عوارض لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر موهای زائد یکی از روش‌های محبوب برای افرادی است که می‌خواهند یک روش دائمی و موثر در رفع موهای زائد خود داشته باشند. تکنولوژی حذف موهای اضافی بدن بر اساس توقف رشد مو در فولیکول‌های مو اتفاق می‌افتد. اغلب افرادی که از لیزر برای رفع موهای زائد خود استفاده می‌کنند می‌دانند که لیزر روشی ایمن و بدون خطر است. برای اطمینان بیشتر می‌توانید قبل از جلسه لیزر، از پزشک خود بخواهید که بر روی قسمت کوچکی از پوست شما به طور آزمایشی لیزر انجام دهد. در صورت نبود واکنش منفی می توانید لیزر را بر روی قسمت های وسیع تری انجام دهید.

در طول لیزر موهای زائد دستگاه لیزر پرتوهای نورانی از خود منتشر می‌کند. اشعه لیزر توسط ملانین فولیکول‌های مو جذب شده که گرمای زیادی ایجاد می‌کند. حرارت زیاد موجب سوختن و از بین رفتن فولیکول های مو شده به رفع موهای اضافی منجر می‌شود. تخریب محل رویش مو موجب عدم رویش مو در آینده می‌شود. برای گرفتن نتیجه صد در صد در رفع موهای زائد نیاز به چندین جلسه لیزر است. در واقع در هر مرتبه تعدادی از فولیکول‌های مو که در مرحله رشد هستند از بین می‌روند. تکرار لیزر موهای زائد به حذف کامل موهای اضافی در ناحیه مورد نظر می‌انجامد. به طور معمول لیزر موهای زائد بر روی پوست‌های روشن و موهای تیره نتیجه خوبی دارد. با این حال لیزر را می‌توان بر روی انواع پوست و مو با موفقیت انجام داد.

 

 

چطور در ۳۰ دقیقه پوست خود را نابود کنیم؟

لیزر موهای زائد مانند سایر روش‌های رفع موهای زائد دارای عوارض و مشکلاتی است. عوارض لیزر در اغلب موارد بسیار ناچیز بوده و موقتی هستند. با این حال در صورت انجام لیزر توسط افراد غیر متخصص و یا مکان‌های غیرحرفه‌ای مانند سالن‌های زیبایی و محیط‌های غیر بهداشتی عوارض خطرناکی برای شما به همراه دارد. از جمله عوارض لیزر در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی که مراجعه به افراد در مکان‌های غیر حرفه‌ای می‌توان به ایجاد سوزش و قرمزی پوست، پوسته پوسته شدن، تغییر در رنگ پوست، عفونت‌های پوستی، سوختگی و تاول، آسیب وارد شدن به چشم، زخم و ایجاد اسکار بر روی پوست اشاره نمود.

در میان عوارض مذکور پس از لیزر موهای زائد، تنها سوزش به همراه قرمزی پوست به میزان کم و موقتی جزو عوارض ناچیز لیزر بشمار می‌آید. این مورد نیز اغلب پس از چند ساعت رفع می‌شود. سایر عوارض لیزر بستگی مستقیم به مهارت فرد، دستگاه بکار رفته و تجهیزات کلینیک دارد. در صورت مراجعه به مراکز درمانی و پیشرفته ترین کلینیک زیبایی تهران، لیزر موهای اضافی کمترین عوارض و درد را برای شما به همراه دارد.

تعرفه لیزر موهای زائد

تکنولوژی لیزر و میزان نفوذپذیری لیزر در پوست و بی‌خطر بودن آن

تکنولوژی لیزر موهای زائد بر طبق تابش اشعه لیزر بر سطح پوست و نفوذ در لایه‌های پوست که در نهایت جذب توسط ملانین فولیکول‌های مو است. اندازه طول موج دستگاه لیزر طوری انتخاب می‌گردد که تنها توسط رنگدانه‌های پوست جذب شود. با توجه به قدرت جذب متفاوت ملانین موجود در پوست با رنگدانه‌های مو، هیچ آسیبی بر پوست و اندام‌های داخلی وارد نمی‌شود.

با نفوذ اشعه لیزر درون لایه زیرین پوست که با جذب توسط ملانین مو حرارت زیادی به وجود می‌آید. این حرارت بالا موجب تخریب سلول‌های فولیکول شده که رشد مو را متوقف می‌کند. البته در صورت استفاده نادرست از دستگاه لیزر متناسب با پوست، تنظیم طول موج اشتباه که با تابش‌های طولانی عوارضی مانند سوختگی پوست، التهاب و قرمزی که در موارد شدید عفونت، زخم و تاول ظاهر می‌شود.

دستگاه‌های لیزر جدید مجهز به انواع امکانات برای کاهش درد و عوارض لیزر هستند. سیستم خنک‌کننده، استفاده از انواع ژل موضعی، طول موج مناسب، توقف در مدت زمان تابش اشعه لیزر در کلینیک‌های مجهز و استاندارد و دارای کادر پزشکی متخصص مانند کلینیک زیبایی اکسیر موجب لیزر موهای زائد بدون هر گونه عوارض می‌شود.

 

 

انجام لیزر بدون آنکه دچار عوارض شویم

لیزر موهای زائد در صورت مراجعه به افراد غیر متخصص و مراکز غیر بهداشتی و غیر استاندارد عوارض جبران‌ناپذیری به همراه دارد.

یکی از اشتباهات رایج مراکز غیر حرفه‌ای انتخاب دستگاه نامناسب برای لیزر است. هر نوع پوست و مو با توجه به شرایط آن نیاز به طول موج در تکنولوژی لیزر مشخصی دارد. انتخاب طول موج‌های بالا، مدت زمان تابش اشعه طولانی، زمان توقف نامناسب عدم استفاده صحیح از دستگاه به بروز عوارضی مانند سوختگی با تاول‌های پوستی و خشکی بیش از حد پوست با زخم شدن آن می‌شود. زخم‌های حاصل از خشکی پوست موجب ایجاد اسکار بر روی پوست به طور دائم می‌شود. از طرفی احتمال عفونت‌های پوستی افزایش می‌یابد.

 

 

مورادی که با رعایت آن آسیب‌های لیزر به صفر می‌رسد:

  • مراجعه به مراکز و کلینیک‌های تخصصی پوست و مو و مشورت با پزشک متخصص پوست و مو قبل از لیزر
  • استفاده از سری مخصوص که برای هر شخص در نظر گرفته شده برای کاهش بیماری‌های عفونی
  • استفاده از لوازم یکبار مصرف و استریل توسط کادر پزشکی
  • استفاده از عینک‌های مخصوص در هنگام انجام لیزر
  • مصرف کرم‌های مرطوب کننده و ضد آفتاب

 

 

چرا کلینیک زیبایی اکسیر جزء کامل‌ترین و بهترین کلینیک‌ها در تهران است؟

برای کسب بهترین نتیجه در لیزر موهای زائد به کلینیک و مراکز درمانی مجاز و معتبر مراجعه کنید. این مراکز کلیه استانداردهای بهداشتی و ایمنی را رعایت نموده و از کادر پزشکی مجرب و متعهد بهره‌مند هستند. کلینیک زیبایی پوست و مو اکسیر علاوه بر تهیه انواع دستگاه‌های لیزر با تجهیزات مدرن و پیشرفته، از کادر پزشکی متخصص برخوردار است. کلیه مراجعه‌کنندگان با سری مختص به خود لیزر می‌شوند.

 

از طرفی قبل از لیزر کلیه نکات مراقبتی برای مشتریان ارسال می‌شود. هم‌چنین در طول لیزر موهای زائد کلیه پروتکل‌های بهداشتی و استاندارد مورد توجه قرار می‌گیرند. بعد از جلسه لیزر کلیه نکات بهداشتی و مراقبتی به افراد متذکر می‌شود. با مراجعه به کلینیک زیبایی اکسیر و رعایت تمامی این موارد در لیزر موهای زائد علاوه بر کسب نتیجه مطلوب هیچ‌گونه عوارض و مشکلاتی را تجربه نخواهید کرد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

پاسخ به سوالات متداول شما

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *