لیزر موهای زائد صورت یکی از روش‌های پرطرفدار برای رفع موهای زائد است. این روش درمانی بدون درد و عوارض بوده و نتایج ماندگاری را به همراه دارد. علاوه بر خانم ها، آقایان نیز می‌توانند از این روش بهره‌مند شوند. اما مهمترین نکته در این موضوع این است که برای کسب نتیجه مطلوب از انجام این کار باید به مراکز معتبر مراجعه کنید.

لیزر موهای زائد صورت

لیزر یکی از برترین و موثرترین روش‌های رفع موهای زائد صورت است. عملکرد عالی و عوارض بسیار کم این روش در کنار فواید آن منجر به استقبال خانم‌ها و حتی آقایان شده است. بطور سنتی انجام این کار در خانم‌ها با روش‌هایی مانند اپیلاسیون، بند انداختن، موم و وکس انجام می‌شود که هر کدام خطراتی را به همراه دارد. علاوه بر این آقایان نیز ناگزیر از اصلاح صورت با تیغ و یا ماشین ریش تراشی هستند که منجر به ایجاد زخم و بریدگی، جوش‌ها و موهای زیر پوستی و آسیب به پوست می‌گردد. این کار، کاری تخصصی است که باید در مراکز معتبر و تحت نظر پزشک متخصص پوست پذیرد.

در این میان برخی مراکز با تبلیغات دروغین و وعده هزینه کمتر افراد زیادی را به سوی خود جلب می‌کنند. این افراد در نهایت با وجود اتلاف وقت و هزینه به نتیجه دلخواه خود نرسیده و از این کار دلسرد می‌شوند. در ادامه به بررسی مفصل این موضوع و معرفی کلینیک زیبایی معتبر جهت کسب بهترین نتیجه و جلوگیری از هدر رفتن هزینه و انرژی متقاضیان این روش درمانی خواهیم پرداخت.

لیزر موهای زائد صورت

مزایای لیزر موهای زائد صورت چیست؟

لیزر موهای زائد صورت دارای مزیت های متعددی است. این روش غیر تهاجمی بوده و بدون عوارض است لذا می‌توان بدون هیچ نگرانی بابت سلامتی اقدام به اینکار نمود. از طرفی لیزر موهای زائد بدون درد است. البته برخی افراد که آستانه تحمل پائینی دارند می توانند قبل از لیزر از ژل و کرم های بی حسی موضعی بر روی ناحیه مورد نظر استفاده کنند. لیزر موهای صورت دوره نقاهت نداشته و فرد پس از اتمام کار می‌تواند به فعالیت‌های روزمره خود ادامه دهد. البته برخی نکات مراقبتی وجود دارد که جهت جلوگیری از مشکلات احتمالی باید آنها را رعایت نمود. طول جلسات درمانی با لیزر کوتاه و نتیجه حاصل از آن دائمی است. افراد با انجام لیزر دیگر نیازی به انواع روش‌های اصلاح صورت نداشته و در وقت و هزینه خود در دراز مدت صرفه‌جویی زیادی می‌کنند.

مزیت لیزر موهای زائد صورت

عوارض لیزر موهای زائد صورت چیست؟

لیزر موهای زائد صورت یک درمان بدون عوارض محسوب می‌شود. در واقع این یکی از مزیت‌های مهم رفع موهای زائد با لیزر است. از طرفی بروز عوارض در افراد بستگی زیادی به نوع دستگاه لیزر مورد استفاده، مهارت اپراتور و رعایت بهداشت دارد. بنابراین افرادی که به کلینیک ها و مراکز درمانی معتبر مراجعه می‌کنند هیچ عارضه ای نخواهند داشت. در برخی افراد قرمزی، تورم، التهاب و سوزش پوست در محل لیزر دیده می‌شود که موقتی است و به زودی رفع می‌گردد.

چه افرادی می توانند متقاضی باشند؟

یکی از سوالات مهمی که افراد می‌پرسند این است که آیا انجام لیزر این قسمت برای آنها مناسب است. لیزر موهای زائد برای افرادی که دارای پوست روشن و موهای تیره و مشکی رنگ هستند بهترین نتیجه را در بر دارد. افرادی که رنگ پوست آنها تیره است و موهای تیره دارند نیز می‌توانند از لیزر برای رفع موهای زائد خود بهره مند شوند. در این میان لیزر درمانی به دلیل عملکرد اشعه لیزر بر روی رنگدانه ملانین فولیکول‌های مو برای افرادی که موهای رنگ روشن دارند مناسب نیست. این افراد از سایر روشهای رفع موهای زائد مانند الکترولیز می‌توانند استفاده کنند.

