هیالورونیک اسید

۶ خاصیت هیالورونیک اسید برای پوست

هیالورونیک آن ماده معجزه گری است که در جوانی وظیفه شادابی و طراوت پوست شما را بر عهده دارد. ممکن است شما نیز بارها رو به روی آینه ایستاده باشید و اضافه شدن خطوط صورتتان را نظاره کنید. این کار گرچه خوشایند هیچ فردی نیست اما می تواند زنگ خطری باشد برای کسانی که می خواهند اکسیر جوانی را بدست آورند. داشتن چهره ای جذاب و جوان تا زمان میانسالی آرزوی هر فردی است به همین دلیل است که بسیاری از داستان های اساطیری حول محور یافتن گنج گران بها و نایاب اکسیر جوانی می چرخد.

امروزه به دلیل پیشرفت علوم پزشکی در زمنیه جوانسازی چهره و همچنین پیشرفت دستگاه ها و تجهیزات پزشکی این اکسیر در ظاهر و شمایل دیگری در دسترس است. در حال حاضر در برهه ای زمان زیست می کنیم که روش های نوینی برای جوانسازی چهره وجود دارد. تزریق ژل  یکی از راه های متداولی است تا بتوانید به راحتی پوستی درخشان و جوان داشته باشید. از زمان ورود این ماده و استفاده عمومی از آن زمان زیاید نمی گذرد، در همین زمان بسیار محدود این تکنیک زایش تکنیک های دیگری را در پی داشته است اما به خودی خود هنوز مورد استفاده افراد بیشماری قرا می گیرد.

ساختار این ژل ها چیست و چگونه جوانسازی پوست را ممکن می سازد؟

هیالورونیک اسید

هیالورونیک اسید چیست؟

یکی از موادی که بدن به طور خودکار از بدو تولد به تولید آن مشغول است هیالورونیک اسید است. از تولید این ماده مانند هزاران ماده موثر در جوانسازی پوست مانند کلاژن بر اثر افزایش سن کاسته می شود. بنابراین پوست با عارضه های بسیاری رو به رو می شود که خشکی، افتادگی و شل شدن، چین و چروک و حتی تیرگی پوست از علائم آن است.

در حال حاضر پر کننده های پوستی مانند ژل و فیلر از این ماده سرشار هستند تا ضمن برگرداندن دوباره جوانی برای بدن کمترین عارضه را داشته باشند.

این ماده حکم آبرسانی قوی به پوست را دارد به این دلیل در دوران جوانی به دلیل تولید بسیار آن پوست با رطوبت کافی مانع از ایجاد عوارض یاد شده می شود. اما همانطور که اشاره شد با کاهش این ماده علائمی از پیری پوست شروع به نمایان شدن می کند.

برای جبران این عوارض ژل ها و فیلر هایی که حاوی هیالورونیک اسید هستند می توانند بهترین گزینه باشد.

پرکننده های پوستی از مواد مختلفی ساخته می شوند که اغلب از مقداری هیالورونیک اسید بهره مند هستند و ژل هایی که با این نام به فروش می رسند  تاثیر به سزایی در ایجاد جوانی پوست دارند. گفتنی است که به دلیل اینکه این ماده به خودی خود در بد ن وجود دارد عارضه ای خطرناکی را ایجاد نخواهند کرد.

ژل های پرکننده پوست یکی از امن ترین روش های جوانسازی پوست هستند که می توانند ساخته شده از بدن انسان و یا دیگر حیوانات باشند. از این ماده جوان کننده می توان برای تمامی نقاط صورت استفاده کرد اما استفاده از آن برای حجیم سازی لب بسیار متداول تر است.

با این حال از آن برای برجسته سازی گونه، زایه دار کردن فک، برطرف کردن چین و چروک های کنار چشم ها، شقیقه ها، چانه، خط خنده و خطوط پیشانی و بر طرف کردن گودی چشم نیز استفاده می شود.

۶ تاثیر هیالورونیک اسید بر پوست

حفظ رطوبت پوست

یکی از مهمترین تاثیرات هیالورونیک اسید حفظ رطوبت پوست است. در ابتدا اشاره کردیم که پوست انسان به دلیل از دست دادن این ماده در طول زمان با خشکی و چین و چروک مواجه می شود. بنابراین وجود این ماده می تواند با هیدراته نگه داشتن پوست مانع از بروز علائم پیری شود. ضمن اینکه پوست را از آسیب های محیطی نیز محافظت می کند.

جلوگیری از پیری پوست

این ماده اگر به مقدار معینی به پوست رسد می تواند به راحتی از بروز علائم پیری جلوگیری کند. پرکننده هایی که حاوی این ماده هستند می توانند چین و چروک های ایجاد شده در طول زمان را از بین ببرند، ضمن اینکه از ایجاد دوباره آن ها نیز جلوگیری کنند.

حفظ سلامت پوست

در هنگام خشکی پوست این ماده می تواند به راحتی پوست را از ابتلا به عفونت ها و آسیب های بعدی محافظت کند. این در حالی است که اگر پوست شما بدون این ماده باشد مستعد ابتلا به بیماری های پوستی خواهید شد.

التیام بخشی بالا

هیالورونیک اسید می تواند به عنوان یک ماده ضد التهاب و التیام بخش نیز شناخته شود. هیالورونیک اسید توانایی ترمیم کننده بافت های آسیب دیده و مرده پوست را دارد بنابراین استفاده از آن می تواند خاصیت درمان و بازسازی پوست را داشته باشد.

