زیبایی و جوانسازی پوست

به خصوص در نواحی صورت و گردن از اهمیت زیادی برخوردار است. صورت و گردن به دلیل اینکه در معرض دید قرار دارند، نیاز به رسیدگی و مراقبت بیشتری دارند. داشتن پوست صاف، سفت و بدون چین و چروک علاوه بر چهره زیبایی که به شما می‌دهد، منجر به افزایش اعتماد به نفس می‌شود. لیفت صورت با نخ یکی از روشهای صاف کردن و افزایش قوام پوست صورت بشمار می‌رود. این روش نوعی از لیفتینگ است که نیاز به عمل جراحی نداشته و با استفاده از نخ به رفع افتادگی، شل شدگی و چین و چروک‌های پوست منجر می‌شود.

 • لیفت با نخ را می‌توان یکی از محبوب‌ترین روش‌های لیفتینگ نام برد.

لیفت با نخ:

روش این کار بدین ترتیب است که ابتدا مناطق مورد نظر در صورت و گردن را مشخص می‌کنند. سپس با استفاده از سوزن مخصوص در محل مورد نظر سوراخ‌های ریزی ایجاد نموده و نخ را در لایه‌های زیرین پوست جایگذاری می‌کنند. سپس نخ‌ها در زیر پوست به سوی نقاط مورد نظر کشیده می‌شوند در این مرحله پزشک در نواحی مورد نظر پوست‌های شل و چروک را با دست کشیده و آنها را به حالت دلخواه و مناسب در می‌آورد. این کار اثر خود را به سرعت نشان می‌دهد لذا پس از اتمام لیفتینگ نتایج آن قابل مشاهده است.

لیفت با نخ

لیفت صورت با نخ به عنوان یک جایگزین مناسب برای عمل جراحی لیفتینگ بشمار می‌رود. جراحی لیفت عملی پر هزینه، خطرناک و پر از عوارض است که نیاز به استراحت پس از عمل نیز دارد. در جراحی لیفت ممکن است با عوارضی مانند خونریزی، عفونت و درد مواجه شوید. مزیت بزرگ جراحی لیفت نتیجه مطلوب و ماندگاری بالای آن است.  مدت زمان انجام لیفت صورت با نخ حدود ۴۵ دقیقه بوده که بعد از انجام آن فرد می‌تواند به فعالیت‌های روزمره خود ادامه دهد.

مزایای لیفت صورت با نخ

هزینه و مزایای لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ با توجه به مزیت‌ها و کاربردهای زیادی که دارد مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است لیفت با نخ روشی موثر و کم خطر محسوب شده و نسبت به جراحی لیفت و سایر روش‌های لیفتینگ دارای مزیت‌های متعددی است. برخی از مزیت های لیفت با نخ شامل موارد ذیل می‌شود:

 • هزینه لیفت صورت با نخ نسبت به جراحی لیفت بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.
 • این روش به عنوان یک روش کم تهاجمی محسوب شده لذا نتایج طبیعی به دنبال خواهد داشت.
 • عوارض لیفت با نخ محدود بوده و به التهاب، قرمزی و کبودی ناچیز در برخی موارد منتهی می‌شود.
 • کاهش چین و چروک و سفتی پوست در مدت زمان کوتاه
 • دارا بودن ریکاوری سریع و ایمنی بالا
 • عدم نیاز به بیهوشی و عوارض بعد از آن
 • اثرات درمانی ماندگار بلافاصله پس از اتمام عمل
 • عدم محدودیت سنی برای انجام این کار
 • تحریک کلاژن‌سازی پوست

یکی از مزیت‌های لیفت با نخ، هزینه مناسب آن است. هزینه لیفت صورت با نخ در مقایسه با جراحی های سنگین و پر هزینه کشیدن پوست و سفت کردن آن ناچیز تلقی می‌گردد هزینه لیفت با نخ به شدت چین و چروک، میزان کشیدن پوست، ناحیه مورد نظر و نوع نخ‌های بکار رفته بستگی دارد. به دلیل ایمنی بالا و عدم نیاز به برش پوست حتی می توان برای لیفت ابرو و پلک نیز از لیفت با نخ استفاده نمود. البته انجام این کار برای پوست‌های با افتادگی زیاد، شل شدگی و چین و چروک‌های عمیق توصیه نمی‌شود. بنابراین هر چقدر وضعیت پوست بهتر باشد نتیجه کار بهتر خواهد بود. شما می‌توانید از سن ۲۰ سالگی تا ۵۰ سالگی از این روش برای کشیدن پوست، رفع چین و چروک و سفت شدن آن استفاده کنید.

