نتایج آر اف فرکشنال

سوالات متداول لیزر آر اف فرکشنال

آر اف فرکشنال چیست؟

یکی از روش‌های مدرن و پرطرفدار در جوان‌سازی پوست آر اف فرکشنال است. این روش یکی از آخرین متدهای جوان‌سازی پوست با دستگاه است. افرادی که می‌خواهند پوستی زیبا، جوان و سفت داشته باشند می‌توانند طی چندین جلسه نسبت به احیا و جوان‌سازی پوست خود اقدام کنند. این روش به دلیل اینکه هیچ‌گونه عوارضی ندارد و تنها در برخی افراد عوارض جزئی و موقت از خود نشان می‌دهد به‌عنوان یک روش مناسب و سلامت شناخته می‌شود

نحوه کار لیزر آر اف فرکشنال به چه صورت است؟

دستگاه آر اف فرکشنال از طریق سوزن‌های زیاد و متراکمی که در انتهای دستگاه وجود دارد بر روی پوست قرار داده می‌شود. سوزن‌ها مابین نیم تا سه میلی‌متر ارتفاع دارند. در انتهای هر سوزن سوراخی وجود دارد که امواج رادیویی که بی‌ضرر هستند از آن منتشر می‌شود. پس از فرورفتن سوزن‌ها در پوست فرکانس‌های رادیویی فعال‌شده و منجر به فعال شدن لایه‌های زیرین پوست می‌شوند. لایه زیرین پوست موسوم به درم محل ساخت کلاژن است. سوزن‌های دستگاه آر اف فرکشنال پس از عبور از لایه بیرونی پوست بنام اپیدرم وارد درم شده و کلاژن سازی پوست را تحریک می‌کنند. این کار عامل جوان‌سازی و زیبایی پوست خواهد بود.

مدت زمان انجام لیزر آر اف فرکشنال چقدر است؟

برای کل صورت حدودا نیم ساعت ولی اگر رادیو فرکونسی همراه لیزر فراکشنال انجام شود برای کل صورت ۴۵ دقیقه انجام لیزر طول می‌‍کشد.

آیا بعد از لیزر پوست زخم می‌شود، آیا به مراقبت‌های خاصی نیاز است، آیا شخص می‌تواند به فعالیت‌های بیرون از منزل خود ادامه دهد؟

بلافاصله بعد از لیزر پوست ملتهب و بروافروخته می‌شود که با کمپرس یخ یا سرما این التهاب بهتر می‌شود، ۱۲ تا ۲۴ ساعت بعد از لیزر محل لیزر حالت افتاب سوختگی پیدا می‌کند (قهوه ای سوخته) و این حالت طی ۳ تا ۶ روز با پوست‌اندازی برطرف می‌شود، بعد از ان پوست نسبتا شفاف و کمی قرمز ظاهر می‌شود که این قرمزی خفیف ممکن است یک تا دو هفته طول بکشد. در طی مدتی که پوست شبیه آفتاب سوختگی است کرم های ترمیم کننده یا کرم‌های حاوی انتی‌بیوتیک تجویز می‌شود تا پوست سریعتر ترمیم شود در ضمن توصیه می‌شود در ۳ تا ۶ روز اول که پوست حالت سوختگی دارد در معرض افتاب مستقیم حتی به میزان کم هم قرار نگیرد لذا شخص در ساعاتی که افتاب شدید است بیرون نرود ولی می‌تواند در محیط‌های سربسته مثلا محل کار حضور داشته باشد

آیا استفاده از لیزر فرکشنال برای از بین بردن اثر جوش و اکنه، منجر به از بین رفتن موی صورت نیز می‌شود؟

خیر. لیزر فرکشنال، آسیبی به پیازه مو وارد نمی‌کند و موهای صورت به رشد خود ادامه می‌دهند.

آیا آثار لکه‌‌های ایجاد شده بر استفاده از لیزر فرکشنال طی جلسات آتی از بین خواهد رفت ؟

قبل از انجام لیزر مجدد باید پزشک پوست شما را معاینه و علت اصلی ایجاد زخم‌ها را بررسی کند و دربرخی مواقع پزشک برای بهبود شرایط پوست ممکن است شما کرم‌های  موضعی تجویز کند. بیماران در صورت ابتلا به لکه‌های پوستی باید روند درمان را با مشورت پزشک انجام دهد.

