فیلر مو و تفاوت آن با مزوتراپی

انجام فیلر مو بدون درد در کلینیک زیبایی اکسیر


فیلر مو و تفاوت آن با مزوتراپی مو

 

همه ی ما کم و بیش ریزش مو را تجربه کرده ایم و همیشه به دنبال یک روش درمانی مناسب برای جلوگیری از این ریزش می گردیم. بسیاری از افراد انقدر ریزش مو دارند که دچار کم پشتی مو شده اند.

عوامل مختلفی از جمله آلودگی هوا، مواد شیمیایی، داروها، ژنتیک و … بر روی ریزش مو سرمان تاثیر گذارند. اما باید چه کار کنیم؟ دست روی دست بگذاریم و با کم پشتی موی سر خود کنار بیاییم؟ ما در این مقاله قصد داریم یک روش به نام فیلر مو را به شما معرفی کنیم تا بتوانید موهایی پر پشت داشته باشید. این روش تفاوت هایی را روش مزوتراپی مو دارد.

فیلر مو یکی از روش های درمانی است که برای افرادی که از کم پشتی و یا ریزش موی سر رنج می برند مفید است. با توجه به رواج استفاده از مواد شیمیایی، سشوار و اتوی مو که امروزه افراد از آن ها بسیار استفاده می کنند، به مرور زمان ریزش مو آن ها ضعیف می شود. همچنین همان گونه که در ابتدا هم ذکر کردیم ممکن است عوامل دیگری نیز بر روی ریزش و کم پشتی مو تاثیرگذار باشند.

عوامل دیگری مانند زیاد ماندن بر زیر آفتاب یا شیردهی می تواند ریزش مو را در آقایان و خانم ها نیز تشدید کند. همه موارد با تاثیرات مستقیمی که بر ریشه ی مو می گذارند باعث می شود مواد معدنی، ویتامین ها و املاح معدنی مورد نیاز مو از دست برود در این صورت باید به دنبال راهی باشیم تا این موارد را احیا کنیم.

فیلر یا ژل تقویت مو، توسط آنزیم ها، مواد معدنی و ویتامین های موجود سبب می شود فولیکول های مو تقویت بشود. در نتیجه این عمل سرعت رشد موی سر افزایش پیدا می کند. برای افرادی که دارای موهای شکننده و ریشه ی موی ضعیف هستند، فیلر موی سر یکی از بهترین روش ها محسوب می شود.

نحوه انجام فیلر مو

نحوه‌ی انجام تزریق فیلر موی سر به چه صورت است؟

شاید برای شما سوال باشد که چگونه این فیلر به موی سر تزریق می شود. ماده فیلر توسط یک پزشک متخصص در کیلینیک مجرب به وسیله یک سوزن بسیار باریک به زیر پوست فرد تزریق می شود.

علت ریزش موی سکه ای و نحوه درمان آن

هیر فیلر یا ژل تقویت کننده مو، در واقع یک نوع پرکننده کانال مو محسوب می شود. بلافاصله بعد از تزریق، ترکیباتی که در آن موجود است، آزاد می شود.
ویتامین ها و مواد معدنی که در فیلر موجود است، سبب تقویت سلول های پوست و مو می شود که همین امر باعث می شود تا از مرگ سلول ها جلوگیری شود.

پس از این که افراد فیلر مو را تزریق می کنند، ریزش مو در آن قطع می شود و روند رشد موی سر سرعت پیدا می کند. همچنین فیلر مو با قابلیت احیاکنندگی، سبب گردش خونه شده و مواد مورد نیاز برای فولیکول های مو را تا می کند.
فولیکول ها، پس از تزریق فیلر تحریک می شوند که سرعت رشد را تشدید می کنند. املاح موجود در ماده فیلر، سبب قطع ریزش مو غیر طبیعی شده و به همین دلیل در حفظ و شادابی موها تاثیر می گذارد.


شاید این مطلب برای شما مفید باشد : علت ریزش موی سکه ای و نحوه درمان آن 

تزریق فیلر به پوست سر برای چه کسانی مناسب است؟

تزریق فیلر برای چه افرادی مناسب است؟ این سوالی است که برای بسیاری از افراد پیش می آید که از بین این همه روش های تقویت مو، آیا فیلر برای ما مناسب است؟ به طور کلی فیلر مو برای افرادی که جنس موهایشان نازک و ضعیف است می تواند مفید باشد.

