لیزر موهای زائد آقایان دارای مزیت‌های متعددی است. آقایان برای نقاط مختلف بدن مانند خط ریش، لاله گوش، پشت گردن، کمر، سینه و پشت کتف از لیزر استفاده می‌کنند. آقایان ورزشکار برای راحتی در تمرینات و ورزش از لیزر موهای زائد بدن استفاده می‌کنند. برای لیزر موهای زائد بدن به مراکز درمانی معتبر مراجعه کنید.

لیزر موهای زائد آقایان

لیزر موهای زائد آقایان

لیزر موهای زائد تنها مختص خانم‌ها نیست. با توجه به مزیت‌های متعددی که این کار دارد هر روز بر تعداد آقایانی که از این کار  استفاده می‌کنند افزوده می‌شود. انجام این کار منجر به رفع دائمی موهای ناحیه مورد نظر می‌شود. البته آقایان به دلیل اینکه معمولا بدن پرمویی نسبت به خانم‌ها دارند برای کسب نتیجه کامل باید تعداد جلسات بیشتر و درمانهای تکمیلی یادآور سالیانه داشته باشند. آقایان برای موارد گوناگون مانند اصلاح خط ریش، آنکارد کردن ریش در روی گونه و جلوی گردن، اصلاح پشت گردن، کتف و کمر، سینه، دستها و پاها و حتی روی لاله گوش می‌توانند از لیزر استفاده کنند. ورزشکارانی که فعالیت‌های روزانه سنگین دارند معمولا از شدت تعریق و مشکلاتی که بدن پر مو دارد گلایه دارند. از اینرو انجام این کار در ورزشکاران می‌تواند پیشرفت در کار و راحتی را برای آنها در پیش داشته باشد. موهای بدن معمولا موجب تعریق بیشتر پوست شده و در صورت عرق کردن به پوست می‌چسبند. اینکار موجب ناراحتی افراد می‌شود. به همین خاطر است که این کار در مردان طرفداران زیادی پیدا کرده است.

 

مزایای لیزر موهای زائد آقایان

لیزر موهای زائد آقایان منجر به داشتن پوستی زیبا و صاف می‌گردد. رفع موهای زیر پوستی، جوش و کیست‌های مویی که معمولا آقایان با بدن‌های پر مو با آن مواجه هستند با لیزر امکان‌پذیر است. یکی دیگر از مزیت‌های لیزر موهای آقایان امکان تنفس بهتر پوست است. پوست‌های پرمو امکان تنفس کامل ندارند. از طرفی شستن و تمیز کردن آنها دشوار است. از دیگر مزیت‌های لیزر آقایان آنکارد کردن خط ریش است. با این کار دیگر نیازی به اصلاح روزانه و صرف وقت برای آن ندارید. همچنین رویش مو در نقاطی مانند لاله‌های گوش، پشت گردن و کتف‌ها ظاهر نازیبایی دارد که با لیزر موهای زائد قابل رفع است. با لیزر موهای زائد دیگر نیازی به اصلاح با روش‌های سنتی نبوده و می‌توانید از زیبایی پوست خود لذت ببرید.

بهترین دستگاه برای لیزر موهای زائد آقایان

بهترین دستگاه برای لیزر موهای زائد آقایان

انجام این کار در آقایان به دلیل تراکم بیشتر مو، موهای ضخیم‌تر و قدرت رویش بیشتر نیاز به دستگاه‌های پیشرفته و مدرن دارد. بهترین دستگاه برای انجام این کار در مردان دستگاه کندلا است. این دستگاه ساخت کشور آمریکا بوده و قابلیت تنظیم طول موج را با توجه به نوع مو و رنگ پوست دارد. از اینرو متخصص پوست می‌تواند متناسب با پوست فرد امواج مورد نظر را تنظیم کند. بعلاوه دستگاه کندلا دارای سیستم خنک‌کننده انحصاری بر روی خود است که قبل از تابش اشعه لیزر مواد خنک کننده بر روی پوست اسپری می‌کند. اینکار موجب خنکی پوست و امکان تحمل گرما و سوزش توسط فرد می‌شود. هم‌چنین دستگاه کندلا دارای سری جداگانه (دیستنس گیج) و قابل تعویض برای هر فرد است که امکان انتقال بیماری‌های پوستی را به طور کامل از بین می‌برد.

 

لیزر موهای زائد آقایان چگونه انجام می‌شود؟

عملکرد دستگاه لیزر بدین صورت است که اشعه لیزر بر روی پوست محل مورد نظر تابیده می‌شود. پوست‌های روشن با موهای تیره بیشترین تاثیر مثبت را از لیزر خواهند دید. اشعه لیزر پس از تابیدن بر روی پوست توسط ملانین فولیکول‌های مو جذب می‌‍گردد. لیزر پس از جذب توسط فولیکول‌های مو حرارت بسیار زیادی ایجاد می‌کند که باعث از بین رفتن ریشه مو می‌شود. بدین ترتیب کلیه موهای موجود بر روی پوست از بین می‌روند. با توجه به اینکه کلیه فولیکول‌های مو در یک زمان فعال نیستند و لیزر تنها بر روی موهایی تاثیرگذار است که در فاز رشد و فعالیت باشند، لذا نیاز به جلسات متعدد لیزر در زمانهای مشخص برای رفع کامل موها خواهد بود.

آیا لیزر موهای زائد آقایان دردناک است؟

آیا لیزر موهای زائد آقایان دردناک است؟

انجام این کار توسط دستگاه‌های لیزر پیشرفته هیچ‌گونه دردی ندارد. تنها ممکن است برخی افراد احساس سوزش و یا درد خفیف داشته باشند که  با استفاده از کرم و ژل‌های بی‌حسی موضعی روی ناحیه موردنظر قبل از درمان قابل رفع است. از طرفی دستگاه‌های پیشرفته لیزر دارای سیستم خنک‌کننده جهت کاهش درد و سوزش پوست هستند.

 

لیزر موهای زائد آقایان در چند جلسه انجام می‌شود؟

تعداد جلسات انجام این کار بستگی به ناحیه مورد نظر، میزان تراکم موها و تعداد ریشه‌های مو فعال در هر مرحله لیزر دارد. بطور کلی تعداد جلسات مورد نیاز برای آقایان کمی بیش از خانم‌ها خواهد بود. بدین ترتیب بطور متوسط آقایان نیاز به ۸ تا ۱۲ جلسه لیزر دارند. فاصله میان جلسات معمولا ما بین ۶ تا ۸ هفته در نظر گرفته می‌شود.

لیزر موهای زائد آقایان ورزشکار

لیزر موهای زائد آقایان ورزشکار

افراد ورزشکار به دلیل فعالیت‌های روزانه سنگین دارای تعرق زیادی هستند. یکی از مشکلات آقایان ورزشکار موهای بدن آنهاست. این موها در هنگام ورزش و تعریق به بدن چسبیده و احساس ناخوشایندی به فرد می‌دهند. انجام این کار در ورزشکاران امکان حذف کلیه موهای زائد بدن را میسر می‌سازد. آقایان کشتی‌گیر، وزنه برداران، بدنسازان و یا شناگران معمولا برای سهولت در فعالیت‌های ورزشی خود نیاز به لیزر موهای کل بدن خود دارند. انجام این کار برای ورزشکاران امکان تمرین و فعالیت راحت و بدون مشکل را برای آنها فراهم می‌آورد.

 

نکات قبل از انجام لیزر موهای زائد آقایان

قبل از انجام این کار توجه به برخی نکات ضروری است. حدود یک ماه قبل از لیزر، از روشهای اصلاح و برداشتن مو مانند موم و یا کرم و داروهای موبر که ریشه مو را از بین می‌برند استفاده نکنید. ۲۴ ساعت قبل از جلسه لیزر محل مورد نظر برای لیزر را با تیغ اصلاح نموده  و حتماً قبل از لیزر استحمام کنید. قرار گرفتن در معرض آفتاب قبل از لیزر ممنوع است.

 

مراقبت‌های بعد از لیزر موهای زائد آقایان

پس از اتمام انجام این کار توجه به نکاتی جهت کسب نتیجه مطلوب الزامی است. تا سه روز از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید. اینکار جهت جلوگیری از تغییر رنگ پوست و تحریک پوست الزامی است. هنگام بیرون رفتن از منزل از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید. حمام آبگرم، سونا، استخر و جکوزی تا سه روز پس از لیزر ممنوع است. همچنین در صورتی که پس از لیزر احساس درد، سوزش و یا التهاب پوست دارید می‌توانید از کمپرس یخ بر روی ناحیه مورد نظر استفاده کنید. البته این عوارض موقتی و زودگذر هستند و طی یک الی دو روز بهبود می‌یابند. برای انجام لیزر در صورت مراجعه به مراکز درمانی غیر مجاز و نامعتبر ممکن است عوارض جدی به همراه داشته باشد، از اینرو توصیه می‌شود به کلینیک زیبایی های معتبر و استاندارد مراجعه کنید.