خلاصی از شر موهای زائد

چگونه از دست موهای زائد بدن خلاص شویم؟

لیزر موهای زائد جزو برترین روش‌های رفع موهای زائد بدن است. افرادی که دچار بیماری سندروم تخمدان پلی کیستیک هستند با عوارض مختلفی شامل پرمویی مواجه هستند. این افراد با کمک لیزر می‌توانند به رفع موهای زائد بدن خود اقدام کنند. برای تاثیر قطعی درمان اختلالات هورمونی همزمان با لیزر الزامی است.

تعرفه لیزر موهای زائد

روش‌های طبیعی برای از بین بردن موهای زائد بدن

یکی از مشکلاتی که خانم‌ها با آن مواجه هستند سندرم تخمدان پلی کیستیک است. در این عارضه به دلیل اختلالات هورمونی و ترشح هورمون مردانه، زنان با علائم مختلفی از جمله رویش مو در نقاط مختلف بدن مواجه می‌شوند. رویش موهای ضخیم بویژه در نقاط مختلف صورت، گردن و سینه می‌تواند موجب کاهش اعتماد به نفس و افسردگی شود. لیزر موهای زائد به عنوان یک راه حل قطعی و موثر در رفع موهای زائد بدن می‌تواند همزمان با درمان اختلالات هورمونی یک روش دائمی برای رفع موهای زائد باشد. لیزر موهای زائدبه عنوان روشی بدون عوارض و درد با تاثیر بر فولیکولهای مو، منجر به ریزش موهای زائد شده و می‌توانید از داشتن پوستی صاف و بدون مو بهره‌مند شوید.

 

سندرم تخمدان پلی کیستیک PCOS

سندرم تخمدان پلی کیستیک PCOS

سندرم تخمدان پلی کیستیک یا PCOS در ۵ تا ۱۰ درصد خانم‌ها شایع است. این بیماری در سنین پائین به وجود آمده و با اختلال در غدد درون‌ریز همراه است. PCOS با ایجاد کیست‌هایی در تخمدان خانم‌ها بر روی فرآیند تخمک‌گذاری تاثیر منفی می‌گذارد. خانم‌های مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک دوران قاعدگی نامنظم دارند. از طرف دیگر با ایجاد کیست‌های متعدد، تخمدان‌ها بزرگ شده و علائمی همانند رویش مو، افزایش وزن و چاقی، خستگی، ریزش موهای سر، ناباروری، آکنه، تغییرات در خلق‌وخوی، ناباروری و مشکلات خواب در افراد دیده می‌شود. لیزر موهای زائد با کمک به رفع پر مویی در صورت و سایر نقاط بدن یکی از روش‌های برطرف کردن علائم سندرم تخمدان پلی کیستیک است.

 

اختلال هورمونی و ارتباط آن با ایجاد موهای زائد

سندرم پلی کیستیک با اختلالات هورمونی در خانم‌ها همراه است. پرمویی یا هیرسوتیسم یکی از عوارض شایع PCOS است. رویش موهای ضخیم و مردانه در زنان به دلیل ترشح زیاد هورمون‌های مردانه بنام آندروژن است. افزایش میزان این هورمون در زنان منجر به افزایش رویش مو، پریودهای نامنظم و مشکلات پوستی مانند آکنه می‌شود. برخی نقاط بدن شامل صورت، گردن، بازوها، سینه، کمر و شکم بیشتر تحت تاثیر پرمویی قرار می‌گیرند. برای کاهش اثرات رشد موهای زائد در بدن باید سطح هورمون آندروژن کنترل شود. استفاده از داروهایی مانند اسپیرونولاکتون منجر به کاهش سطح هورمون مردانه در بدن خانم‌ها می‌شود. از طرفی برای کاهش و  رفع موهای زائد بدن از روش‌هایی مانند لیزر موهای زائد، الکترولیز و کرم‌های موبر استفاده می‌گردد.

 

علائم کیست تخمدان و لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد یکی از برترین روش‌های رفع پرمویی بدن ناشی از سندرم تخمدان پلی کیستیک است. عارضه هیرسوتیسم یکی از عوارض شایع این بیماری بوده و با رویش موهای ضخیم و مردانه در صورت و بدن خانم‌ها همراه است. برای درمان دائمی این مشکل نیاز به درمان اختلالات هورمونی، کاهش سطح هورمون مردانه آندروژن و درمان علائم ظاهری PCOS است. استفاده از داروهای مختلف، کرم‌های موبر و کاهش وزن به همراه داشتن رژیم غذایی مناسب، کاهش قند خون، مصرف متفورمین و کلسیم می‌تواند به بهبود بیماری و کاهش علائم کمک کند.

لیزر موهای زائد برای خانم های مبتلا به کیست تخمدان

درمان پرمویی با لیزر الکساندرایت همزمان با درمان اختلالات هورمونی

لیزر موهای زائد با لیزر الکساندرایت یکی از روش‌های قطعی در رفع پرمویی است. با اینحال در افرادی که دچار سندرم تخمدان پلی کیستیک هستند به دلیل افزایش سطح هورمون‌های مردانه، افزایش رویش مو در نقاط مختلف بدن وجود دارد. بدین ترتیب پس از رفع مو ممکن است رویش مجدد مو در محل صورت گیرد. برای درمان دائمی درمان اختلالات هورمونی به همراه لیزر موهای زائد موثر خواهد بود.

