ابدومینوپلاستی نوعی جراحی زیبایی شکم است که به حذف چربی‌های زاید و پوست‌های اضافی زیر شکم می‌پردازد. جراحی زیبایی شکم بصورت کامل یا جزئی و یا به همراه سایر جراحی‌ها مانند لیپوساکشن انجام‌پذیر است. به ادامه مطلب توجه کنید.

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم نوعی عمل تهاجمی است که جهت رفع چربی و پوست اضافی زیر شکم انجام می‌گیرد. جراحی زیبایی شکم همان‌طور که از نامش پیداست یک عمل زیبایی بوده و با جراحی لاغری متفاوت است. بر خلاف برخی افراد که جراحی زیبایی شکم را عملی جهت کاهش وزن، لاغری و حذف چربی‌های اضافی می دانند، این عمل با حذف پوست‌های افتاده و شل شده در ناحیه شکم و زیر شکم و چربی‌های زیر آن به داشتن یک اندام زیبا و متناسب منجر می‌گردد ابدومینوپلاستی یک عمل جراحی کاملا تهاجمی محسوب شده لذا علاوه بر زیبایی و مزیت هایی که دارد، دارای عوارض جانبی نیز است. با اینحال در صورت توجه و مراقبت کافی می توان دوره نقاهت کوتاه‌تری داشته و روند بهبودی را سرعت بخشید. در ادامه به بررسی مزیت ها، عوارض و هزینه‌های این عمل جراحی می‌پردازیم.

جراحی زیبایی شکم

عمل جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی) مزایا، عوارض و هزینه

جراحی زیبایی شکم برای حذف پوست و چربی های اضافی شکم و زیر شکم بکار می رود. ابدومینوپلاستی با برداشتن پوست‌های اضافی، افتاده و شل در ناحیه شکم اندامی خوش فرم و زیبا به شما هدیه می‌دهد افرادی که پس از زایمان دچار افتادگی پوست شده و یا کسانی که پس از یک دوره کاهش وزن شدید، پوست شل و افتاده پیدا می‌کنند، می‌توانند با استفاده از جراحی زیبایی شکم تمام این پوست‌های اضافی را برداشته و ظاهری زیبا پیدا کنند ابدومینوپلاستی همچنین با حذف چربی‌های زیر پوست و بازسازی عضلات شل و یا پاره شده، اندامی زیبا برای شما به ارمغان می‌آورد.

این عمل همانند کلیه جراحی‌های بزرگ از طریق بیهوشی عمومی انجام می‌گیرد لذا دارای عوارض و برخی مشکلات بیهوشی خواهد بود که از طرفی در برخی موارد، عفونت، خون‌ریزی، لخته شدن خون و یا کبودی و تورم در ناحیه شکم مشاهده می‌گردد. از دیگر عوارض ابدومینوپلاستی می‌توان به درد، ضعف عمومی بدن و بی‌‍حسی اشاره نمود. افرادی که دچار بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت و فشار خون پائین هستند، عوارض به شکل جدی‌تری در آنها نمود خواهد داشت.

 

هزینه جراحی زیبایی شکم

بستگی زیادی به حجم عمل و شرایط بیمار دارد. اینکه ابدومینوپلاستی کامل انجام شود یا جزئی و یا همراه با سایر جراحی های زیبایی مانند لیپوساکشن باشد، در برآورد هزینه عمل تاثیر زیادی دارد. بنابراین نمی‌توان قبل از ویزیت و مشاوره  با جراح همچنین بررسی انتظارات متقاضی، مبلغی را تعیین نمود.

جراحی ابدومینوپلاستی (جراحی زیبایی شکم) چیست؟

جراحی ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم یک عمل زیبایی برای از بین بردن پوستهای شل شده و چربی های زیر آن در ناحیه شکم و زیر آن است افرادی که شکم های بزرگی دارند و دارای افتادگی شکم هستند، عضلات شکمی آنها شل بوده و در برخی موارد پاره و آسیب دیده است این عضلات حین عمل ابدومینوپلاستی به یکدیگر پلیسه شده و حالت طبیعی و ارتجاعی پیدا می کنند روش کار بدین صورت است که بسته به وسعت جراحی، دو برش افقی بزرگ در زیر ناف و ناحیه زیر شکم ایجاد می شود. سپس کلیه پوستهای اضافی و چربی های زیر آن برداشته می شوند.

