیز تلقی می‌گردد.

 

روش انجام جراحی پلک (بلفاروپلاستی)

عمل جراحی بلفاروپلاستی به سه طریق انجام می‌پذیرد. عمل جراحی پلک بالا، عمل جراحی پلک پایین و عمل جراحی از درون پلک جزو سه روش جراحی محسوب می‌شوند. در عمل جراحی پلک بالا با توجه به مشکلات موجود بر روی پلک بالا، جراح اقدام به ایجاد برش بر روی پلک به موازات خطوط موجود می‌نماید. سپس با ایجاد برش هلال مانند کلیه محتویات اضافی مانند عضلات شل شده، پوست اضافی، کیسه‌های چربی و سایر مواد زاید را خارج می‌نماید پس از آن با استفاده از بخیه‌های بسیار ظریف اقدام به بستن محل مورد نظر می‌نماید. در جراحی پلک پایین نیز جراح اقدام به ایجاد برش در زیر مژه‌ها نموده و از طریق ایجاد هلال اقدام به خارج نمودن مواد زاید می‌کند.

پس از اتمام کار، محل برش خورده توسط بخیه‌های ریز دوخته می‌شود. علاوه بر این دو، روشی سومی موسوم به عمل بلفاروپلاستی از درون یا ملتحمه وجود دارد. در این عمل جراحی، پزشک با ایجاد برش بر روی پلک از درون اقدام به پاکسازی محتویات درون پلک می‌نماید. در این روش نیازی به ایجاد برش بر روی پوست وجود ندارد. لازم بذکر است که این روش برای افراد جوان و آنهایی که پوست پلک آنها سفت و کشیده است امکان اجرا دارد کلیه روش‌های جراحی نام برده شده جزو عمل‌های زیبایی صورت بوده و طرفداران زیادی دارند.
 
روش انجام جراحی پلک (بلفاروپلاستی)

مواردی که پیش از جراحی پلک (بلفاروپلاستی) باید رعایت کرد

عمل جراحی پلک همانند سایر عمل‌های جراحی نیاز به رعایت برخی نکات قبل و بعد از عمل دارد. رعایت و توجه به این نکات جهت حصول نتیجه بهتر و کاهش عوارض و مشکلات عمل جراحی الزامی است لذا توصیه می‌شود کلیه موارد را به دقت اجرا نمائید. موارد مهم قابل توجه قبل از این عمل شامل:

  • عدم استفاده از داروها و قرص‌هایی مانند آسپیرین، ایبوبروفن و مفنامیک اسید که منجر به رقیق شدن خون و عدم انعقاد می‌گردند به مدت حداقل دو هفته قبل از زمان عمل.
  • پاک کردن صورت از لوازم آرایشی، پاک‌کننده‌ها و کرم‌ها
  • استحمام قبل از عمل جراحی
  • حفظ آرامش و آمادگی روحی و روانی برای عمل

 

مراقبت های قبل و بعد از عمل جراحی پلک

مراقبت‌های بعد از جراحی پلک (بلفاروپلاستی)

پس از انجام این عمل برای کوتاه شدن دوره نقاهت، کسب نتیجه قابل قبول و کاهش عوارض ناشی از عمل رعایت برخی نکات به شرح ذیل الزامی است.

  • معمولا بعد از عمل، پماد آنتی بیوتیک جهت مالیدن بر روی پلک و محل بخیه و قطره اشک مصنوعی تجویز می‌شود.
  • هنگام خوابیدن و استراحت کردن دقت کنید که سر شما بالاتر از سایر اعضای بدن قرار گیرد. اینکار برای کاهش فشار بر روی چشم و پلک‌ها الزامی است و به کاهش کبودی و تورم کمک می‌کند. می‌توانید هنگام خوابیدن از چند بالش در زیر سر خود استفاده کنید.
  • استفاده از کمپرس یخ بر روی پلکها می‌تواند به کاهش درد، کبودی و تورم محل جراحی کمک نماید. توصیه می شود تا دو روز پس از عمل جراحی اینکار را بطور مرتب تکرار کنید.
  • در چند روز بعد از انجام این عمل چشم‌ها را شستشو دهید. برای اینکار می‌توانید از سرم فیزیولوژیک ( سرم نرمال سالین ) استفاده کنید.
  • در صورت مشاهده چند قطره خون در محل بخیه‌ها در روزهای اول پس از جراحی، نگرانی نداشته باشید.

پس از جراحی پلک ممکن است مشکلات بینایی مانند دوبینی و یا تاری دید وجود داشته باشد که طبیعی است و به مرور رفع می‌شود. با اینحال در صورت وجود عوارض شدید حتما به پزشک خود مراجعه کنید.

 

دوره نقاهت بعد از جراحی پلک (بلفاروپلاستی)

عمل جراحی پلک یک عمل سرپایی بشمار می‌رود. در اغلب موارد چشم‌ها حتی پانسمان نشده و فرد به فعالیت‌های عادی خود ادامه می‌دهد. با اینحال تورم، کبودی، خون مردگی و درد ناشی از عمل طبیعی است. پس از اتمام جراحی، پلک‌ها تا چند روز متورم شده و حالت کبودی آنها زیاد می‌شود تا یک هفته پس از جراحی بخیه‌ها کشیده می‌شوند. پس از آن پلک‌ها شروع به بهبود کرده و معمولا ما بین ۲ تا ۴ هفته بعد از عمل پلک بهبودی کامل حاصل می‌شود. در هفته‌های اول پس از انجام این عمل بطور مرتب برای معاینه به پزشک خود رجوع کنید. رعایت نکات توصیه شده توسط پزشک پس از عمل در کوتاه شدن دوره نقاهت و کاهش درد و عوارض آن تاثیر بسزایی دارد.

جراحی پلک در کلینیک اکسیر

جراحی پلک در کلینیک اکسیر

در کلینیک زیبایی اکسیر جراحی پلک و سایر جراحی‌های سرپایی  از قبیل لیفتینگ و همچنین دیگر روش‌های غیر تهاجمی نظیر هایفوتراپی و جوانسازی با دستگاه آر اف و سیستم های لیزری قابل اجرا است. جراحی بلفاروپلاستی توسط متخصصین مجرب و زبده مرکز و با لوازم و دستگاه های پیشرفته صورت می‌گیرد. کلیه مراجعه‌کنندگان قبل از عمل جراحی چکاپ کامل شده و آمادگی آنها برای عمل بررسی می‌گردد. همچنین از بیماران در خصوص بیماری‌های جانبی آنها سوال خواهد شد. با جراحی پلک در مرکز اکسیر چهره زیبا و دوست داشتنی داشته و از حضور در جمع لذت ببرید. با داشتن پلکهای شاداب و بدون چین و چروک چهره شما زیبایی دو چندان خواهد داشت و برای سالهای طولانی از چهره زیبای خود لذت خواهید برد.

برای مشاهده خدمات کلینیک اکسیر کلیک کنید