• لیزر co2 چیست؟

بسیاری از زیباجویان آرزوی برخورداری از پوستی زیبا، صاف و یک رنگ را  دارند و به دنبال بهترین روش برای افزایش طراوت و شادابی پوست صورت خود هستند.

یکی از جدید‌ترین تکنیک‌هایی است که ویژگی‌های شگفت‌انگیز آن موجب شده‌ تا بسیاری از زیباجویان از این تکنیک را برای رفع مشکلات پوستی خود انتخاب نمایند در ادامه قصد داریم تا اطّلاعاتی را در رابطه با لیزر CO2 فرکشنال و مکانیزم عملکرد آن به شما عزیزان ارائه دهیم و کاربردهای اصلی این تکنیک را عنوان نماییم.

استفاده از لیزر CO2 فرکشنال برای افزایش زیبایی پوست با استقبال بی‌نظیر زیباجویان همراه بوده است

لیزر CO2 فرکشنال

لیزر فرکشنال CO2 چه کاربردهایی دارد؟

در این روش، لایه‌های سطحی پوست (اپیدرم) توسّط حسگر‌های دستگاه از نظر ارتفاع برآمدگی‌های پوستی آنالیز می‌شوند و قسمت‌هایی از پوست که از ارتفاع بیشتری برخوردار هستند به وسیله‌ی لیزر هم‌تراز می‌شوند و پوست زیباجویان یکدست می‌گردد این تکنیک از نظر سهولت در پیاده‌سازی یکی از بهترین روش‌های زیبایی محسوب می‌شود و سالانه هزاران نفر برای رفع مشکلات پوستی خود از لیزر CO2 فرکشنال استفاده می‌کنند این لیزر در حدود ۱۵ سال است که به دنیای زیبایی معرّفی شده است و چند سالی است که در ایران مورد استقبال زیباجویان قرار گرفته است لازم به ذکر است که لیزر فرکشنال دارای کاربردهای بسیار متنوّعی می‌باشد و لایه‌برداری از سطح پوست تنها یکی از کاربردهای اصلی این تکنیک محسوب می‌شود. در ادامه می‌توانید اطّلاعات بیشتری را در رابطه با کاربردهای لیزر CO2 فرکشنال کسب نمایید.

  • لیزر CO2 فرکشنال یکی از بهترین روش‌ها برای درمان آکنه‌ و جای جوش می‌باشد

نتایج لیزر co2 فرکشنال

کاربردهای اصلی لیزر CO2 فرکشنال:

آکنه‌ها و اسکارهای پوستی خود را از بین ببرید

یکی از بهترین و پربازده‌ترین روش‌ها برای از بین بردن برآمدگی‌ها و فرورفتگی‌های پوستی استفاده از لیزر CO2 فرکشنال است زیباجویان با استفاده از این روش می‌توانند از پوستی صاف و یکدست بهره‌مند شوند جوش‌ها، آکنه‌ها و اسکار‌های پوستی جزو رایج‌ترین مشکلات زیبایی در بانوان و آقایان محسوب می‌شوند و روش‌ها تهاجمی و غیر تهاجمی بسیاری برای درمان آن‌ها وجود دارند با این حال، در برخی از مواقع از بین بردن این عوارض پوستی نیازمند صرف وقت و هزینه‌های گزاف می‌باشد و بسیاری از افراد از میزان بازده روش‌های زیبایی استفاده شده ناراضی هستند لیزر CO2 فرکشنال یکی از بهترین راهکارها برای از بین بردن جای جوش، آکنه و اسکار‌های پوستی می‌باشد و شما در کم‌تر از ۳ تا ۶ ماه و پس از گذشت ۱ تا ۲ جلسه درمانی می‌توانید عیناً نتایج حاصل از این روش را مشاهده نمایید و از پوستی شاداب و صاف بهره‌مند شوید.

  • پیاده‌سازی این روش بسیار آسان است

لیزر CO2 فرکشنال می‌تواند رنگ پوست شما را یکدست نماید!

پوست بدن انسان و مخصوصاً پوست صورت نسبت به نور خورشید و یا سایر عوامل آسیب رسان بسیار حساسیت دارد و تغییر رنگ قسمت‌هایی از پوست صورت می‌تواند زیبایی شما را تحت تاثیر قرار دهد، روش‌های مختلفی برای از بین بردن لکّه‌های پوستی و یا کم رنگ کردن آن‌ها وجود دارند، استفاده از لیزر برای رفع اینگونه مشکلات پوستی بسیار رایج است با این حال، کم‌تر روشی را می‌توان یافت که از نظر بازده و قابل قبول بودن نتایج توانایی رقابت با لیزر CO2 فرکشنال را داشته باشند لیزر CO2 فرکشنال یکی از بهترین راهکارها برای از بین بردن مشکلات پوستی مختلف همچون:

  • آسیب‌های ناشی از مواجهه با نور خورشید
  • تجمّع ملاتونین در اثر افزایش سن
  • ضایعات پوستی کم عمق

می‌باشد و شما در کم‌تر از ۳ تا ۶ ماه می‌توانید نتایج شگفت‌انگیزی را با استفاده از لیزر CO2 فرکشنال کسب نمایید. دوره‌ی نقاهت شما در این روش بسیار کوتاه خواهد بود و این ویژگی یکی از اصلی‌ترین دلایل برتری لیزر فرکشنال نسبت به سایر روش‌های تهاجمی و غیر تهاجمی می‌باشد.