آیا بعد از انجام فراکشنال نیاز به استفاده از کرم‌های ترمیمی و یا مرطوب‌کننده توصیه می‌شود؟

بله ، معمولا پزشک معالج برای بهبودی هرچه زودتر اثر لیزر فرکشنال  برای بیمار کرم های مرطوب کننده  یا کرم های ترمیم‌کننده تجویز می‌کند که استفاده از آن برای جلوگیری از عفونت و ایجاد زخم در پوست ضروری است. بهتر است به طور خودسرانه از کرم‌های که اطلاعات مشخص ندارد، استفاده نشود.

اثر لیزر بر روشن شدن و چروک و کاهش اسکارهای فرورفته چه زمانی بعد از انجام لیزر فراکشنال شروع و مشخص می شود؟

دو هفته بعد از اولین جلسه لیزر پوست نسبتا شفاف و روش می‌شود و در صورتیکه شخص کرم های ضد افتاب خود را خوب استفاده کند با ادامه هر جلسه لیزر (ماهی یک بار) پوست شفاف تر می‌شود. در مورد اسکارهای فرورفته و لکه‌های بعد از جوش هم به همین صورت است وهر جلسه عمق چاله‌ها کمتر و و با ادامه جلسات لیزر کمتر و کمتر می‌شود و نهآیات بعد از جلسه چهارم لیزر بطور متوسط ۶۰ درصد (از ۴۰ تا ۸۰ درصد متغییر بر حسب عمق اسکارها) عمق اسکارها کمتر و ظاهران بهتر می‌شود،

در مورد بهتر شدن چروک صورت یا سفت‌‍تر شدن پوست‌های شل معمولا سه تا جهار ماه بعد از لیزر یعنی از جلسه سوم به بعد تاثیر ان مشخص می‌شود چرا که پروسه کلازن‌سازی بعد از لیزر دیر اغاز می‌شود و البته وقتی کلاژن‌های جدید در زیر پوست ایجاد شد به مدت طولانی هم باقی می‌ماند (میانگین دو سال). اگر امواج رادیوفرکونسی یا RF با لیزر فراکشنال همزمان انجام شود، تاثیر ضد چروک و ضد شلی پوست لیزر بیشتر خواهد شد.

آیا این لیزر بر روی چین و چروک اخم و پیشانی موثر است؟

تاثیر بسیار کمی دارد چرا که مکانیسم ایجاد این چروک‌ها انقباضات عضلانی است در حالیکه اثر لیزر فراکشنال فقط بر روی پوست است لذا در این موارد شخص باید از تزریق بوتاکس برای باز کردن چروک‌های اخم و پیشانی نزد پزشک بهره‌مند شود.

مقایسه آر اف فرکشنال و لیزر CO2

یکی از روش‌های جوان‌سازی پوست استفاده از دستگاه لیزر CO2 است. استفاده از دستگاه آر اف فرکشنال سوزنی نسبت به لیزر CO2 دارای مزیت‌هایی است. بر خلاف لیزر CO2 دستگاه آر اف منجر به تغییرات در رنگ‌دانه‌های روی سطح پوست نمی‌شود. همچنین آر اف دوره نقاهت کوتاهی داشته و به سرعت بهبود می‌یابد. حرارت ایجاد شده بر روی سطح پوست بر اثر آر اف فرکشنال سطحی بوده و منجر به آسیب و سوختگی نمی‌شود در صورتیکه دستگاه لیزر CO2 در برخی موارد سوختگی های پوستی بر جای می‌گذارد

چه کسانی نمی‌توانند از روش آر اف فرکشنال استفاده کنند؟

اگر چه آر اف فرکشنال یک روش ایمن و غیر تهاجمی است ولیکن توصیه می‌شود خانم های باردار، افرادی که از روش‌های دیگر جوان‌سازی به تازگی استفاده کرده‌اند، افراد دیابتی و فشار خون بالا از این روش استفاده نکنند.

آیا این لیزر بر روی خال‌ها قهوه‌ای یا لکه‌های کم رنگ پوست مثل کک و مک یا منافذ باز پوست هم اثر دارد؟

بر روی خال اثر ندارد ولی بر لکه‌های افتابی مثل کک و مک و منافذ باز پوست تاثیر خیلی خوبی دارد.

آیا لیزر فرکشنال عوارض هم دارد؟

بصورت بالقوه اگر پزشک انجام‌دهنده لیزر تجربه کافی داشته باشد و از مارک‌های خیلی خوب لیزر فراکشنال استفاده کند عوارض پوستی مثل لک‌های قهوه‌ای یا سفید بعد از لیزر در مقایسه با لیزرهای نسل قدیمی بسیار کم است، البته در مواردی که اسکارها عمیق است و پزشک مجبور است براب تاثیر بهتر از قدرت بالای دستگاه استفاده کند احتمال بروز لکه های قهوه ای بعد از لیزر وجود دارد ولی اگر ایجاد شد معمولا این لکه‌ها طی حداکثر دوماه بهبود پیدا می‌کند در ضمن بعضی مناطق پوست مثل چانه و بینی و گونه (پوست روی استخوان) پوست حساس تر است یا کسانیکه پوست تیره دارند.

