سوالات متداول لیزر موهای زائد

سوالات متداول لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد چیست ؟

لیزر موهای زائد: به عنوان بهترین روش حذف دائمی موهای زائد بدن شناخته می شود. در لیزر مو, با استفاده از دستگاه کندلا جنتل مکس پرو ، بدون رنج بردن از حساسیت های پوستی ناشی از کرم موبر و بدون نیاز به صرف وقت زیاد می توانید موهای زائد را رفع نمایید . با انتخاب دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا و دکا تنها در چند جلسه میتوانید با موهای زائد خداحافظی کنید چون لیزر موهای زائد الکساندرایت، ریشه موها را با جذب انرژی و ایجاد حرارت توسط ملانین می سوزاند؛ امکان رشد مجدد آنها وجود ندارد.

فرآیند حذف موهای زائد به چه صورت است ؟

حذف موهای زائد با لیزر یک فرایند ساده است که از یک اشعه ی نور متمرکز شده بر روی پوست شما به منظور حذف موها استفاده می نماید. در واقع اشعه ی نور فولیکول های موی موجود در زیر پوست شما را هدف قرار می دهد و موجب متوقف شدن رشد مو ها از ناحیه ی ریشه می گردد. در هر بار استفاده از لیزر، بخشی از موها که در آن دوره از زمان در وضعیت رشد خود قرار دارند و یا به اصطلاح فعال هستند، حذف می گردند. از این رو جلسات متعددی برای حذف کامل موهای زائد نیاز است، زیرا همه موهای زائد در یک زمان مشخص در فاز رشد قرار نمی گیرند و فاز رشد موهای زائد افراد مختلف متفاوت است. مدت زمان انجام فرایند لیزر بسته به اندازه محلی که قرار است توسط این روش انجام می شود متفاوت می باشد و می تواند از چند دقیقه تا یک ساعت متغیر باشد.

آیا لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی باعث قرمزی، تورم، خارش و جوش می‌شود؟

انجام لیزر ممکن است در کسانی که پوست حساس تری دارند ایجاد قرمزی و کمی التهاب نماید ؛ همانند زمانی که وکس انجام می دهید ؛  شما در چند جلسه اول درمان ممکن است  با لیزر دچار تورم و خارش پوست روبرو  شوید و بروز قرمزی پوست به عنوان یکی از عوارض جانبی لیزر بسیار شایع است. شما می‌توانید از ژل آلوئه ورا برای تسکین پوست و کاهش التهاب استفاده کنید. همچنین می توانید با توصیه پزشک پوست خود از راه کار هایی که پزشک پیشنهاد می دهند استفاده نمایید.

تاثیر لیزر بر موهای زائد چگونه است ؟

این عوامل بر نتیجه لیزر موهای زائد تاثیر گذار است همانند : جنس و ضخامت موها ، رنگ مو و نوع پوست ، چرخه رشد موی افراد ، نوع دستگاه لیزر ، میزان مهارت اپراتور لیزر ؛ در یک کلینیک معتبر و مجهز با کادر درمانی مجرب نوع دستگاه بر اساس جنس ، ضخامت و رنگ پوست و موی شما انتخاب می شود . تاثیر لیزر موهای زائد بر افراد متفاوت است ولی نتایج نشان داده است این تعداد جلسه برای افراد مفید واقع شده است و مقدار زیادی از مو ها دیگر رشد نمیکنند یا به صورت کرک و بسیار ضعیف ظاهر می شود.

لیزر موهای زائد بر روی کدام قسمت های بدن موثر تر است؟

لیزر موهای زائد بر روی تمامی قسمتهای بدن مورد استفاده قرار میگیرد؛ لیزر موهای زائد بر روی پوست روشن با موهای ضخیم و تیره رنگ تاثیر بیشتری دارد ؛ میتوانید اکثر قسمتهای بدن را لیزر کنید از جمله  ساعد، بیکینی ، ساق پا و زیر بغل

آیا یک جلسه یا دو جلسه لیزر می تواند کافی باشد؟

از آنجا که اثر لیزر بر روی آن دسته از موهایی است که در دوره رشد خود قرار دارند و بر مو های غیرفعال اثر نمی گذارد این  تعداد جلسات برای تحت تاثیر قرار دادن همه فولیکول های مو کافی نخواهد بود. برای نتایج دقیق و کامل به برنامه زمانی لیزر خود پایبند باشید وگرنه مجبور می شوید آن را از اول شروع کنید.

لیزر مو های زائد روی چه کسانی بیشترین اثر را دارد؟

تاثیر این روش روی افرادی که موی تیره و پوست روشن داشتند بیشتر است. ولی امروزه با تکنولوژی های جدید به کار گرفته شده در دستگاه ها برای هر تناژ رنگ پوست و مو این امکان فراهم شده است که از لیزر موهای زائد بهره ببرند.

آیا دستگاه و فرکانس لیزر مو برای پوست های تیره با پوست های روشن متفاوت است؟

لیزر موهای زائد، توسط دستگاه لیزر موی کندلا الکساندرایت را می توان روی پوست اکثر ایرانیان انجام داد! با توجه به تحقیقات انجام گرفته نوع پوست اکثر زنان و مردان ایرانی در طیف روشن تا سبزه  قرار دارد. چون لیزر کندلا الکس طول موج را در محدوده فرو سرخ (۷۵۵ نانومتر) تولید می کند، با تنظیم مناسب مدت پالس ها و اندازه اشعه لیزر می توان موهای زائد این نوع پوست ها را به راحتی و با سرعت قابل قبول از بین برد.

پوست بدن من تیره است، آیا لیزر مو برای من مناسب است؟

همانطور که اشاره شد چون اشعه لیزر باید توسط رنگدانه (فولیکول با ملانین) جذب شود؛ هرچه پوست تیره تر باشد امکان نفوذ لیزر و رسیدن به ریشه مو کاهش پیدا می کند،چون ملانین موجود در اپیدرم پوست تیره آن را جذب می کند. جذب بیش از حد انرژی لیزر کندلا  (با طول موج خاص الکساندرایت) توسط ملانین اپیدرم در پوست های تیره علاوه بر اینکه به پوست آسیب وارد کرده و برای فرد مشکلاتی ایجاد می کند، نتیجه مطلوب را روی حذف موهای زائد نخواهد داشت. البته شرکت کندلا افرادی که پوست های تیره ای دارند را نیز تنها نگذاشته و دستگاه لیزر موی کندلا مکس از سری جنتل پرو را به این منظور طراحی کرده است که با استفاده از تنظیم مدت زمان پالس ها و اندازه اشعه لیزر بتوان پوست هایی که تیره هستند و تا حدی برنزه شده اند را لیزر کرد.

اگر برنزه کرده باشم، آیا میتوانم لیزر مو انجام دهم؟

افرادی که پوست خود را برنزه کرده اند باید مدتی حدود ۴ تا ۶ ماه منتظر بمانند تا پوست آنها به رنگ طبیعی خود برگردد و سپس اقدام به انجام لیزر توسط دستگاه Candela Alex کنند. در دستگاه کندلا یگ ۲۰۱۹ گزینه هایی نیز در نظر گرفته شده که با استفاده از تنظیم مدت زمان پالس ها و اندازه لکه لیزر بتوان پوست هایی که تا حدی برنزه شده اند را لیزر کرد. البته این تنظمیات باید توسط افراد متخصص و آموزش دیده انجام گیرد بنابراین در کل بهتر است که پیش از برگشتن رنگ پوستتان به حالت طبیعی از انجام لیزر موهای زائد خودداری کنید.