  • لیزر CO2 فرکشنال موجب افزایش شفّافیت و شادابی پوست صورت می‌شود

لیزر CO2 فرکشنال چگونه انجام می شود

رفع چین و چروک‌های کم عمق صورت

با افزایش سن انسان زمینه‌های لازم برای بروز مشکلات پوستی مختلف همچون: پیری پوست، افتادگی پوست و افزایش چین و چروک‌های پوست فراهم می‌شود و علّت اصلی این مشکلات کاهش توانایی بدن در زمینه‌ی تولید پروتئین‌هایی همچون کلاژن و الاستین می‌باشد این پروتئین‌ها از نقش بسیار مهمّی در طراوت، شادابی و قوام پوست صورت و سایر قسمت‌های بدن برخوردار هستند و با کاهش تولید آن‌ها میزان شادابی و زیبایی پوست کاهش می‌یابد تکنیک‌های مختلفی برای مبارزه با پیری پوست موجود هستند و نظرات مختلفی در رابطه با میزان بازده این روش‌ها از طرف متخصصان زیبایی عنوان می‌شوند ولی با این حال، لیزر CO2 فرکشنال می‌تواند کمک بزرگی در زمینه‌ی مبارزه با پیری پوست و افتادگی پوست محسوب شود.

لیزر فرکشنال

به دلیل خاصیّت لایه‌برداری خود موجب تحریک شدن سیستم‌های ترمیمی پوست می‌شود و میزان تولید پوتئین‌هایی همچون کلاژن و الاستین در سطح پوست را افزایش می‌دهد و از این طریق می‌تواند زیبایی و قوام پوست شما را افزایش دهد با این حال، همواره به این نکته توجّه داشته باشید که لیزر CO2 فرکشنال تنها در درمان چین و چروک‌های سطحی و کم عمق کاربرد دارد و شما نمی‌توانید از این روش برای رفع تمامی مشکلات و عوارض پوست صورت خود استفاده نمایید. بنابراین، همواره قبل از انتخاب هرگونه تکنیکی برای درمان مشکلات پوستی از نظر متخصصین زیبایی در این زمینه مطّلع شوید تا بتوانید بهترین نتایج را از روش‌های درمانی کسب نمایید.

در صورت وجود جوش‌های متورّم و یا زخم‌های باز بر روی پوست خود بهتر است که استفاده از این روش را به زمان دیگری موکول نمایید

آماده‌سازی پوست

برای استفاده از این روش باید پوست صورت شما تمیز و بدون آرایش بوده همچنین، استفاده از این روش در صورتی که پوست شما دارای زخم‌های باز، جوش‌های ملتهب و اسکار‌های متورّم باشد توصیه نمی‌شود در صورت وجود چنین مواردی بهتر است که استفاده از لیزر فرکشنال را به زمان دیگری موکول نمایید پیاده‌سازی این تکنیک بسیار ساده و آسان است هر جلسه درمانی بطور میانگین به ۳۰ تا ۴۵ دقیقه زمان نیاز خواهد داشت و متخصصین زیبایی معمولاً از بی‌حسّی موضعی برای کاهش درد زیباجویان استفاده می‌کنند.

دوره نقاهت لیزر CO2 فرکشنال در حدود ۵ تا ۷ روز می‌باشد

مراقبت‌های پس از لیزر CO2 فرکشنال

پس از استفاده از لیزر CO2 فرکشنال ممکن است که پوست شما کمی قرمز و ملتهب شود. و به همین دلیل است که بیشتر متخصصین زیبایی داروهای ضدّ التهاب را برای کاهش تورّم و قرمزی پوست صورت برای زیباجویان تجویز می‌کنند

استفاده از کمپرس آب سرد نیز می‌تواند در کاهش تورّم پوست مفید باشد و شما می‌توانید با مشورت پزشک خود از این روش استفاده نمایید. پوست صورت معمولاً بعد از جلسه درمان پانسمان می‌شود. این پانسمان باید در حدود ۴۸ تا ۷۲ ساعت بر روی صورت شما باقی بماند. پس از گذشت این دوره می‌توانید این پانسمان را با مشورت پزشک بردارید. طول دوره نقاهت این تکنیک حدود ۵ تا ۷ است ولی باید به این نکته توجّه داشته باشید. پس از استفاده از لیزر CO2 فرکشنال میزان حسّاسیت پوست شما کمی افزایش خواهد یافت. بهتر است که برای مدّتی از کرم‌های محافظ پوست صورت و ضدّ آفتاب برای جلوگیری از آسیب‌های ناشی از نور خورشید استفاده نمایید.


برای مشاهده خدمات کلینیک اکسیر کلیک کنید