 

آیا آقایان می توانند متقاضی انجام این کار باشند؟

لیزر موهای زائد صورت برای آقایان هم قابل استفاده است. آقایان می‌توانند برای آنکارد کردن خط ریش، رفع موهای زائد روی گونه‌ها، خط ریش جلوی گردن و حتی موهای زائد پشت گردن از لیزر استفاده کنند. برخی آقایان دارای صورت پرمو بوده که قابل اصلاح با تیغ و ماشین ریش تراشی نیست. در واقع اینکار موجب پر پشت شدن موهای زائد می گردد. با لیزر موهای زائد خود راه حل دائمی برای رفع موهای زائد صورت خواهید داشت.

 نکات قبل از لیزر موهای زائد صورت

 نکات قبل از لیزر موهای زائد صورت چیست؟

برای کسب نتیجه مطلوب از لیزر توجه به نکاتی الزامی است. حدود یک ماه قبل از لیزر از اصلاح صورت با روش‌هایی مانند بند انداختن، وکس، موم، کرم‌های موبر و روشهایی که ریشه مو را از جا در می آورند خودداری کنید. برای کسب نتیجه مطلوب باید فولیکول‌های مو در پوست وجود داشته باشند. قبل از لیزر صورت خود را اصلاح کنید. پوست صورت باید عاری از مواد آرایشی، کرم‌های مرطوب کننده و نظیر آن باشد و باید قبل از لیزر پوست خود را با آب و صابون بشویید. همچنین انجام سولاریوم و آفتاب گرفتن تا حداقل سه هفته قبل از لیزر ممنوع است

 مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد صورت چیست؟

پس از انجام لیزر ممکن است کمی احساس سوزش، قرمزی و التهاب داشته باشید. برای رفع این مشکل از کرم‌های بی‌حسی موضعی قبل از لیزر استفاده کنید. قرار گرفتن در معرض نور خورشید تا یک هفته ممنوع بوده و هنگام خروج از منزل حتما از کرم ضد آفتاب با SPF بالا استفاده کنید. تا یک هفته از استخر، جکوزی و قرار گرفتن زیر دوش آبگرم خودداری کنید. همچنین سولاریم و آفتاب گرفتن تا اتمام جلسات لیزر درمانی ممنوع است.

جلسه درمانی برای لیزر موهای زائد صورت

چند جلسه درمانی برای انجام لیزر لازم است؟

تعداد جلسات لیزر بسته به تراکم موها و فرآیند رشد آنها متفاوت است. بطور معمول ۴ تا ۸ جلسه لیزر به فاصله حدود ۴ تا ۶ هفته از یکدیگر برای درمان قطعی لازم است.

 

ماندگاری نتایج لیزر چه مدت زمانی می‌باشد؟

معمولا ماندگاری انجام لیزر بر روی صورت دائمی است. شما باید دوره درمان خود را طبق نظر پزشک کامل کنید تا کلیه فولیکول‌های مو از بین بروند. پس از تکمیل دوره درمان شما دارای پوستی صاف و بدون مو خواهید بود.

 

اهمیت انجام لیزر موهای زائد صورت در مراکز و کلینیک های زیبایی معتبر چیست؟

لیزر موهای زائد صورت باید در مراکز و کلینیک‌های معتبر و مجاز صورت پذیرد. دستگاه‌های لیزر حساس بوده و قدرت نفوذ اشعه و مدت زمان آن باید طبق استاندارد باشد. از طرفی عدم استفاده از وسایل بهداشتی و یکبار مصرف می‌تواند عوارض جدی برای فرد به همراه داشته باشد. در نهایت پزشک متخصص و ماهر که نحوه لیزر درمانی بر روی تمام انواع پوست‌ها را بداند از اهمیت زیادی برخوردار است. بنابراین توصیه می‌شود برای لیزر موهای زائد خود به کلینیک‌های معتبر مراجعه کنید.