در این مرحله چنانچه عضلات شکمی آسیب دیده باشند ترمیم و به حالت اولیه بر می گردند سپس پوست شکم بخیه زده می شود برای اینکه محل ناف جابجا نشود، پوست اطراف ناف را برش زده و جدا می کنند. جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی یک عمل کاملا تهاجمی بوده و نیاز به بیهوشی کامل دارد. مدت زمان عمل ما بین ۲ تا ۵ ساعت بسته به اندازه جراحی است.

تفاوت ابدومینوپلاستی با جراحی لاغری چیست؟

 

تفاوت ابدومینوپلاستی با جراحی لاغری چیست؟

ابدومینوپلاستی یک عمل جراحی زیبایی شکم است. این عمل برای افرادی که دوران حاملگی و شیردهی را پشت سر گذاشته و یا پس از کاهش وزن شدید دارای پوست شل و افتاده شده اند مناسب است. بدین ترتیب این عمل جراحی منجر به کاهش وزن و لاغری نمی شود، بلکه تناسب اندام و زیبایی را به همراه دارد. افرادی که به دنبال لاغری و کاهش وزن هستند، عمل جراحی زیبایی شکم برای آنها مناسب نخواهد بود. در مقابل عمل جراحی لاغری با روش‌های مختلفی منجر به کاهش وزن می‌شود. روشهایی مانند اسلیو معده و یا کاهش طول روده به جذب کمتر کالری و در نتیجه لاغری می‌گردد. بنابراین میان دو روش ابدومینوپلاستی و جراحی لاغری باید تفاوت در نظر گرفت.

ابدومینوپلاستی کامل

ابدومینوپلاستی به چندین روش قابل اجرا خواهد بود. یکی از روش‌های آن جراحی زیبایی شکم کامل است. این جراحی برای افرادی که دارای شکم‌های بزرگ و افتاده هستند و پوست شکم آنها کشیده شده است مناسب است ماهیچه‌های شکم این افراد آسیب دیده و در برخی موارد پاره شده است لذا نیاز به ترمیم دارند. برای اینکار پس از ایجاد برش‌هایی بر روی پوست و برداشتن پوست و چربی‌های زیر آن، عضلات نیز ترمیم می شوند. ابدومینوپلاستی کامل نیاز به استراحت کامل به مدت یک تا سه روز در بیمارستان دارند. پس از عمل جراحی از گن‌های قوی برای محکم نگهداشتن فرم شکم استفاده می کنند. در دو سوی بخیه‌های شکم نیز دو لوله برای خروج ترشحات درون شکم تعبیه می‌شود. این لوله‌ها تا حداکثر یک هفته بعد از جراحی برداشته می‌شوند.

مینی ابدومینوپلاستی یا ابدومینوپلاستی جزئی

در صورتی که میزان پوست‌های اضافی و چربی های زیر آن کم باشد، نیاز به ابدومینوپلاستی جزئی است. در این روش برش افقی در زیر شکم ایجاد شده و پس از بریدن پوست‌ها و چربی‌های اضافی زیر آن، اقدام به بخیه پوست می‌کنند. برش‌های این عمل جراحی نسبت به جراحی کامل کوچکتر بوده و برای موارد خفیف بکار می‌رود. به تناسب حجم عمل، این روش دارای عوارض کمتری بوده و دوره نقاهت کوتاهتری خواهد داشت. تشخیص اینکه فرد نیاز به مینی ابدومینوپلاستی دارد یا خیر، بستگی به نظر پزشک متخصص و جراح دارد.

 

عوارض جراحی زیبایی شکم

 

تفاوت ابدومینوپلاستی با لیپوساکشن چیست؟

ابدومینوپلاستی یک عمل جراحی زیبایی شکم است که برای از بین بردن پوست و چربی های اضافی شکم و ترمیم عضلات زیر آن بکار می‌رود که این روش برای کاهش وزن و چربی های اطراف شکم مناسب نیست در مقابل لیپوساکشن یا پیکر تراشی برای از بین بردن چربی های دور شکم، باسن و ران بکار رفته و به تخلیه چربی‌های زاید می‌پردازد. بنابراین این دو عمل کاملا از هم متفاوت خواهند بود. در برخی موارد جراحی لیپوابدومینوپلاستی به عنوان ترکیبی از لیپوساکشن و جراحی زیبایی شکم استفاده می‌شود که نتیجه خوبی برجای می گذارد. در این روش علاوه بر تخلیه چربی‌های اضافی، پوستهای اضافی نیز حذف می‌گردد.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای ابدومینوپلاستی هستند؟

کلیه افراد بالغ و زنانی که دوران بارداری و شیردهی خود را گذرانده اند و یا به واسطه کاهش وزن شدید دارای پوست شل و افتاده هستند می‌توانند از ابدومینوپلاستی برای تناسب اندام خود بهره ببرند. این عمل برای کسانی که تصمیم به بارداری مجدد ندارند نیز توصیه می‌گردد، در غیر اینصورت نتیجه جراحی بدون اثر خواهد بود. افراد باید در طول ماههای گذشته وزن ثابتی داشته و نوسان وزن شدید نداشته باشند.

 

سن مناسب جراحی زیبایی شکم

از چه سنی عمل ابدومینوپلاستی را می توان انجام داد؟

عمل جراحی ابدومینوپلاستی را می توان در تمام سنین انجام داد. البته برای نتیجه موثر فرد باید بالغ بوده و در مرحله رشد نباشد. افرادی که پوست شکم آنها شل شده و مادرانی که باردای آنها تمام شده است نیز می توانند برای عمل اقدام کنند.

آمادگی قبل از جراحی شکم ابدومینوپلاستی

جراحی شکم ابدومینوپلاستی یک جراحی کامل با بیهوشی عمومی است، لذا همانند سایر جراحی‌های بزرگ نیاز به رعایت برخی نکات دارد. عدم استعمال دخانیات به مدت دو هفته قبل از عمل برای افراد سیگاری، ناشتا بودن در روز عمل، عدم استفاده از آسپیرین و بروفن و داروهای ضد انعقاد خون چند روز قبل از عمل الزامی است. همچنین قبل از عمل استحمام کرده و ناحیه شکم و محل جراحی را اصلاح کنید.

مراقبت بعد از جراحی ابدومینوپلاستی

 

مراقبت بعد از عمل جراحی شکم ابدومینوپلاستی

پس از اتمام عمل جراحی، فرد بسته به وضعیت عمومی خود نیاز به حداقل یک روز بستری در بیمارستان دارد. پس از ترخیص فرد نیاز به استراحت در منزل دارد. عمل ابدومینوپلاستی با درد همراه است. لذا پزشک برای بیمار داروهای مسکن به همراه آنتی بیوتیک برای جلوگیری از بروز عفونت تجویز می‌کند. نوشیدن مایعات و میوه‌های آبدار برای تسریع در بهبودی مفید است.

افرادی که دارای ضعف عمومی و خستگی هستند نیاز به استراحت کامل و استفاده از داروهای تقویتی دارند. عدم انجام فعالیت‌های سنگین پس از عمل الزامی است. تا چند روز پس از جراحی ابدومینوپلاستی استحمام نکنید. در نهایت از گن برای محکم نگهداشتن شکم استفاده کنید. دوره نقاهت ما بین دو تا سه هفته خواهد بود.

 

عوارض ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی دارای عوارضی است که ناشی از بیهوشی کامل و جراحی ناحیه شکم است. لخته شدن خون زیر پوست، عفونت، درد، کبودی و خونریزی برخی از عوارض بعد از عمل جراحی است. متورم شدن ناحیه عمل، بی حسی شکم، خستگی و ضعف عمومی از دیگر عوارضی است که در برخی افراد مشاهده می‌شود. افرادی که دیابت دارند و یا بیماری قلبی دارند بیشتر در معرض این عوارض هستند.

ویزیت و مشاوره جهت جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی در کلینیک زیبایی اکسیر

اگر در ناحیه شکم دارای پوست‌های شل و افتاده بوده و تصمیم به جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی دارید، توصیه می‌شود از خدمات مشاوره متخصصین پوست و زیبایی کلینیک زیبایی اکسیر بهره مند شوید. کلینیک زیبایی اکسیر با برخورداری از کادر درمانی مجرب، دستگاه‌های پیشرفته و محیط کاملا بهداشتی و سالم خدمات مشاوره جراحی زیبایی ابدومینوپلاستی ارائه می‌دهد.

 


برای مشاهده خدمات کلینیک اکسیر کلیک کنید