لیفت و سفت کردن پوست با لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ معمولا برای دو منظور بکار گرفته می شود لیفت و سفت کردن پوست و تحریک کلاژن‌سازی پوست از جمله اهدافی است که در لیفت با نخ از آن یاد می‌شود. پوست صورت به مرور زمان بر اثر عوامل مختلفی مانند بالا رفتن سن، تغذیه، سبک زندگی و تاثیر عوامل محیطی دچار افتادگی و شل شدگی می‌گردد.

پوست‌های شل دچار چین و چروک شده و چهره نازیبایی به صورت و گردن می‌دهند. برای رفع این مشکل می‌توان از این کار به عنوان روشی موثر، کم هزینه و با عوارض ناچیز نام برد. برای لیفت با نخ می‌توان انواع نخ‌های جذبی، نخ‌های غیر قابل جذب و ترکیبی را بکار برد. در نخ‌های جذبی به دلیل استفاده از مواد سازگار با بدن پس از مدتی نخ‌ها جذب می‌شوند. نکته قابل ذکر این است که در اطراف نخ‌ها که همانند یک داربست محکم بشمار می‌روند فرآیند ترمیم و سلول‌سازی تقویت شده و بافت سفت و مستحکمی ایجاد می‌شود.

در نخ‌های غیر قابل جذب امکان جذب آنها وجود ندارد، لذا این نخ ها بطور دائمی در محل مورد نظر باقی می‌مانند. جنس این نخ ها ممکن است پلاتین، فیبر و حتی رشته‌های طلا باشد. در این روش به دلیل ماندگار بودن نخ‌ها، ساختار محکم و سفتی در محل شکل می‌گیرد. پوست‌های شل و با افتادگی های زیاد در ناحیه زیر گلو، گردن و غبغب را می‌توان با استفاده از این نخ‌ها درمان نمود. در انجام این کار می‌توان از نخ‌های ترکیبی استفاده نمود که متشکل از مواد قابل جذب و غیر قابل جذب است. تمام انواع نخ‌های بکار رفته برای لیفت و سفت کردن پوست استفاده می‌شوند. نتایج طبیعی، ریکاوری سریع و ایمنی بالای این روش آنرا تبدیل به یکی از بهترین روشهای سفت کردن پوست نموده است.
 

تحریک کلاژن سازی پوست

 تحریک کلاژن سازی پوست با لیفت صورت با نخ

پوست بدن بطور طبیعی در حال تولید پروتئینی مخصوص به نام کلاژن است. این ماده وظیفه سفت نگهداشتن پوست و زیبایی آنرا بر عهده دارد. در واقع اغلب روش‌های لیفتینگ بطور مستقیم و غیر مستقیم به تحریک کلاژن‌سازی پوست می‌پردازند. تشدید فرآیند کلاژن‌سازی پوست به ایجاد بافت مستحکم و سفت منجر می‌شود. در انواع نخ‌های جذبی و نخ‌های غیر قابل جذب که در لایه‌های زیرین پوست جایگذاری می‌شوند، فرآیند ترمیم و ساخت سلول ها تشدید می‌شود.

انواع لیفت با نخ

انواع لیفت با نخ

در لیفت صورت با نخ سه نوع نخ مورد استفاده قرار می‌گیرد. از جمله انواع نخ‌های مورد استفاده می‌توان به نخ‌های جذبی، نخ های غیر قابل جذب و نخ‌های ترکیبی اشاره نمود.
 