همچنین این روش برای افرادی که به فکر تقویت رشد موها، پرپشتی موها و درمان ریزش موی خود هستند بسیار مفید است. می توان گفت روش فیلر یک درمان مکمل برای ریزش موها به حساب می آید.

همچنین این روش برای افرادی که طاسی را در اجداد آن ها بوده است بسیار مفید است و می تواند از پیشرفت طاسی در مردان و زنان جلوگیری کند. روش فیلر برای افرادی که کاشت مو نیز انجام داده اند می تواند مفید واقع شود و اثرگذاری عمل کاشت مو را می تواند افزایش دهد.

مزایای استفاده از فیلر مو

مزایای استفاده از فیلر مو

• افزایش تعداد و طول تار موها
• سرکوب ژن مرتبط با ریزش مو
• دارای خصوصیات فیزیکی دو فازی و مونو فازیک

 

فرم عضویت در گروه واتساپ

  انجام فیلر مو چه عوارضی را می‌تواند ایجاد کند؟

   

  در کنار تمام مزیت هایی که گفته شد. فیلر موی سر، ممکن است دارای عوارضی نیز باشد. پس از انجام تزریق، ممکن است پوست سر شما زخم شود. البته که باید بگویم نگران این زخم ها نباشید چرا که در مدت زمان کوتاهی و زود بهبود می یابند.

  در قسمت تزریق ممکن است تورم، خارش، قرمزی و درد جزئی داشته باشید که به طور معمول بعد از گذشت ۳ روز کاملا از بین می رود. در موارد نادری ممکن است برخی افراد به موادی که در هیر فیلر و یا ژل تقویت مو موجود است حساسیت نشان دهند.

  تزریق چربی دائمی ، راهی برای جوانسازی پوست

  آیا انجام فیلر مو دردناک است

  آیا فیلر مو درد دارد؟

  همه ما تا اسم تزریق را می شنویم نگرانی هایمان برای انجام این روش بیشتر می شود و به فکر درد تزریق و درد انجام این روش می افتیم.

  دردهای احتمالی ناشی از روش های زیبایی همیشه باعث می شود تا برای استفاده از این روش ها از خود مقامت نشان دهیم.

  عدم اطلاع از میزان درد ناشی از فیلر مو همیشه مانعی است برای استفاده از این معجزه در رشد و تراکم مو. اما باید بگویم نگران تزریق نباشید، چرا که سوزن های تزریق فیلر بسیار بسیار نازک است و اکثر افراد بعد از تزریف درد چندانی را تجربه نمی کنند. اما خوب این مورد هم نباید نادیده بگیریم که آستانه درد در همه افراد یکسان نیست.

  اما چه کنیم اگر آستانه درد پایینی داریم از این روش استفاده نکنیم و از معجزه تراکم مو بی بهره بمانیم؟! خیر. شما هم می توانید از این روش استفاده کنید و درد چندانی را تجربه نکنید فقط کافی است که قبل از تزریق از ژل و یا پمادهای بی حس کننده استفاده کنید.

  ۲۰ الی ۳۰ ثانیه آن را بر روی پوست محل تزریق قرار دهید. اما این نکته را فراموش نکنید که قبل از انجام تزریق فیلر باید این مواد را روی پوست سر بشویید. در این صورت بعد از تزریق فیلر دردی زیادی را احساس نخواهید کرد.

  عملکرد فیلر مو

  تزریق فیلر موی سر یا هیر فیلر چه عملکردی در بدن دارد؟

  • محرک رشد مو:

  فیلر نوعی پرکننده جهت سلولهای مو به حساب می آید. مواد موجود در فیلر با تقویت عملکرد بتا-کاتنین و فعال کردن سلول های بنیادی باعث می شوند مو رشد کند و با تحریک ژن های محرک رشد مو هستند، موجب تقویت مو و افزایش رشد می شود.

  مهار آلوپسی و ریزش مو:

  آلوپسی به از دست دادن موها در منطقه ای از بدن گفته می شود. ریزش مو علل های مختلفی از جمله مشکلات هورمونی، عوارض دارویی، کم خونی و ژنتیک را دارد. هنگامی که فیلر مو به پوست تزریق می شود با مهار BMP1و DKK-1 که جز مهم ترین عامل ریزش مو هستند، می تواند از ریزش مو یا همان آلوپسی جلوگیری کند.