در مورد ریسک عفونت اگر شخص سابقه تب خال دارد حتما باید در چند روز اول بعد از لیزر به شخص محلول‌های ضدعفونی‌کننده ضد تب خال داد، در مورد عفونت های میکروبی دیگر بهداشت فرد بسیار مهم است مثل شستشوی دست، محیطی که فرد زندگی می‌کند و غیره به هر حال اگر لیزر انجام شده عمیق باشد و پزشک بر حسب فاکتورهای مختلف احتمال بروز عفونت بعد از لیزر را بدهد قرص یک کپسول های انتی بیوتیکی و یا حتی قرص‌های ضد تب خال به مدت حداکثر ۵ تا ۷ روز تجویز می‌شود.

مراقبت‌های بعد از انجام آر اف فرکشنال چگونه است‌؟

 مصرف کرم‌های ترمیمی و مرطوب‌کننده که پزشک متخصص با توجه به جنس پوست توصیه می‌کند  بعد از لیزر فرکشنال RF ضروری است.

* بهتر است برای شست‌وشوی  پوست از شوینده‌های ملایم استفاده شود.

* در روز اول بعد از لیزر فرکشنال بهتر است از استحمام‌، سونا و استخر رفتن خودداری کنید.

*بهتر است از مواد آرایشی به مدت یک هفته استفاده نشود.

لیزر فرکشنال RF در چند جلسه انجام می‌شود؟

معمولا پزشک متخصص با توجه به نوع پوست و حجم کار، تعداد جلسات را بین ۳ الی ۶ جلسه انتخاب می کند و باید فاصله جلسات انجام لیزر فرکشنال  ۳۰ روز باشد تا بیمار به نتیجه مطلوب دست یابد.

کاربردهای لیزر فرکشنال برای چه مواردی است ؟

  • برای جوان‌سازی پوست و ساخت کلاژن‌های جدید و سالم تمام بدن
  • بهبودی اثر به جامانده از جوش، آکنه و آبله
  • روشن شدن پوست و بستن منافذ باز پوست
  • بهبودی ترک‌های پوستی که براثر نوسانات وزن و بارداری رخ داده است
  • بهبود اثر سوختگی بر اثر آفتاب

مزیت دستگاه لیزر فرکشنال اکسیر نسبت به سایر دستگاه‌ها چیست؟

کلینیک زیبایی اکسیر علاوه بر دارا بودن کادر درمانی مجرب و متخصص، از دستگاه‌های پیشرفته و مدرن برخوردار است. دستگاه لیزر آر اف فرکشنال سوزنی بکار رفته در کلینیک زیبایی اکسیر مورد تائید انجمن غذا و داروی آمریکا FDA است لذا عملکرد و ایمنی آن تضمین شده است. همچنین قدرت نفوذ امواج و میزان ارتفاع سوزن‌های دستگاه قابلیت تنظیم بر اساس شرایط پوست و بیماران دارد. برای داشتن پوستی زیبا و صاف به مرکز جوان‌سازی پوست اکسیر مراجعه کنید.

هزینه جوان‌سازی پوست با آر اف فرکشنال چقدر است؟

جوان‌سازی پوست با دستگاه آر اف فرکشنال در کلینیک زیبایی اکسیر توسط دستگاه‌های مدرن و پیشرفته صورت می‌گیرد. همچنین کلیه لوازم استریل شده و کیت سوزن سر دستگاه بطور انحصاری برای هر بیمار استفاده می‌گردد. همچنین کادر درمانی کلینیک زیبایی اکسیر جزو برترین متخصصان و پزشکان پوست و زیبایی در ایران محسوب می‌شوند. هزینه‌های جوان‌سازی پوست با آر اف مناسب بوده و شامل هزینه‌های مرتبط با استفاده از لوازم اختصاصی، یکبار مصرف و اجرت متخصصان مجرب مرکز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه جوان‌سازی پوست با آر اف فرکشنال با کلینیک زیبایی اکسیر تماس بگیرید.

چنانچه سوال شما در بین سوالات مطرح شده بالا نیست؛ می‌توانید سوال خود را از ما بپرسید

خدمات(ضروری)
سوالات متداول زیبایی