مزایا و معایب لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ دارای مزیت‌های متعددی است. برخی از مهمترین مزایای آن شامل عدم نیاز به جراحی، عدم نیاز به بیهوشی، دوره ریکاوری سریع و ایمنی بالا، هزینه پائین، نتایج طبیعی و عوارض ناچیز است. در مقابل لیفت صورت با نخ همانند سایر روش‌های درمانی دارای برخی معایب است. برخی معایب این روش درمانی شامل عدم وجود تقارن در صورت، ایجاد تغییرات محدود در ناحیه مورد نظر، ایجاد عفونت و خونریزی در محل، ایجاد تورم، کبودی و التهاب ناچیز، آلرژی به نخ و بی‌حس شدن پوست  است.

نتایج و ماندگاری لیفت با نخ چقدر است؟

نتایج و ماندگاری لیفت با نخ چقدر است؟

میزان دوام و ماندگاری این کار در مقایسه با جراحی لیفت کمتر است. با اینحال در این روش می‌توان ما بین یک تا دو سال دارای پوستی زیبا و بدون چین و چروک بود. پس از این مدت برای مراقبت از پوست نیاز به اجرای مجدد روش‌های درمانی خواهد بود.

مراقبت‌های بعد از لیفت با نخ به شرح زیر خواهد بود :

 • پس از لیفتینگ صورت فرد ممکن است دچار تورم و قرمزی صورت گردد که برای کاهش آن تا دو روز از کمپرس یخ استفاده شود.
 • فرد بعد از انجام لیفت صورت با نخ از انجام حرکات شدید همانند گریه شدید و خندیدن شدید خودداری نماید.
 • بیمار تا یک هفته بعد از لیفتینگ صورت با نخ از مصرف الکل و دخانیات خودداری کند، زیرا نیکوتین موجود در سیگار و قلیان باعث تنگ شدن رگ‌های خونی و اختلال در گردش خون می‌شود.
 • بیمار تا یک هفته بعد از انجام لیفت با نخ از مصرف داروهای رقیق کننده خون پرهیز نماید.
 • آقایان تا دو هفته بعد از انجام لیفت با نخ از شیو کردن و تراشیدن صورت خودداری نمایند.
 • تا دو ماه از ماساژ دادن ناحیه لیفت شده خودداری نماید.
 • بیمار ممکن است در ناحیه تحت درمان احساس کشش نماید که این امری عادی بوده و جای نگرانی نیست.
 • بیمار می‌بایست تمامی داروهای تجویز شده توسط پزشک را بصورت منظم مصرف نماید.
 • تا دو هفته پس از لیفتینگ با نخ از انجام فعالیت‌های سنگین ورزشی خودداری نمایید.
 • ممکن است که بیمار در روزهای اول احساس کند که پوست بیش از اندازه کشیده شده که به مرور زمان بهتر می‌شود.

انتخاب بین جراحی لیفت و هایفوتراپی و لیفت با نخ

سوال مهمی که ذهن بیماران را به خود مشغول می‌کند این است که کدام یک از روش‌های لیفتینگ مناسب است.

هر سه روش لیفت صورت با نخ، هایفوتراپی و جراحی لیفت برای رفع چین و چروک، کشیدن پوست و داشتن پوست سفت و زیبا مناسب هستند. با اینحال روش‌های لیفت صورت با نخ و هایفوتراپی روشهای کم تهاجمی هستند که دارای عوارض کمتری نسبت به جراحی لیفت هستند. از طرفی هزینه هایفوتراپی و لیفت با نخ بسیار کمتر از جراحی لیفت بوده و نتایج موثری خواهند داشت.
 

لیفت صورت با نخ در کلینیک اکسیر

کلینیک زیبایی اکسیر

کلینیک زیبایی اکسیر با دارا بودن مجموعه‌ای از برترین متخصصین پوست و زیبایی انواع روش‌های درمانی و جوانسازی پوست شامل هایفوتراپی و لیفت صورت با نخ را با قیمت و کیفیت مناسب ارائه می‌نماید.


برای مشاهده خدمات کلینیک اکسیر کلیک کنید