  • آنتی ‌اکسیدان:

  موادی که در فیلر موی سر موجود است، میزان رادیکال های آزاد اکسیژنی را که توسط اشعه فرابنفش و برخی عوامل دیگر از جمله استرس و اضطراب ایجاد می شود را کنترل کند که همین امر باعث می شود تا ریزش موی شما نیز کنترل شود.

  • رگ‌زایی ( تحریک آنژیوژنز ):

  ترکیبات مواد که در ژل تقویت مو وجود دارد با تحریک ریشه مو و تغذیه موها، باعث میشود تشکیل فولیکول های مو سالم تر باشند.

  ماینوکسیدیل چیست؟| یکی از روش های درمان ریزش مو

  تفاوت فیلر مو با مزوتراپی مو

  تفاوت بین مزوتراپی مو و فیلر مو چیست؟

  در روش مزوتراپی، داروی ماینوکسیدیل توسط پزش متخصص به پوست سر تزریق می شود. این ماده باعث می شود ریشه های مو تحریک گردند، از این رو علاوه بر تقویت موها، رشد مو نیز افزایش پیدا می کند. در روش مزوتراپی مو، ویتامین ها و اسید آمینه هایی که برای افزایش موی سر نیاز است به پوست سر تزریق می شود.

  اما فیلر مو چه تفاوتی با مزوتراپی مو دارد؟ در فیلر موی سر، علاوه بر ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز مو، ماده دیگری به نام اسید هیالورونیک نیز به مو تزریق می شود که این ماده به ماندگاری و تاثیر درمانی روش فیلردرمانی کمک می کندو به همین دلیل است که می توان گفت، فیلر موی سر ماندگارتر و تاثیرگذارتر از روش مزوتراپی مو است. همچنین نتایجی که از فیلر حاصل می شود نسبت به روش مزوتراپی مو مشهود تر است.

  وقتی که تزریق فیلر یا ژل تقویت مو توسط پزشک متخصص انجام می شود، تا دو هفته پس از تزریق، ژل موجود در فیلر، وظیفه رطوب رسانی به فولیکول های مو را انجام می دهد.

  به همین دلیل است که با تزریق فیلر به سرعت ریزش موی شما قطع می شود و سلامتی موی شما بهبود می یابد.


  شاید این مطلب برای شما مفید باشد : مزوتراپی  مو درمانی برای مشکلات موی سر

  در کنار تفاوت هایی که روش مزوتراپی مو با تزریق فیلر سر دارد، این دو روش شباهت هایی نیز با یکدیگر خواهند داشت که عبارتند از:

  • هم روش مزوتراپی و هم روش فیلردرمانی ویتامین ها و مواد معدنی که جهت تقویت مو و رشد مو نیاز است را تامین می کنند.

  • هر دو نوعی محصول آماده هستند که توسط سوزن‌های کوچکی به پوست سر فرد تزریق می‌شود.

  • دوره درمانی هر دوی این روش های معمولا بین دو و یا چند جلسه است و با فاصله زمانی مشخص که پزشک متخصص برای شما تعیین می کند، انجام خواهد شد.

  • باید به این نکته نیز توجه داشت که مزوتراپی و تزریق فیلر تاثیری در موهای از دست رفته نمی‌گذارد و فقط راه درمانی برای جلوگیری از ریزش موها و تقویت ریشه‌ی مو محسوب می‌شود و با افزایش سرعت در رشد مو، سبب جلوگیری از کم‌پشتی و طاسی در افراد می‌گردد.

  جهت مشاوره رایگان با پزشکان مجرب  و رزرو نوبت  مرکز تخصصی پوست و زیبایی اکسیر همین حالا با ما تماس بگیرید.️

  آدرس شعبه یک: یوسف آباد، خیابان هجدهم ، پلاک ۱۰

   ۰۲۱-۸۸۰۶۷۱۷۵

  ۰۲۱-۸۸۵۵۷۶۰۱-۳

  امتیاز ما
  برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
  [کل: ۲ میانگین: ۵]

  بدون دیدگاه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   × مشاوره رایگان واتساپ