نکات قبل از انجام لیزر موهای زائد

نکات و اقدامات مهم قبل از لیزر موهای زائد

رفع موهای زائد با با استفاده از دستگاه الکساندرایت یکی از روش‌های پیشرفته و پرطرفدار در حوزه زیبایی شناخته می‌شود. رعایت نکات و اقدامات مهم قبل از انجام لیزر موهای زائد نقش مهمی در کسب نتیجه این اقدام دارد،  این روش به ویژه در بین خانم‌ها بسیار محبوب است؛ زیرا به آنان امکان  می‌دهد که پوستی زیبا و بدون مو داشته باشند. کلینیک زیبایی اکسیر با بکارگیری از بهترین تجهیزات لیزر مانند دستگاه دکا و الکساندریت کندلا، تلاش می‌کند تا این فرایند را به بهترین شکل ممکن اجرا کند و تا حد امکان، درد و سوزش را کاهش دهد. علاوه بر این با رعایت چند نکته مهم قبل از لیزر، می‌توانید به بهترین نتیجه برسید و عوارض بعد از لیزر را تا جای امکان کاهش دهید.

چرا لیزر موهای زائد

نکات قبل از انجام لیزر موهای زائد

 

 

 

 

 

نکات قبل از انجام لیزر موهای زائد

 • سه هفته قبل از لیزر موهای زائد از روش هایی نظیر اپیلاسیون، بند، وکس، موچین و … که باعث جدا شدن ساقه مو از ریشه می شود استفاده نکنید.
 • از یکماه قبل از جلسه‌ی درمانی لیزر از برنز کردن، آفتاب گرفتن و سولاریوم خودداری کنید.
 • توصیه میشود ۲۴ ساعت قبل از لیزر استحمال کامل انجام شود و سطح پوست ناحیه مورد نظر با ژیلت اصلاح شود و پوست فاقد مو زائد باشد ( در صورت بروز حساسیت به تیغ ژیلت می‌توانید از ماشین اصلاح استفاده نمایید.)
 • قبل از لیزر در صورت نیاز به کرم بی‌حسی توصیه میشود فقط در ناحیه ژنیتال از آن استفاده کنید. لازم به ذکر است کرم‌های استفاده شده باید به خوبی قبل از لیزر با شامپو شسته شوند و از سطح پوست پاک شود.
 • در صورت استفاده از کرم، لوسیون، بادی اسپلش، و هرگونه مواد آرایشی در نواحی مورد نظر، حتما قبل از لیزر با آب و شامپو تمیز و خشک شود.
 • بیشترین تاثیر لیزر بر روی موهای تیره و ضخیم است، موهای پرزی و روشن ( کرکی ) به دلیل نداشتن ملانین رنگی بازدهی خوبی برای لیزر ندارند.
 • در صورت داشتن بیماری خاص، مصرف دارو های خاص و یا حساسیت‌های پوستی حتما نوع بیماری را اطلاع دهید. (بیماری‌هایی نظیر اختلالات هورمونی، ویتیلیگو، ام اس، کیست تخمدان، تیروئید، تبخال و ..) زیرا ممکن است بر تعداد جلسات درمانی تاثیرگذار باشد.
نکات قبل از لیزر

انتخاب پیشرفته ترین کلینیک زیبایی تهران

انتخاب یک کلینیک با سابقه و مجهز به دستگاه‌های پیشرفته از اهمیت بسیاری برخوردار است. اطمینان حاصل کنید که کلینیک مورد نظر دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه باشد.

مشاوره اختصاصی

مشاوره با متخصصان مجرب قبل از شروع جلسات لیزر ضروری است. این مشاوره به شما کمک می‌کند تا بفهمید که آیا حذف موهای زائد با لیزر برای نوع پوست و موی شما مناسب است یا خیر؟

عدم استفاده از روش‌های حذف موهای زائد

 حداقل تا سه هفته قبل از لیزر، از روش‌هایی مانند اپیلاسیون، بند، وکس و موچین استفاده نکنید. این روش‌ها ممکن است باعث جدا شدن ساقه مو از ریشه شوند و تأثیر لیزر را کم کنند.

خودداری از سولار و برنزه کردن

حداقل یک ماه قبل از جلسه لیزر، آفتاب گرفتن و برنزه کردن پوست ممنوع است. پوستی که اخیراً سولار یا برنزه شده، حساسیت بیشتری به لیزر نشان می‌دهد. این امر می‌تواند خطر ایجاد عوارض و تحریک پوست را افزایش دهد.

تمیزی و آماده سازی پوست

حداقل ۲۴ ساعت قبل از جلسه لیزر، دوش بگیرید. سطح پوست ناحیه مورد نظر را با ژیلت اصلاح کنید و موهای زائد را برطرف نمایید. اگر پوست شما به تیغ ژیلت حساسیت دارد، می‌توانید از ماشین اصلاح استفاده نمایید.

استفاده از کرم بی‌حسی

در صورت نیاز قبل از لیزر بدن می‌توانید از کرم بی‌حسی استفاده کنید. توجه داشته باشید که این کرم تنها برای ناحیه ژنیتال قابل استفاده است. در ضمن فراموش نکنید که قبل از لیزر تمام سطح پوست را با شامپو شستشو دهید و کرم بی حسی را از روی پوست خود پاک نمایید.

پاکسازی مواد آرایشی بهداشتی

اگر از مواد آرایشی مثل کرم، لوسیون یا بادی اسپلش در ناحیه مورد نظر استفاده کرده‌اید، حتماً قبل از جلسه لیزر آن­ها را با آب و شامپو تمیز کرده و خشک کنید.

توجه به نوع موها

لیزر روی موهای بدن تأثیرات متفاوتی دارد. موهای تیره و ضخیم به خوبی به انرژی لیزر پاسخ می‌دهند و بازدهی بسیار خوبی دارند، در حالی که موهای پرزی و روشن به دلیل کمبود ملانین نیاز به جلسات بیشتری دارند؛ در نتیجه، مشاوره با متخصص لیزر و رعایت نکات قبل از جلسات اهمیت دارد تا بهترین نتایج به دست آید.

بیماری‌ و حساسیت پوستی

 اگر بیماری خاصی دارید، داروهای خاصی مصرف می‌کنید یا حساسیت‌های پوستی دارید، حتماً به پزشک و یا اپراتور لیزر اطلاع دهید. برخی از بیماری‌ها و داروها ممکن است تأثیرگذاری جلسات لیزر را تغییر دهند.

دلیل محبوبیت لیز موهای زائد در کلینیک اکسیر

حذف موهای زائد بدن با دستگاه­‌های الکساندرایت دکا و الکساندرایت کندلا، مزایای فراوانی دارد؛ به همین دلیل مورد استقبال گسترده‌ای قرار گرفته است. از جمله مزایای اصلی این روش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سرعت و دقت بالا
 • تاثیرگذاری بیشتر در مقایسه با روش‌های دیگر
 • حفظ لطافت پوست
 • حذف موهای زیر پوستی
 • صرفه‌جویی در زمان و هزینه

این مزایا باعث شده‌اند که لیزر موهای زائد در کلینیک زیبایی پوست و مو اکسیر  یکی از روش‌های پرطرفدار و مؤثر در زمینه زیبایی و حذف موها باشد.

چند نمونه عکس‌های قبل و بعد لیزر

قبل و بعد لیزر
قبل و بعد لیزر
قبل و بعد لیزر
قبل و بعد لیزر
قبل و بعد لیزر

نکات قبل از انجام لیزر موهای زائد