آیا باید حتما تمامی دوره جلسات لیزر را تمام کنم؟

موهای بدن در دوره های مختلف رشد می کنند و پس از آن رشد آنها متوقف می شود .لیزر بر روی ان دسته موهایی اثر میگذارد که در مرحله رشد خود هستند .در واقع موهایی که در مرحله رشد خود نیستند هیچ آسیبی نمی بینند چرخه رشد و مرگ مو در طی چند هفته اتفاق می افتد .پس از آن مو به دوره استراحت وارد میشود که ممکن است ۲۴ هفته به طول انجامد طول این دوره در افراد مختلف متفاوت است بنابراین داشتن برنامه دقیق و منظم برای لیزر بسیار مهم است . چون در این صورت است که میتوان موهای در حال رشد بیشتری را با لیزر از بین برد.

آیا کاهش موها به صورت همیشگی خواهد بود؟

لیزر موهای زائد روشی امن و مطمئن برای از بین بردن موهای زائد بدن است ؛ و چون در دستگاه لیزر الکساندرایت مستقیما فولیکول مو هدف قرار میگیرد بنابراین میتوان گفت که  حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد مو ها بعد از جلسه آخر به طور دائم برطرف می شوند و امکان رشد آن ها از بین می رود. انجام یک یا دو جلسه سالیانه می تواند پوست بدون مو و لطیف را برای شما  فراهم کند.

عوارض لیزر مو های زائد چیست؟

در صورتی که به توصیه‌های قبل و بعد از لیزر به طور کامل عمل شود و پزشک و اپراتور از تمامی شرایط فرد اطلاع کامل داشته باشند عارضه خاصی رخ نمی‌دهد. لازم به ذکر است که بروز عوارضی از جمله احساس درد یا سوزش خفیف، قرمزی و تورم و در برخی موارد نادر بروز دمل و تاول (بسته به نوع پوست) طبیعی بوده و به‌صورت خودبه‌خود رفع می‌شوند و هیچ جای نگرانی برای فرد وجود ندارد.

آیا لیزر بیکینی درد دارد ؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم به طور کلی ممکن است کمی درد را تجربه کنید ولی آنقدر نیست که غیر قابل تحمل باشد دستگاه لیزر کندلا با استفاده از تکنولوژی سیستم خنک کننده DCD (اسپری کریوژن) و ACC (دمیدن هوای سرد روی پوست) قبل و بعد از تاباندن اشعه لیزر در دستگاه های لیزر موی کندلا سری جنتل مکس پرو باعث می شود دردی که حین انجام لیزر مو تحمل می کنید کاملا قابل تحمل و بسیار کمتر از اپیلاسیون است.

آیا لیزر پوست را سفید می کند؟

سوالی که بسیاری از افراد مطرح می کنند این است که آیا بعد از انجام لیزر پوست ما سفید می شود؟در پاسخ به سوال باید بگوییم که هیچ دستگاه لیزری نیست که پوست شما را سفید کند اما وقتی لیزر موهای زائد انجام می شود شما نیاز کمتری به ژیلت زدن و کندن موها از ریشه خواهید داشت .به بدین صورت پوست شفاف تر و سفید تر می شود

آیا ممکن است لیزر سبب بروز غدد سرطانی در درون بدن یا پوست شود؟

خیر چنین چیزی علمی نیست زیرا عمق نفوذ لیزر های درمانی فقط چند میلی متر است و روی فولیکول های مو اثرگذار است و به بافت های مجاور لطمه ای وارد نمی کند. ضمن این که اگر این روش بیماری خاصی را تشدید کند و حتی اگر یک مورد از این موارد گزارش شود فورا توسط سازمان غذا و دارو آمریکا منسوخ خواهد شد.

آیا لیزرموهای زائد منجر به نازایی می شود؟

خیر همانطور که گفته شد عمق نفوذ لیزر چند میلی متر است و هیچگونه اثری بر اندام های داخلی ندارد و شایعات غیر علمی افراد سودجو را باور نکنید. تمام این موارد به طور علمی توسط سازمان غذا و دارو مورد آزمایش قرار گرفته شده است و نگرانی برای آن ها وجود ندارد.

آیا لیزر برای مردان انجام می شود؟

بله لیزر آقایان نیز انجام می شود که کم اثرتر از لیزر خانم ها است. زیرا هورمون های مردانه سبب مقاومت مو ها در برابر لیزر می شوند و به همین علت آقایانی که تمایل به لیزر دارند باید جلسات یادآور سالیانه انجام دهند.آقایان از لیزر برای آنکادر نمودن ریش ؛ پشت گردن ، لیزر موهای زائد گوش و زیر بغل یا سینه میتوانند استفاده کنند

فاصله مناسب جلسات لیزر چقدر باید باشد ؟

لیزر موهای زائد طی چندین جلسه روی یک ناحیه از بدن انجام میگیرد و مراجعه کننده باید در فواصل زمانی معینی برای تکرار جلسات لیزر به کلینیک مراجعه کنند .فاصله زمانی میان دو جلسه لیزر موهای زائد کل بدن معمولا ۴ تا ۶ هفته بسته به میزان رشد بدن و میزان تراکم آنها در نظر گرفته میشود .در فرآیند رشد طبیعی موهای زائد؛ مو در مراحل مختلفی قرار میگیرد و اثر بخشی لیزر فقط محدود به آن دسته از موهایی است که در فاز رشد و فعالیت قرار دارند .بنابراین اگر فولیکول مو در فاز خواب باشد لیزر روی آن بی تاثیر است .به همین دلیل جلسات درمانی لیزر باید در فواصل زمانی مشخص تکرار شوند تا تمامی موها تحت تاثیر لیزر قرار بگیرند.

قبل از لیزر باید موها را شیو (shave) کرد؟

ناحیه مورد نظر باید ۱۲ تا ۱۴ ساعت قبل از جلسه لیزر بدون ایجاد بریدگی یا زخم با تیغ نو شیو شود.چه مدت بعد از اپیلاسیون میتوانم لیزر موهای زائد را انجام دهم؟ چند وقت بعد از موم گذاشتن می توان لیزر مو انجام دهم؟ بهتر است از اپیلاسیون و موم گذاشتن به مدت یک ماه قبل از انجام عمل لیزر با دستگاه کندلا الکس خوددرای شود.

هزینه و قیمت لیزر موهای زائد

قیمت و هزینه لیزر موهای زائد بسته به وسعت ناحیه ای که می خواهید لیزر انجام دهید متفاوت است . در کلینیک زیبایی اکسیر ما تمامی لیزر های خود را به قیمت دو سال قبل انجام می دهیم .و از پیشرفته ترین و جدیدترین دستگاههای لیزر موهای زائد استفاده می کنیم . برای اطلاع از قیمت ها می توانید با مرکز تماس بگیرید و یا از طریق چت واتساپ پیام بگذارید

فواید استفاده از لیزر چیست ؟

صرفه جویی در زمان و هزینه (دیگر لازم نیست هزینه رفتن به سالن های اپلاسیون یا خرید کرم های موبر را بدهید و یا هر روز از تیغ و شیو استفاده کنید )

دائمی بودن این روش ( لیزر موهای زائد روشی دائمی و پایدار است فرد بعد از اتمام جلسات خود پوستی لطیف و بدون مو خواهد داشت لازم است که سالیانه یا هر ۶ ماه یکبار لیزر تمدید گردد.)

بدون وجود حساسیت و قرمزی و درد (استفاده از ذستگاه لیزر الکساندرایت کندلا یکی از بهترین گزینه ها برای لیزر موی زائد بدون درد است )

چنانچه سوال شما در بین سوالات مطرح شده بالا نیست ؛ میتوانید سوال خود را از ما بپرسید

خدمات(ضروری)
سوالات متداول زیبایی