دفاع آنتی اکسیدانی

ممکن است شما نیز بسیاری از ساعات روز را در معرض نور خورشید قرار بگیرید. اشعه خوشید و رادیکال های آزاد می توانند بر پوست شما اثر منفی ایجاد کند. اما زمانی که پوست از مقادیر بالای هیالورونیک اسید سرشار باشد می تواند به مانند یک آنتی اکسیدان از پوست در برابر اشعه های مضر محافظت کند.

عدم ایجاد عوارض

ممکن است راه های بیشماری برای ایجاد جوانسازی پوست در اختیار داشته باشید. اما مطمئن ترین راه تزریق ژل هیالورونیک است . این ماده به دلیل اینکه یک نوع ماده مورد آشنای بدن است عوارض بسیار محدودی دارد. به خصوص افرادی که برای اولین بار می خواهند از تزریق ژل استفاده کنند بهتر است در ابتدا از این نوع ترکیب ژل استفاده کنند تا ضمن تاثیر موقت با عارضه خاصی مواجه نشوند.

کاندیدای تزریق هیالورونیک اسید

هیالورونیک اسید برای چه افرادی مناسب است؟

تزریق هیالورونیک اسید در تصور روشی بسیار بی خطر است، اما این روش می تواند برای برخی افراد منع پزشکی داشته باشد و برای برخی هیچگونه مشکلی ایجاد نکند.

در ابتدا باید از تزریق این ماده انتظار واقع بینانه ای داشته باشید. بنابراین هدف خود را از انجام این جراحی غیر تهاجمی مشخص کنید. در گام بعدی باید توجه داشته باشید که اگر مبتلا به بیماری هایی چون دیابت، عفونت فعال و تبخال دهانی، لوپوس و مشکلات انعقاد خون هستید نمی تواند از این ماده استفاده کنید.

بنابراین قبل از تزریق در صورت ابتلا به بیماری های ذکر شده به پزشک خود اطلاع دهید. به خاطر داشته باشید مصرف دائمی مواد مخدر چون سیگار می تواند شما را از انجام تزریق این ماده منع کند.

از دیگر موارد قابل توجه قبل از تزریق ژل هیالورونیک اسید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. اجتناب از نوشیدن الکل و استعمال دخانیات قبل از تزریق
  2. خودداری از مصرف دارو های انعقاد خون

مراقبت های بعد از تزریق ژل نیز عبارت اند از:

  • استفاده از کمپرس یخ برای کاهش التهاب
  • اجتناب از لمس محل تزریق
  • اجتناب از مصرف غذا در زمان بی حس بودن محل تزریق
  • خودداری از آرایش لب تا یک هفته
  • اجتناب از استعمال دخانیات
  • پرهیز از نوشیدن الکل
  • استفاده از داروهای تجویز شده

عوارض تزریق هیالورونیک اسید

شاید در نگاه اول تزریق این ماده به بدن آسان و بی دردسر به نظر رسد اما تمامی روش های ایجاد زیبایی از تزریق ساده ژل گرفته تا اعمال جراحی تهاجمی می تواند با عوارض عدیده ای همراه باشد. با این حال اگر تزریق ژل را در مراکز معتبر زیبایی و توسط پزشکی حاذق انجام دهید جز عوارض طبیعی مانند قرمزی، کبودی جزئی و مقداری تورم عارضه ای دیگر را تجربه نخواهید کرد.

ماندگاری اثر هیالورونیک اسید

مدت زمان ماندگاری هیالورونیک اسید

ژل های هیالورونیک اسید بسته به میزانی که تزیق می شوند ماندگاری مختلفی دارند. علاوه بر این نوع ژل و هدف از تزریق نیز می تواند در این مورد تاثیر گذار باشد. با این تفاسیر عموما این ژل ها ماندگاری موقت دارند و پس از مدتی جذب بدن می شوند که البته جذب آن ها خطری برای سلامتی ایجاد نخواهد کرد. مدت زمانی که برای ماندگاری ژل هیالورونیک اسید تخمین زده اند بین ۶ تا ۹ ماه است که بسته به تعداد جلسات ماندگاری آن افزایش می یابد.

هزینه تزریق فیلر لب

فیلر یا ژل های لب با توجه به حجم و نوع مارک از قیمت های متفاوتی برخودارند. بنابراین برای ارزیابی قیمت باید به کلینیک مورد نظرتان مراجعه کنید و پس از دریافت مشاوره در خصوص هزینه نیز با پزشک صحبت کنید. کلینیک زیبایی اکسیر که ارائه دهده خدمات زیبایی از جمله تزریق ژل است با استفاده از بهترین و با کیفیت ترین ژل های موجود می تواند تجربه لذت بخشی از انجام این جراحی را برایتان به وجود آورد. به خاطر داشته باشید که مراجعه به سالن های آرایشی که مجوز قانونی برای تزریق ژل ندارند و یا مراکز نامعتبر زیبایی می تواند عوارض جبران ناپذیری برایتان به وجود آورد.

 

جهت مشاوره رایگان با پزشکان مجرب  و رزرو نوبت  مرکز تخصصی پوست و زیبایی اکسیر همین حالا با ما تماس بگیرید.️

آدرس شعبه یک: یوسف آباد، خیابان هجدهم ، پلاک ۱۰

 ۰۲۱-۸۸۰۶۷۱۷۵

۰۲۱-۸۸۵۵۷۶۰۱-۳

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.