 

آیا نتایج لیزر موهای زائد برای تمام افراد مبتلا به سندرم کیست تخمدان یکسان است؟

لیزر موهای زائد منجر به حذف بیش از ۹۰ درصد موهای زائد در صورت تکمیل دوره درمان می‌گردد. اگرچه رفع موهای زائد نتایج خوبی در پی دارد ولی به دلیل اختلالات هورمونی در افراد مبتلا به PCOS امکان رویش مجدد مو وجود دارد. عارضه هیرسوتیسم تنها در صورتی به طور کامل درمان می‌گردد که تنظیم و کنترل هورمون‌ها نیز در دستور کار قرار گیرد. بنابراین با کاهش ترشح هورمون آندروژن علائم سندرم کیست تخمدان از جمله رویش موهای زائد نیز کاهش می‌یابد.

 

لیزر الکساندرایت برای افراد مبتلا به کیست تخمدان ایمن

آیا لیزر الکساندرایت برای افراد مبتلا به کیست تخمدان ایمن است؟

لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت یک روش کاملا ایمن و بدون ضرر محسوب می‌شود. طول موج اشعه لیزر ۷۵۵ نانومتر است که تنها بر روی رنگدانه‌های ملانین فولیکول‌های مو تاثیر می‌گذارد. از اینرو اشعه لیزر بر روی پوست و  اندام‌های داخلی هیچ تاثیر منفی ندارد.

 

انتظارات منطقی افراد مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک از لیزر موهای زائد

افرادی که دچار عارضه سندرم تخمدان پلی کیستیک هستند با رویش مو در نقاط مختلف بدن روبرو هستند. پرمویی بدن منجر به مشکلات زیادی برای خانم‌ها می‌شود. در مواردی که پرمویی در صورت، گردن یا دست‌ها وجود دارد، کاهش اعتماد بنفس و افسردگی و اضطراب بروز می‌یابد. لیزر مو بدن به رفع این مشکل کمک زیادی می‌نماید. از طرفی لیزر یک روش دائمی برای رفع موهای زائد محسوب می‌شود. در افراد مبتلا به PCOS به دلیل افزایش رویش مو در نقاط مختلف بدن امکان رویش مجدد مو وجود دارد. برای حصول بهترین نتیجه درمان اختلالات هورمون و کنترل میزان ترشح هورمون‌های مردانه و زنانه به همراه لیزر موهای زائد توصیه می‌شود.

 

نکات قبل از لیزر موهای زائد

نکات قبل از جلسات لیزر موهای زائد؟

قبل از لیزر مو از مصرف داروهایی که منجر به حساسیت پوست نسبت به نور و اشعه لیزر می‌شوند مانند تتراسایکلین خودداری کنید. هم‌چنین آفتاب گرفتن، سولاریوم تا حداقل دو هفته قبل از لیزر درمانی ممنوع است. از طرفی به دلیل تاثیر لیزر بر فولیکول‌های مو استفاده از روش‌های رفع مو مانند کرم موبر یا وکس و موم که ریشه مو را بر می‌دارند توصیه نمی‌شود. تنها قبل از لیزر می‌توانید محل مورد نظر را با تیغ بتراشید. ناحیه مورد نظر برای لیزر درمانی باید عاری از مواد آرایشی، کرم و لوسیون باشد.

لیزر مو

مراقبت‌ها و توصیه‌های بعد از انجام لیزر موهای زائد؟

ممکن است محل لیزر با تورم، قرمزی، التهاب و سوزش همراه باشد. در صورت عدم رفع عوارض می‌توانید از کرم، ژل و یا قرص‌های مسکن برای کاهش عوارض استفاده کنید. قرار گرفتن تا حداقل سه روز در معرض نور مستقیم خورشید ممنوع است. همچنین استفاده از دوش آبگرم، استخر و سونا جهت پیشگیری از افزایش التهابات پوست و خطر عفونت الزامی است. از لباس‌های راحت و گشاد استفاده کرده و از خاراندن محل لیزر خودداری کنید. در صورت بیرون رفتن از منزل استفاده از کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید.

 

لیزر مو

لیزر موهای زائد در کلینیک زیبایی اکسیر

کلینیک زیبایی اکسیر با سال‌ها تجربه در لیزر مو با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته کندلا بهترین نتایج را برای شما به همراه دارد. ویزیت اولیه و تعیین درجه مناسب بر اساس نوع پوست و رنگدانه مو و زمان‌بندی جلسات لیزر مو توسط پزشکان متخصص پوست و زیبایی انجام گرفته و تمام موارد بهداشتی از جمله استفاده از وسایل یکبار مصرف و استانداردهای بهداشتی رعایت می‌گردد. انجام خدمات مشاوره حضوری قبل از لیزر مو و توصیه‌های لازم قبل و بعد از جلسات لیزر درمانی به همراه کادر پزشکی مجرب و تجهیزات پیشرفته بهترین عملکرد را برای بیماران به همراه خواهد داشت.

پاسخ به سوالات متداول شما

جهت مشاوره رایگان با پزشکان مجرب  و رزرو نوبت  مرکز تخصصی پوست و زیبایی اکسیر همین حالا با ما تماس بگیرید.️

آدرس شعبه یک: یوسف‌آباد، خیابان هجدهم ، پلاک ۱۰

 ۰۲۱-۸۸۰۶۷۱۷۵

۰۲۱-۸۸۵۵۷۶۰۱-۳

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *